Projelerini tek tek anlattı

Vatan Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Selçuk Selvi projelerini açıkladı. Vatan partisi Fethiye ilçe başkanlığında düzenlenen proje tanıtım etkinliğine partililer ve vatandaşlar katıldı.
Bu haber 2019-03-11 16:08:23 eklenmiş ve 604 kez görüntülenmiştir.

 

Vatan Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Selçuk Selvi projelerini açıkladı. Vatan partisi Fethiye ilçe başkanlığında düzenlenen proje tanıtım etkinliğine partililer ve vatandaşlar katıldı.

Vatan Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Selçuk Selvi konuşmasında Fethiye ile ilgili 12 projesini anlattı. Selvi projelerini  şu şekilde sıraladı;1-Milli Belediye, 2-Üreten Belediye, 3-Halkçı Belediye, 4-Kalkınmacı Belediye, 5-Şeffaf Belediye, 6-Çağdaş Belediye, 7-Mavi-Yeşil Belediye, 8-Kadın ve Çocuk öncelikli Belediye, 9-Engelsiz Belediye, 10-Sanatçı Belediye, 11-Hayvansever Belediye, 12-Sporcu Belediye. Selçuk Selvi daha sonra 12 projesini  tek tek anlattı.

“BELEDİYEMİZİ KÜRESEL SERMAYENİN ESİRİ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ”

Projelerini anlatan Selçuk  Selvi “Fethiye Belediyesini kazandığım takdirde Fethiye Belediyesi Milli Belediye olacak. Tam bağımsızlık ilkesiyle hareket ederek belediyemizi küresel sermayenin esiri olmaktan kurtaracağız. Esnafımızı, turizmcimizi büyük şirketlerin, büyük marketlerin altında ezdirmeyeceğiz. Üreten belediye olacağız. Tarım üretim kooperatifleri ve birlikleri kurulacak. Çiftçi ürününü yok pahasına tüccarlara satmayacak, emeğinin karşılığını alacak. Ucuz ve doğal gübre temini belediyemizce kurulacak tesislerden sağlanacak. Çiftçiye verimli ve ucuz gübre verilecek. Narenciye, zeytin, zeytin yağı, süt ve süt ürünleri, arıcılık faaliyetlerinde bulunan halkımıza gerekli teknik ve zirai destekler belediyemizce sağlanacak. Markalaşma sağlanarak dünya piyasalarında Fethiye ürünleri tanıtılacak. GDO’suz ürünlere ve yerli tohuma destek verilecek. Turizmi geliştirmek üzere konunun uzmanlarıyla ve odalarla işbirliği halinde plan ve projeler yapılarak hayata geçirilecek. Turizm ve turizmci kalkındırılacak. Turizm ile ilgili birliklere, derneklere destek olunarak hem iş sahiplerinin hem de emekçilerinin eğitimi, tecrübesi artırılacak, turizme daha verimli bireyler haline getirilecek” dedi. 

“KOYLAR, PLAJLAR HALKINDIR”

Halkçı belediye olacağız diyen Selvi “Halk meclisleri ve mahalle meclisleri ile katılımcı ve aktif bir belediye kuracağız. Taşeron işçiliğine ve rantçılığa son vereceğiz. Otopark ve Trafik sorununa konunun uzmanlarıyla kalıcı çözümler getireceğiz. Koylar, plajlar halkındır. Koylarımızı, plajlarımızı kamulaştırarak ücretsiz yapacağız.  Kalkınmacı belediyecilik anlayışı getireceğiz. Kısa, orta ve uzun vadeli planlar ve projeler üreten, yeni projeleri destekleyen bir belediyecilik anlayışı getireceğiz. Güneş ışığından enerji üretimini destekleyecek ve halkımızın enerji ihtiyacının karşılanmasını ve giderlerinin düşmesini sağlayacağız. Şeffaf belediye olacağız. Hizmet alım ve ihaleleri açık ve şeffaf yapacağız. Halkın denetimine açık hale getireceğiz. Her yıl belediye bütçesini şeffaf bir şekilde halka sunacağız. Seçildiğimiz takdirde mal beyanımızı halka açıklayacak ve her 6 ay da bir mal beyanında bulunacağız.  Çağdaş belediye olacağız. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan bir anlayışla laik ve demokratik hizmet sunacağız. Modern bir Fethiye yaratarak özgürlüklere önem vereceğiz. Eğitime, sanata, kültürel gelişime katkıda bulunacağız. Mavi-yeşil belediye; Doğamıza, çevremize sahip çıkan, parkları ve koyları temiz tutan bir anlayışla pırıl pırıl bir Fethiye yaratacağız. Körfezimizin temizlenmesi ve tekrar denize girilebilmesi için çalışmalar yapacağız. Tuzla ve Çalış bölgelerimizde ki kanallara atık suların karışmaması, kanal suyunun temiz kalması ve yaşayan canlı türlerinin korunmasını sağlayacağız. Kadın ve çocuk öncelikli belediye; Şiddete uğrayan kadınlarımız için korunma evleri ve iş atölyeleri kuracağız. Belediye çalışanları açısından kadın öncelikli bir belediye yaratacağız. Çocuk parkları, oyun alanları, gençlik kulüpleri, kreş ve yuvalar kuracağız.

“ENGELSİZ BELEDİYE OLACAĞIZ”

Engelsiz belediye; Engelli vatandaşlarımızla sıklıkla sokaklarda vakit geçirerek sorunlarına çözüm bulacağız. Engelli ve 70 yaş üstü vatandaşlarımızın ev temizliklerini haftada 1 kere belediyemizce ücretsiz yapacağız. Üretmeleri, kazanç elde edebilmeleri için engel durumlarına uygun mesleki kurslar açacağız. Belediyemizde daha fazla engelli istihdam edeceğiz. Sanatçı belediye; Sanata ve sanatçıya önem veren bir belediyecilik anlayışı ile sanatsal ve kültürel faaliyetlerimizi artıracağız. Yaz günleri açık hava halk sinemaları ve tiyatroları yapacağız. Sokak müzisyenlerini yasaklamayacağız. Müzik ile iç içe cıvıl cıvıl bir sahil bandı yaratacağız.  Kültürel ve tarihi mirasımıza sahip çıkarak korunmalarını ve yeniden kazanılmaları için çalışmalar yapacağız. Hayvan sever belediye; Hayvanların bulaşıcı hastalıklardan etkilenmelerinin ve  toplu ölümlerinin önüne geçmek, yavruları yetişkinlerden ayırmak  amacıyla, uygun alanlarda daha fazla barınak açarak can dostlarımızın bakımını, ameliyatlarını ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacağız. Sokak hayvanları için 24 saat Acil yardım hattı oluşturarak belediyemiz bünyesinde acil durumlara müdahale edecek veterinerler bulunduracağız. Sporcu belediye; Semtlerde spor sahaları açarak gençlerimizin ve halkımızın hizmetine sunacağız. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, sporcu gençler yetiştirerek başarılar kazanmaları amacıyla spor okulları açacağız. Yetenekli gençlerimizin spor faaliyetlerine destek olacağız” dedi. projelerini tanıtan Vatan Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Selçuk Selvi; partililerin ve vatandaşların sormuş olduğu soruları yanıtladı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç