Muhasebeciler günü törenle kutlandı…

Fethiye Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası, "Muhasebeciler Günü" nedeniyle Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde tören düzenledi. Fethiye Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası, "Muhasebeciler Günü" nedeniyle tören düzenledi. Fethiye Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı Önündeki törende konuşan Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası Başkanı Yaşar Bildirici, yaşanabilir mali tatil beklediklerini ifade etti.
Bu haber 2019-03-05 12:58:52 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

Fethiye Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası, "Muhasebeciler Günü" nedeniyle Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde  tören düzenledi. Fethiye Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası, "Muhasebeciler Günü" nedeniyle tören düzenledi. Fethiye Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı Önündeki törende konuşan Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası Başkanı Yaşar Bildirici, yaşanabilir mali tatil beklediklerini ifade etti.

 “MUHASEBECİLER SON GÜNLERDE HAYATLARINI KAYBEDİYOR”

Tören alanına gelen AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş ve belediye meclis üyesi adayları; Fethiyeli muhasebecilerin ve mali müşavirlerin günlerini kutlayıp Atatürk anıtı önünde hatıra  fotoğrafı çektirdiler. Fethiye Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası, "Muhasebeciler Günü" nedeniyle tören düzenledi. Fethiye Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı Önündeki törende konuşan Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası Başkanı Yaşar Bildirici, yaşanabilir mali tatil beklediklerini ifade etti. Ardından Fethiye Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı Önündeki törende başkan Yaşar Bildirici Atatürk anıtına çelenk sundu.  İstiklal Marşını üyeleriyle birlikte söyleyen Yaşar Bildirici yaptığı basın açıklamasında üzgünüz, kederliyiz acılıyız. Çözüm istiyoruz! Diyerek sorunlarını gündeme taşıdı. Bildirici özellikle yaşanabilir mali tatil uygulamaya girmelidir dedi. Bildirici, açıklamasında şöyle konuştu: “Devlet ile mükellef arasında köprü vazifesi gören mali müşavirler beyanname düzenlemenin son gününde hayatlarını kaybediyor. Meslek mensuplarımız devlet-mükellef ilişkilerinde e-dönüşümünün sağlanması çalışmalarının en ağır yükünü büyük bir toplumsal sorumlulukla ve özveri içinde yıllardır yerine getirmeye çalışmamaktadırlar. Danışılmadan, sürekli hızla getirilen mevzuat değişiklikleri ve süre kısıtlamaları gibi yapılan yanlış uygulamaların neticesinde moralsiz, motivasyonsuz, büyük bir stres altındadırlar. Bu durum, artık yaşamların tehdit etme noktasını aşmıştır. Yıllardır sorguladığımız ilgililere ilettiğimiz ve çözüm beklediğimiz temel sorunlarımızın bütün ilgililer tarafından da sorgulanmasını ve artık bir an önce gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Mücbir sebep hali mali müşavirler için de geçerli olmalı, yaşanabilir mali tatil uygulamaya girmelidir. Yetkilileri adil taleplerimizin karşılanması için göreve davet ediyoruz. 


ETİKETLER : Fethiye Muhasebeciler Günü Kutlandı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç