“ÇOCUKLARIMIZA İYİ BİR MİRAS BIRAKMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Meslek kuruluşlarını ziyaret ederek taleplerini dinleyen İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut Cuma günü İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odasını ziyaret etti.
Bu haber 2019-03-04 13:19:59 eklenmiş ve 402 kez görüntülenmiştir.

 

Meslek kuruluşlarını ziyaret ederek taleplerini dinleyen İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut Cuma günü İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odasını ziyaret etti. 

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, Salı günü başladığı meslek ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerine Perşembe günü de devam etti. Ziyaretlerde Bulut’a İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Suat Aybek, Meclis Üyesi Adayları ve partililer eşlik etti.

Ortak akılla hareket etmeliyiz

Nagihan Bulut’un ziyaret ettiği meslek kuruluşları arasında İnşaat Mühendisleri Odası da vardı. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Levent Çimen, “Mesleğimiz itibarıyla belediye ile en çok içli dışlı olanlar bizleriz” diyerek inşaat mühendisleri olarak Fethiye Belediyesinden beklentilerini dile getirdi. Ruhsatların çok geç çıktığını belirten Çimen, MUSKİ’den alınan evrakların da uzun sürdüğünü söyledi. Çimen, “Bunlara çözüm bulmalıyız. Kaya Köy’deki imar sorunu ve kaçak yapılar şu anda en büyük sorunumuz. Biz Mimarlar Odası ile ortak basın açıklaması yaptık ama çözüm olmadı. İnşaat Mühendisleri Odası olarak güvenli yapılar yapılmasından yanayız. Otogarın şehir dışına taşınması gerekiyor” diye konuştu. Levent Çimen, İnşaat Mühendisleri olarak Fethiye’nin çözüm bekleyen sorunlarından oluşan listeyi Bulut’a takdim etti.

 

Her zaman işin taraflarının görüşlerine önem verdiklerini kaydeden Nagihan Bulut, “Bir masa etrafında toplanıp sorunlarımıza bir çözüm bulacağımızı düşünüyorum. Ortak akılla hareket ederek mantıklı kararlar almalı ve bu kararlara herkesin onay vermesi gerekir” dedi.

 

Kuvâ-yi Milliye ruhuyla bu yola çıktım

Nagihan Bulut ve ekibi ziyaretler kapsamında Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Güngör’ü ve Oda üyesi mimarları ziyaret etti. Fethiye’ye mimari bir kimlik kazandırmak istediklerini ifade eden Bulut bu noktada mimarların fikirlerini önemsediklerini söyledi. Yöneticiliğin bir ekip işi olduğunun altını çizen Nagihan Bulut, “Yönetmeye talip olan ekibimiz gerçekten çok iyi ve eğitimli insanlardan oluşuyor. Bizlerin iyi niyetine güvenebilirsiniz. Fikir ve ideolojiler bir tarafta olmalı ancak yapılacak işlerin önüne geçmemeli. Herkesin görüşlerine saygı gösterilmeli. Ben bir renk olsun diye yola çıkmadım. Vaatlerimizi yerine getirmek için yola çıktık. Tüm Fethiye halkının birlikte yaptığı ve yapacağı projelere imza atmak istiyoruz. Umudumuzu kaybetmiyoruz. Siyasetin kirli ellerde olduğunun düşünüldüğü bir dönemde radikal bir çıkış yaptık. Bir şeyleri başarmak için yola çıkıyoruz. İki çocuğum var, ileride ‘sen ne yaptın?’ diye sorduklarında ‘Kuvâ-yi Milliye ruhuyla şunları yaptım’ demek için yola çıktım” diyerek sözlerini noktaladı.


ETİKETLER : Nagihan Bulut Fethiye İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç