“CENNET FETHİYEMİZE HİZMET ETMEYE HAZIRIZ”

Kısa bir süre önce 31 Mart yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkanlığına İyi Parti’den aday gösterilen Nagihan Bulut, çalışmalarını tamamlayarak projeleri ile halkın karşısına çıktı. 4 Mart Pazartesi günü Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde yapılan tanıtıma çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
Bu haber 2019-03-05 12:27:49 eklenmiş ve 217 kez görüntülenmiştir.

 

Kısa bir süre önce 31 Mart yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkanlığına İyi Parti’den aday gösterilen Nagihan Bulut, çalışmalarını tamamlayarak projeleri ile halkın karşısına çıktı. 4 Mart Pazartesi günü Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde yapılan tanıtıma çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Bulut tanıtım programı konuşmasında meclis adaylarını başarılı erkekler, güçlü kadınlar ve eğitimli gençlerden, hiçbir oy hesabı yapmadan seçtiklerini söyledi. Fethiye’yi doğası ve kültürü ile geleceğe taşımanın doğru zamanda doğru yatırımlarla mümkün olacağını vurgulayan Bulut, “Rahmetli Özer Olgun bu şehrin planını çizdi. Sayın Behçet Saatcı, hikâyesini yazdı. Biz de şiirini yazacağız.” dedi

31 Mart 2019 yerel seçimleri için İyi Parti'den Fethiye Belediye Başkan Adaylığı açıklayan Nagihan Bulut 4 Mart Pazartesi günü Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği lansman ile belediye meclis üye adaylarını ve projelerin tanıttı. Tanıtım toplantısına katılanlar arasında Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Selçuk Selvi, Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı da vardı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan lansman, projelerin anlatıldığı özel film gösterisiyle devam etti. İyi Parti Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Adayları ve Projeler Tanıtım Toplantısının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Suat Aybek yaptı. Aybek’in ardından kürsüye çıkan Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, görev geldiklerinde uygulayacakları prensipleri açıkladı. Bulut’un konuşmasının ardından meclis üye adaylarının tanıtımları gerçekleştirildi. Nagihan Bulut, aday listesini oluştururken başarılı erkekleri, güçlü kadınları ve eğitimli gençleri seçtiklerinin altını çizdi. 

Suat Aybek: “Bir kadın adayımızla yola çıktık ve bundan gurur duyuyorum”

Açılış konuşmasını yapan İyi Parti İlçe Başkanı Suat Aybek, “Hepinizin malumu 24 Haziran’da Türkiye’ye özgü bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı.  Yapılan bu seçimde %51 oyu alan bakanları ve iktidarı koruma yetkisi aldı. Maalesef Türkiye’de kurulan partilerin hiçbiri bu çoğunluğu sağlama gücüne erişemedi. Bu nedenle bazı partiler ittifak kurarak seçime girdiler” ifadelerini kullandı.

“Her zaman birlik ve beraberlikten yana olan bir parti olarak biz de bir ittifakın yanında yer aldık.” diyen Aybek, “İyi Parti olarak 8 tane ilçe belediyemiz vardı. Biz de Fethiye’de İyi Partili bir belediye başkanı nezdinde ittifak yapılmasından yanaydık fakat büyükşehir adaylığı konusunda anlaşamadık. Bu yüzden de dimdik ayakta durarak kendi adayımızı çıkardık. Bir kadın adayımızla yola çıktık ve bundan gurur duyuyorum” dedi.

Nagihan Bulut: “Fethiye tarihinde bir ilke imza atmak istiyorum”

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, “Bildiğiniz gibi 31 Mart’ta bir yerel seçim geçireceğiz. Önümüzdeki 5 yıl boyunca ilçemizi yönetecek ekibi belirleyeceğiz. Bu seçimde ben de memleketimize hizmet etmek için, Fethiye Belediye Başkanlığı görevine talibim. İlçemiz tarihindeki ilk kadın belediye başkan adayı olmaktan gurur duyuyorum. Allah nasip ederse, Fethiye’nin ilk kadın belediye başkanı olarak bu görevi gururla yerine getirmek isterim.”

“Mevcut Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı, 4 dönem üst üste belediye başkanlığı yaparak bir ilke imza attı. Ben de Fethiye’nin ilk kadın belediye başkanı olarak ilçemizin tarihinde bir ilke imza atmak ve Fethiye siyasetinde kadınların dönemini başlatmak istiyorum” diye konuştu.

Oy hesabı yapmadan meclis listesi oluşturduk

Fethiye, köylüsüyle şehirlisiyle kadına çok saygı duyan bir coğrafya diye konuşan Bulut, “Fethiye, özgüvenli ve becerikli kadınların yetiştiği, omuz omuza her iş kolunda çalışabildiği bir coğrafya. Fethiye’nin ekonomik hayatında bu kadar kendini hissettiren kadın ağırlığının artık Fethiye siyasetinde de aktif rol alma zamanı gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

Hiçbir oy kaygısı ile değil; kişisel nitelikleri ön planda tutarak liste hazırladıklarını vurgulayan Nagihan Bulut, “Fethiye siyasetinin önünü açmak için meclis aday listemizde kadınlara ve gençlere yer verdik. Çok kısa bir sürede, kavgasız gürültüsüz bir liste hazırladık. Siyaseti meslek edinmiş insanları değil; başarılı erkekleri, güçlü kadınları ve eğitimli gençleri seçtik. Fethiye’ye gönül vermiş, özveriyle hizmet için çalışacak bir kadro ile yola çıktık. Geçmiş dönemde de belediye meclis üyeliği yapmış tecrübeli ağabeylerimizin yanı sıra toplumda karşılığı olan yeni isimleri mecliste birlikte çalışmak için aday yaptık.” diye konuştu.  

Nagihan Bulut: “Fethiye’mizin Şiirini Yazacağız”

“Fethiye’miz her geçen gün büyüyor.” diyerek sözlerini sürdüren Bulut, “Her yıl binlerce yerli ve yabancı misafiri konuk ediyoruz. Şehrimizin ihtiyaçlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu yaşayan ve büyüyen yapının sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlamamız gerek ki Fethiye’miz gelecek nesillere de güzellikleri ile kalsın. Nurlar içinde yatsın, eski belediye başkanlarımızdan Rahmetli Özer Olgun bu şehrin planını çizdi. Sayın Behçet Saatcı, hikâyesini yazdı. Biz de şiirini yazacağız” sözlerine yer verdi.

Nagihan Bulut: “Sürdürülebilir ekonomik hayatı destekleyeceğiz”

Belediye Başkanı olduğunda sürdürülebilir ekonomik hayatı destekleyeceklerinin altını çizen Bulut, Fethiye ekonomisine katma değer sağlayan ürünlerin markalaşması için çalışacaklarını ve Fethiye’ye özgü ürünlere coğrafi işaret alacaklarını belirtti.

Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek

Sosyal belediyecilik alanındaki çalışmaları arttırarak sürdüreceklerini belirten Bulut, göreve geldiklerinde kadınlar ve engelliler için mevcut imkânları artıracaklarını ifade etti. Işıklar ülkesi olarak anılan Fethiye’nin tarihi eserlerini restore ederek Engelsiz Tarih projesini hayata geçireceklerini de sözlerine ekleyen Bulut, projelerinin ise hazır olduğunu söyledi.

Butik Kent Fethiye

“Turizmde ucuz kent değil; butik kent olacağız.” diyen Bulut, “Turizm kenti olan Fethiye’yi betonlaştırıp İspanya ve Yunanistan’da yapılan hatalara düşmeyeceğiz. Tüm dünyanın konuştuğu tarih ve kültür şehri haline getireceğiz. Gelir düzeyi yüksek misafirleri çekmenin gayretinde olacağız. İlçemizin tanıtımına destek vermeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

31 Mart’ta Sandıklar Hanımeli Açacak

Bulut, “31 Martta inşallah Fethiye’de sandıklar hanımeli açacak. Fethiye’nin tarihine bir sayfa daha eklenecek ve yazılmaya başlayacak. O sayfaya ne yazılacaksa birlikte yazacağız. Birlikte karar verecek birlikte hayata geçireceğiz” dedi. Belediye Meclis Adaylarının hepsine kefil olduğunun altını çizen Nagihan Bulut, hem kendisi hem de belediye meclis adayları için destek istedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Fethiye Dost Gazetesi ©2019. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç