Öğrenciler ayakta alkışlandı

''İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'un anma günü'' nedeniyle Fethiye'de düzenlenen programa ilgi yoğun oldu. Öğrencilerin sergilediği oratoryodaki Mehmet karakterini son sınıf öğrencisi Mehmet Akif Dal canlandırdı.
Bu haber 2019-03-12 16:11:25 eklenmiş ve 1682 kez görüntülenmiştir.

 

''İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'un anma günü'' nedeniyle Fethiye'de düzenlenen programa ilgi yoğun oldu. Öğrencilerin sergilediği oratoryodaki Mehmet karakterini son sınıf öğrencisi Mehmet Akif Dal canlandırdı.

Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşının kabulünün anlatıldığı programda  öğrenciler ''hilalin gölgesinde'' adlı oratoryoyu başarılı şekilde sahneledi. Başta Kaymakam Muzaffer Şahiner olmak üzere programı izleyen pek çok davetli gözyaşlarını tutamadı. Duygusal görüntülerin oluştuğu program sonunda kısa bir konuşma yapan Kaymakam Şahiner, ''Ruhumuz ve vücudumuzun zerreleri bu programda çok etkilendi. Kendimi ağlamamak için zor tutuyorum. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum'' ifadelerini kullandı.

''İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'un anma günü'' nedeniyle Fethiye Belediye Kültür Merkezi salonunda Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program ilgi ile izlendi. Programı, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Garnizon Komutanı Askerlik Şubesi Başkanı Sedat Karabay, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, SHM Müdürü İsa Eseoğlu, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, İYİ Parti İlçe Başkanı Suat Aybek, İYİ Parti Fethiye Belediye Başkan adayı Nagihan Bulut, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler izledi. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın söylendiği programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yaptı. Kaya, Mehmet Akif'in hayatından kısa kesitler sunup, ''Ordumuza milli heyecan yaşatmak için Mehmet Akif üzerine düşen görevi en iyi şekilde gerçekleştirmiştir'' dedi.

Programda Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de ''Hilalin Gölgesinde'' isimli oyunu başarılı şekilde sahneye koydu. Osmanlı Devleti'nin geniş coğrafyasının bir bir kaybedilişinin hatırlatılıp, Anadolu'nun da Sevr anlaşması ile bir bir işgali hatırlatıldı. Anadolu'da Kuvay-ı Milliye'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından harekete geçirilişi ve bu dönemde kadın erkek, genç yaşlı vatan savunmasına koşan Mehmetçik'lerin kahramanlığı dile getirildi. Bu canlandırmalar sırasında İstiklal Marşımızın sözleri vurgulanırken, öğretmenler Murat Akkol, İlyas Apak ve Şihan Şanlı kahramanlık türkülerini çalıp söylediler. Programın sonunda her bir ferdin Mustafa Kemal'in askeri olduğu tekrarlanırken, İstiklal Marşının bayrak sevgisi, vatan aşkı ve yurt sevgisi olduğu vurgulandı. Programın sonunda başta Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner olmak üzere salondaki davetliler gözyaşlarını tutamadı. Kaymakam Muzaffer Şahiner, kısa bir konuşma yaparak; ''Ruhumuz ve vücudumuzun zerreleri bu programda çok etkilendi. Kendimi ağlamamak için zor tutuyorum. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum'' ifadelerini kullandı.

Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Baki Burucu ise program sonrası öğrencilere tek tek teşekkür ederek öğrenciler ile birlikte toplu fotoğraf çekildiler.

Programa katılan İYİ Parti Fethiye Belediye Başkan adayı Nagihan Bulut da gözyaşları içerisinde, programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri kutlayıp, ''Bir tek bile hata yapmadan Türk milletinin kahramanlık destanını anlatan öğrencilerimizi kutluyorum'' diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç