Bakan Kurum'dan Müjde :Fethiye körfezi 250 milyonluk dev proje ile temizleniyor

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Muğla 'nın bakan trafiği arttı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarieroğlu Ortaca'da, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Fethiye'de ,Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Bodrum'da bir dizi ziyaretler yapmak ve açılışlara katılmak üzere Muğla 'ya geldi.
Bu haber 2019-03-13 17:42:09 eklenmiş ve 543 kez görüntülenmiştir.

 

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Muğla 'nın bakan trafiği arttı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarieroğlu Ortaca'da, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Fethiye'de ,Turizm Bakanı Mehmet Nuri  Ersoy ise Bodrum'da bir dizi  ziyaretler yapmak ve açılışlara katılmak üzere Muğla 'ya geldi.

Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır burada yaptığı konuşmada" 17.yılımızda Allah'a hamdolsun Muğla 'da  yeni bir dönem başlatıyoruz . Fethiye'nin suyunu AĶ  Parti getirdi, kanalizasyonunu AK  Parti yaptı, köylünün yolunu ,parkesini AK Parti yaptı. Körfezi zamanında da yine AK Parti temizledi.Bundan sonrada AK Parti Muğla için çalışacak ve Allah'ın izniyle Muğla'ya Fethiye'ye gönül belediyeciligini, hizmet belediyeciliğini  getirecektir" dedi.

Bakan Kurum'dan Muğla 'ya müjde üstüne müjde

Fethiye'de Seçim Ofisi açılışına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  "Bugün mertlerin şehri Fethiye'deyiz tabiat harikası ülkemizin incisi Muğla'dayız."diyerek başladığı konuşmasına Ankara'dan getirdiği  müjdeleri sıralayarak devam etti. Bakan Kurum Fethiye Körfezi içler acısı şekilde Haliç bundan daha kötü durumdaydı. Sayın Cumhurbaşkanı boğazdan su getirerek orayı temizledi.Aynı yöntemle burası da temizlenecek.250 milyon liralık proje ile burayı temizliyoruz.1 Nisan sabahı temizliğe başlıyoruz. Gerekli bilimsel araştırmaları yaptık. Körfez çalışmalarının başka etapları da  olacak."

 

"AĶ PARTİ ÇEVRECİ BİR PARTİDİR"

"Yapacağımız atık su arıtma tesisleri, dere ıslahları ile birlikte inşallah körfezimiz çok daha iyi bir hal alacak. Geleceğimiz için çocuklarımız için çok daha iyi, önemli bir sürece girmiş olacak. Bunları yaparken biz sadece körfeze ilişkin, o atık su çevreye ilişkin  projeler değil. Bu projelerin dışında biliyorsunuz Muğlamızda oldukça fazla Özel Çevre Koruma (ÖÇK) alanları var. SİT alanları var. O çevre korumasıyla

koruduğumuz SİT alanlarını birbirine bağlayarak bisiklet yollarıyla burada yürüyüş gezinti alanları yapacağız. Ve Türkiye genelinde biz o Özel Çevre Koruma bölgelerini çok daha arttırmak o SİT alanlarını iyi bir şekilde korumak için gelecek nesillerimize ve çocuklarımıza bu alanları en iyi şekilde vermek istiyoruz. Ve bu noktada da tüm Muğla genelinde bu projelere çalışıyoruz.

 

Tabi İzmir’den başlayıp Antalya’ya gelecek kadar olan o 519 kilometrelik hattın çalışmalarını bu şekilde sürdürüyoruz. Bu hat içerisinde Bodrum, Datça Yarımadası, Köyceğiz, Dalyan, Fethiye, Kaş, arasında bisiklet yolları yapacağız ve oradan giren bir turistimiz, vatandaşımız 519 kilometrelik yol güzergahında bisikletine binecek huzurlu bir şekilde o süreçte inşallah çoluğu ve çocuğu ile bu alanlarda vakit geçirebilecek. Tabi bunun dışında Fethiye içinde yine bakanlığımızca 68 kilometre bisiklet yolu projelendirdik. Ve proje çerçevesinde biz bakanlık olarak o bisiklet yollarını yapacağız. Bu bisiklet yolları Göcek’te Ölüdeniz’de yine aynı şekilde projelendirildi ve yapılacak. Bunların tamamı 335 kilometre olarak yapılıyor. Tabi biz bunları yaparken yeşili doğayı korumak istiyoruz.

Bu projeler çerçevesinde hem geleceğimizi hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız içinde doğaya saygılı şehirler yapmak istiyoruz. Muğlamızda 5 tane Özel Çevre Koruma Bölgesi var. Bunların toplam miktarı 387 bin hektar ve Muğla genelinde de 1 milyon 300 bin hektarda Çevre Koruma Bölgesi ilanımız var. Ve bunların tamamını da koruyoruz. Türkiye genelinde de 4.5 milyon hektar Doğal SİT alanımız var. Biz çevremizi koruyan bir partiyiz. Bizim liderimiz, genel başkanımız çevreci bir genel başkan.

Biliyorsunuz poşetleri ücretli hale getirdik. Sıfır Atık projesi ile yine çöplerimizi kaynağında ayırıştırıyoruz. Bu anlamda da bakanlık olarak Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde Sıfır Atık projemizi götürüyoruz ve inşallah Muğla’yı çok daha iyi bir konuma getirmiş olacağız. Muğla ufuk sahibi insanların şehridir. Muğla AK  Parti’nin davası ve o AK Parti gönlünü vermiş insanların şehridir. O yüzden en güzel gönül belediyeciliği Muğla’da anlatılır. 

 Ve Muğla’ya baktığınızda son 16 yılda o göz kamaştırıcı büyümeden hizmet almıştır, Fethiyemiz almıştır. Ancak içindeki o potansiyeli kullandığını düşünmüyorum. İnanın,Muğlamız, Fethiyemiz  tüm Türkiye’ye bakabilecek kapasitededir. Buradaki tarım alanlarını verimli bir şekilde kullanırsanız, işte bu körfezi verimli bir şekilde kullanırsanız, buradaki istihdam da artar buradaki turizm geliri de artar buradaki o doğal güzellikleri de hiç bozmayacak şekilde bu süreci yönetir ve ülke ekonomisine katkı sağlamış olursunuz. Biz bu işleri yaparken son 16 yılda karşımıza bir çok engeller çıkardılar. Sürekli çelmeler tuzaklar kurdular. Oyunlar kurdular, bu oyunlara da baktığınızda biz hemen hemen her alanımıza  bağımsızlık mücadelesi verdik."dedi.

  

Öte yandan Bakan Kurum, "24 yıllık siyasetçi,dürüstlüğü,çalışkanlığı,Muğla için vesile olduğu yatırımlar ve hizmetler ile Muğlalının gönlünde taht kuran abim Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Dr.Mehmet Nil Hıdır, Muğla için güzel bir tercihtir.Aynı şekilde Fethiye için dertli Muhittin Kayabaş da Fethiye için iyi bir tercihtir.Üçlü olursak güçlü oluruz.İlçe,il ve Ankara'yı bizleri inşaallah Muğla ile buluşturun."diyerek Fethiyeliler'den ve Muğlalılardan Cumhur İttifakı için destek istedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç