GÜLŞEN GÖKÇE ÖĞRENCİLERİNDEN KADINLARA ANLAMLI HEDİYE

Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınları unutmadı. Fethiye merkezinde ve mahallerde bulanan okullar, belediye ve kaymakamlık başta olmak üzere çeşitli kurumları dolaşarak bugüne özel hazırladıkları aynalar ve kurabiyeyi kadınlara ikram ettiler.
Bu haber 2019-03-08 12:25:40 eklenmiş ve 3335 kez görüntülenmiştir.

 

Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınları unutmadı. Fethiye merkezinde ve mahallerde bulanan okullar, belediye ve kaymakamlık başta olmak üzere çeşitli kurumları dolaşarak bugüne özel hazırladıkları aynalar ve kurabiyeyi kadınlara ikram ettiler.

Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü çalışan kadınları ziyaret ederek kutladı. Okul öğrencileri bugüne özel olarak hazırladıkları aynaları ve kurabiyeleri Belediye, Kaymakamlık, sivil toplum kuruluşları,  basın kuruluşları, meslek odaları ve okullarda çalışan kadınlara ikram ettiler.

Okulun Halkla İlişkiler ve Organizasyon alanı öğrencileri ve gönüllü öğretmenlerin birlikte çalışarak planladıkları etkinlikte 50 kişilik bir ekip görev aldı. Öğrenciler, bir ay süren bir çalışma sonucunda yaklaşık 1500 adet ayna ve kurabiyeyi kendi elleri ile süsleyerek hazırladılar. "Size sizden daha güzel verilebilecek bir hediye yok" sloganıyla hazırladıkları aynaları kadınlar gününde çalışan kadınlara armağan ettiler. Öğrenciler, aynaların yanında kendi elleri ile paketledikleri kurabiyeleri de ikram ederek kadınları bu özel günde mutlu etmeye çalıştılar.

 

Öğrenciler Belediye'yi ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle başkanlığa vekalet eden Funda Gürol'un kadınlar gününü kutladılar. Öğrencileri makamında ağırlayan Funda Gürol, bu güzel etkinlik için öğrencileri kutladı.

 

Öğrenciler, Erasta Alışveriş Merkezi'ne de giderek kadınlar günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Alışveriş merkezinde çalışan kadınlarla birlikte etkinliğe katılan protokol üyeleri ile davetlilere de ayna ve kurabiye armağan etti.

 

Şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan okulları da ziyaret eden öğrenciler buralarda çalışan kadın öğretmenler ve çalışanların kadınlar gününü kutladı. Öğrencilerin hazırladıkları aynalar ve kurabiyeler öğretmenler tarafından da çok beğenildi.

 

10 ayrı ekip halinde yola çıkan öğrenciler; sivil toplum kuruluşları, basın kuruluşları ve çeşitli bankaları da ziyaret ettiler. Sokakta karşılaştıkları kadınlara da kurabiye ve ayna ikram ederek bu özel günde onları mutlu etmeye çalıştılar.

 

Okul Müdürü Süleyman Gümüş "Okulumuz Kadınlar Günü'nü en iyi şekilde kutlamayı artık bir gelenek haline getirdi. Öğrencilerimiz bu yıl da yaklaşık 1500 kadına kendi hazırladıkları hediyeleri armağan ettiler. Bir ay boyunca kendi el emekleri ile hazırladıkları aynaları ve kurabiyeleri bu özel günde Fethiye'deki birçok kurumda çalışan kadınlara ulaştırdılar. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimizi çalışma hayatının içerisinde yer almaya teşvik etmeye devam edeceğiz." dedi.

 

Okul öğrencileri, bu özel gün için hediyelerin tamamını gönüllü kuruluşların yardımları ile hazırladılar. aynalar için Duranlar Cam ve Nurgül Tuhafiye'den destek alan öğrenciler, kurabiyeleri de Mercan Pastanesi'nden temin ederek kadılara ulaştırdılar.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç