Alim Karaca Sevgisi İzdihama Dönüştü

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Esenköy Bademli mevkiinde halkla buluştu. Karaca, seçmenlerin uzun bir araç konvoyu yapması ve alandaki kalabalık nedeniyle toplantı alanına güçlükle girebildi. Esenköy’de vatandaşların meşaleler ile karşıladığı Karaca’ya, “Beşkaza’nın evladı! Halkın Çocuğu Alim Karaca! Başkan Alim Karaca! Fethiye Seninle Gurur Duyuyor!” tezahüratları yapıldı.
Bu haber 2019-03-21 14:18:20 eklenmiş ve 498 kez görüntülenmiştir.

 

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Esenköy Bademli mevkiinde halkla buluştu. Karaca, seçmenlerin uzun bir araç konvoyu yapması ve alandaki kalabalık nedeniyle toplantı alanına güçlükle girebildi. Esenköy’de vatandaşların meşaleler ile karşıladığı Karaca’ya, “Beşkaza’nın evladı! Halkın Çocuğu Alim Karaca! Başkan Alim Karaca! Fethiye Seninle Gurur Duyuyor!” tezahüratları yapıldı.

Karaca’nın gördüğü yoğun ilgi karşısında memnun olduğu gözlemlenirken, “Sevgili hemşehrilerim; kısmet olursa, 1 Nisan’dan itibaren sizlere hizmet etme fırsatı bulacağız. Bundan böyle sizlerle birlikte yönetilen bir Fethiye olacak. Kapısı herkese açık bir Belediye başkanı olacak. Belediyedeki işlemleri kısa zamanda tamamlanmış veya Belediye başkanı ile mutlaka görüşmüş mutlu insanlar olacak. Bunları gerçekleştirmek hiç te zor değil” dedi.

Karaca’nın konuşması sık sık sloganlarla kesilirken, mahalle toplantısı adeta mitinge dönüştü. Planlanan süreyi aşarak, yaklaşık 3 saat süren açık hava toplantısında farklı siyasi partilerden isimlerin de Karaca’yı desteklemek için alana geldikleri görüldü.

“Muğla Büyükşehir Belediyesi bütçesinden Fethiye için 350 milyon liralık bütçe tahsis edildiğini, 114 milyon lira da Fethiye Belediyesinin bütçesinin olduğunu” dile getiren Alim Karaca, “yaklaşık 500 milyon liralık bütçeyle üreten, turizmi 12 aya yayılmış, insanları mutlu, engellilerine değer verilen, onların da toplumla kucaklaşması sağlanmış, yaşlılarına özel düzenlemeler yapılmış, ev ekonomilerine destekleri sağlanmış kadınların olduğu bir Fethiye düşünün.

Hayali değil, gerçekçi projeler üreterek sizlerin karşısındayız. Körfezimiz Belediye tarafından uluslararası hibe ve krediyle temizlenecek, şehirde ranta asla izin verilmeyecek. Şehrin merkezindeki parkların aynısı mahallelerde olacak. Her mahallede sosyal tesis bulunacak. Trafik sorunu kavşak düzenlemeleriyle, katlı otoparklarla ve yeraltı otoparklarıyla çözülecek. Yollar sıcak asfalt yapılacak. Hayvanseverler ile birlikte sokak hayvanlarının sorunlarını çözeceğiz. Çocuklarımıza doğa, çevre bilinci aşılayacağız. Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın iyi yetişmesi için gereken neyse yapacağız. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize burs vereceğiz. Hedefimiz en az 1000 öğrenciye destek olmak. Fethiye Üniversitesini şehrimize mutlaka kazandıracağız. İmar sorunu mutlaka çözülecek. Mahallelerimizin hemen hemen hepsinde imar ile ilgili çok büyük sorunlar var, onlar mutlaka düzeltilecek. Önümüzdeki 5 yıl içinde, 2014-2019 yılları arasında yapılan hizmetlerin iki katı hizmet yapamazsam görevi bırakırım, koltuk sevdam yok. Hizmet aşkım var. Nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor. Yaşamım boyunca dürüstlükten, doğruluktan taviz vermedim. Bizleri destekleyen vatandaşlarımdan çok rica ediyorum; ben sizlere gece gündüz hizmet etmeye söz veriyorum, ancak sizlerden de bir şey istiyorum. Lütfen diğer partilere mensup şahısları asla rencide etmeyin. Bu neticede sadece bir seçim, asla kırıcı olmayın. Başkaları hakkında asla kötü konuşmayın. Yüce yaratan neyin ne olduğunu biliyor. İnsanları kandırabilirsiniz, lakin Allah her şeyi görüyor. Allah korkusunu asla kaybetmeyin. Bugüne kadar hizmetleri geçen bütün Belediye başkanlarımıza da tek tek teşekkür ediyorum.

Ancak ben daha fazlasını ve daha iyisini yapmak için aday oldum, bunun için çalışacağım. Verdiğimiz bütün sözler namus sözüdür. Beni bilen bilir. Belediye başkanı ben olsam bile Fethiye’yi sizlerle beraber yöneteceğiz.” dedi.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Karaca; kadınlara da seslenerek, “toplumu yaratan kadınlardır. Kadınlarımız sosyal hayatta mutlaka daha aktif biçimde görev alacaklar. Hazırladığımız projelerle hiçbir çocuğumuz yatağına aç girmeyecek.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından vatandaşlar Karaca ile bol bol fotoğraf çektirdi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç