Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle "Bir Meslek, bir Umut", "Hatalarım hayatıma ne yaptı", ve "Çocuklar Geleceğimiz-2" projeleri hazırlanıp Fethiye Kaymakamlığı ile protokol imzalandı.
Bu haber 2019-03-04 13:24:28 eklenmiş ve 302 kez görüntülenmiştir.

 

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle "Bir Meslek, bir Umut", "Hatalarım hayatıma ne yaptı", ve "Çocuklar Geleceğimiz-2" projeleri hazırlanıp Fethiye Kaymakamlığı ile protokol imzalandı.

Kaymakamlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan hükümlülerin kamuya yararlı işlerde ücretsiz çalıştırılmalarına ilişkin iş birliği protokolü Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Cumhuriyet Başsavcı Kurtça Eker ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Başsavcı Kurtça Eker; "Fethiye Kaymakamlığı ile birlikte denetim serbestlik müdürlüğümüzden devam eden yükümlülerin ücretsiz şekilde kamu hizmetinde çalıştırılabilmeleri için bu protokolü imzaladık" dedi.  Hükümlülerin kamu yararına çalışmaları kamuya olan borçlarını ödemeleri anlamında önemli bir protokol olduğunu söyleyen Başsavcı Eker; "Kamu hizmetlerini yerine getirecekler, hem de burada mesleki anlamda edindikleri tecrübeler ile hayatlarında da değişikliler olacak. 2019 yılı içerisinde yapacağımız 3 adet proje var. Bunlar ‘Hatalarım hayatıma ne yaptı?’,  ‘Bir meslek bir umut’ ve ‘Çocuklar geleceğimiz’ projesidir”  dedi. Projelerin içeriği hakkında da bilgiler aktaran Başsavcı Kurtça Eker; "Hatalarım hayatıma ne yaptı projesi insanlar toplum içerisinde yaşayan sosyal varlıklar çeşitli nedenlerden dolayı suç işliyorlar maalesef, bazıları hatayla oluyor, bazıları da kasten işlenen suçlar. Bu suç işleme sürecinden cezanın infazına kadar geçen süre içerisinde sanıklar hatalarını göre biliyorlar mı? Bunları değerlendireceğiz, bu kişiler cezalarını infaz ederken bu hatalarını anlaya bildiler mi? Hayatlarında kırılma noktaları neler, bunu öğrenmek için bir mektup yazma yarışması düzenledik. Yarışmada dereceye girenlere ödül verilecek. Yarışmada bizlere gelen mektuplarda hatalarını anlayabildiler mi? Ne kazandılar, hayatlarında ne gibi durumlar oldu, bunları öğreneceğiz. Bu mektupları kitap haline getireceğiz. Çocuklar geleceğimiz projesi de özellikle uyuşturucu kullanan çocukların topluma yeniden kazandırılması, özellikle bu bağımlılıktan vazgeçmeleri noktasında Denetim Serbestlik Müdürlüğümüzün çalışmaları ile sonuç almaya yönelik faaliyetler olarak devam edecek” dedi. Başsavcı Eker, "Bir meslek bir umut projesi ise hükümlüleri gerek Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla, gerekse mahkeme kararı ile buraya devam eden hükümlüleri kurslar ve seminerler ile belli bir meslek sahibi yapıp, çeşitli iş kollarında edinecekleri çeşitli meslek kollarında iş sahibi olmaları; Fethiye ve civarında buraların iş gücünü karşılamaları yönünde kurslar var. 2019 yılı içerisinde toplamda 116 seminer yapılacak. Diğer faaliyetlerde devam edecek" diye konuştu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ise "Denetimli Serbestlik Kurumu, Fethiye'de faydalandığımız kurumlardan birisi. Bakanlıklar arası iş birliği çerçevesinde yarı yıl tatilinde bütün okulların bakımlarını yaptılar. Bizler her zaman yanlarındayız” dedi.

Protokolün imzalanmasından ardından, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Eğitim İyileştirme Bürosu tarafından okuma etkinliği düzenlendi. Okuma etkinliğine Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker ile Fethiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başaran da katıldı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç