Karaca; “Kadınlarımız Toplumun Harcı, Temelidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca ve Belediye Meclis üyesi adayları, CHP İlçe Başkanı Av. Ali Özgür Kullukçu ve Yönetim Kurulu üyeleri seçim çalışmaları kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Karaçulha Hal binasını ziyaret ederek çalışanlarla kucaklaştı. Ziyaret sırasında vatandaşların Regaip Kandilini de tebrik eden Karaca’ya vatandaşlardan destek yağıyor. Karaca’yı karşılarında gören vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdiler. İlginin yoğun olduğu Karaca, ardiyelerde çalışan kadınlarla sohbet ederek, onlarla birlikte domates işledi ve "kadınların çektiği sıkıntıları bildiklerini, çok yakında açıklayacakları projelerde kadınlarla ilgili çalışmaların da yer aldığını" belirtti. Kendisinin de üretici olduğunu ifade eden Karaca, "üreten bir Fethiye’de istihdam sorunlarının da yaşanmayacağını" vurguladı.
Bu haber 2019-03-07 15:47:48 eklenmiş ve 388 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca ve Belediye Meclis üyesi adayları, CHP İlçe Başkanı Av. Ali Özgür Kullukçu ve Yönetim Kurulu üyeleri seçim çalışmaları kapsamında Muğla Büyükşehir  Belediyesi Karaçulha Hal binasını ziyaret ederek çalışanlarla kucaklaştı. Ziyaret sırasında vatandaşların Regaip Kandilini de tebrik eden Karaca’ya vatandaşlardan destek yağıyor. Karaca’yı karşılarında gören vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdiler. İlginin yoğun olduğu Karaca, ardiyelerde çalışan kadınlarla sohbet ederek, onlarla birlikte domates işledi ve "kadınların çektiği sıkıntıları bildiklerini, çok yakında açıklayacakları projelerde kadınlarla ilgili çalışmaların da yer aldığını" belirtti. Kendisinin de üretici olduğunu ifade eden Karaca, "üreten bir Fethiye’de istihdam sorunlarının da yaşanmayacağını" vurguladı.

“Kadınlarımız Her Daim Baş Tacımızdır”

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca "Toplumun temelini, harcını kadınlarımız oluşturuyor. Kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, Kurtuluş Savaşı'nın görünmez kahramanları olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin aldığı  mesafede çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşaasında günümüzde de önemli rol oynamayı sürdürüyorlar.

Kadın hayatın her kademesinde var. Bizler yaşamımızı kadınlarımıza, annelerimize borçluyuz. Kadını veya erkeği, aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşıyız. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanından kadını dışlayan bir anlayış, sadece hanım kardeşlerimiz için değil, bütün toplum için büyük bir eksik ve ciddi bir tehdittir. Kendi tarihi ve kültürel birikimlerimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak, kadının her alanda varlığını güçlendirecek adımları hep birlikte atmamız gerekiyor.

31 Mart sonrası Fethiye’de kadınlarımıza verdiğimiz değeri herkes görecek, evlerine ekmek götürecekler, ev ekonomisine katkı sağlayacaklar, hiçbir çocuğumuz aç uyumayacak. Kadınlarımıza daha fazla değer vereceğiz.  Kadına yönelik şiddet ve baskının sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunu olduğunu unutmamalıyız. Kadınların, çarpık bir anlayışla ve sırf cinsiyetleri sebebiyle istismara, şiddete, haksızlığa maruz kalmaları asla kabul edilemez. Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için öncelikle insani bir görevdir. Cennet anaların ayakları altındadır.” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Fethiye Dost Gazetesi ©2019. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç