Bulut; “Butik Kent olacağız”

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut seçime sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tek tek bütün vatandaşlarla konuşarak taleplerini dinleyen Nagihan Bulut projelerini halka yüz yüze anlatıyor.
Bu haber 2019-03-29 11:30:39 eklenmiş ve 2973 kez görüntülenmiştir.

 

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut seçime sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tek tek bütün vatandaşlarla konuşarak taleplerini dinleyen Nagihan Bulut projelerini halka yüz yüze anlatıyor.

 

Sundukları tüm projelerin uygulanmaya hazır projeler olduğunun altını çizen İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Nagihan Bulut, Nagihan Bulut, “Projelerimizi hazırlarken alanında uzman, Fethiye’yi bilen proje danışmanlarıyla çalıştık. Fethiye’nin gelişmeye açık yönlerini tespit ettik. Projelerin ekonomik olmasına dikkat ettik. Çünkü kullanacağımız kaynak kamu bütçesi. Kamu bütçesini tasarrufu kullanmamız lazım. Bu bütçenin 5 kuruşunun dahi hesabını halka veriyor olmanız gerek. Oy toplamak kaygısı ile değil; memleketine saygılı, duyarlı bir tutumla projelerimizi hazırladık” diye konuştu.

 

Kamu tasarruf kararı almışken nasıl yatırım yapacak?

Hazırladıkları tüm projeleri belediye bütçesi, hibe ve fonlar vasıtası ile gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade eden Nagihan Bulut, “Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Muhittin Kayabaş Bey Fethiye’nin yatırımları ile ilgili Bakanlardan söz aldığını belirterek ilanlar yayınlıyor. Bunun yanında biliyoruz ki 2019 yılı için tasarruf tedbirleri alınarak kamu tarafından tasarrufa gidileceği belirtildi. Muhitten Beye şunu sormak istiyorum böyle bir ortamda bu yatırımlar nasıl hayata geçirilecektir. Bir diğer konu ise biz projelerimizde hep kendimizin ne yapacağımızı söylüyoruz. Sayın Muhittin Kayabaş bu kaynaklar gelmediği takdirde Fethiye için ne yapabileceğini açıklamasını rica ediyorum” sözlerini kaydetti.

 

Meclis listesi hazırlarken kişisel nitelikleri ön planda tuttuklarının altını çizen Nagihan Bulut,  “Hiçbir oy kaygısı ile değil; kişisel nitelikleri ön planda tutarak liste hazırladık. Fethiye siyasetinin önünü açmak için meclis aday listemizde kadınlara ve gençlere yer verdik. Çok kısa bir sürede, kavgasız gürültüsüz, Fethiye için en iyi meclis listesini hazırladık. Siyaseti meslek edinmiş insanları değil; başarılı erkekleri, güçlü kadınları ve eğitimli gençleri seçtik. Fethiye’ye gönül vermiş, özveriyle hizmet için çalışacak bir kadro ile yola çıktık. Geçmiş dönemde de belediye meclis üyeliği yapmış tecrübeli ağabeylerimizin yanı sıra toplumda karşılığı olan yeni isimleri mecliste birlikte çalışmak için aday yaptık” ifadelerine yer verdi.

 

Fethiye Ürünlerine Coğrafi İşaret

Belediye Başkanı olduğunda sürdürülebilir ekonomik hayatı destekleyeceklerinin altını çizen Bulut, “Fethiye çok iyi bir potansiyele sahip. Fethiye’nin potansiyelini doğru değerlendireceğiz. Bu potansiyeli koruyarak kullanmalı, hem ekonomiye kazandırmalı hem de gelecek nesillere koruyarak bırakmalıyız” şeklinde konuştu. Fethiye ekonomisine katma değer sağlayan ürünlerin markalaşması için çalışacaklarını kaydeden Bulut, Fethiye’ye özgü ürünlere coğrafi işaret alacaklarını belirtti.

 

Sosyal Belediyecilik

Sosyal belediyecilik alanındaki çalışmaları arttırarak sürdüreceklerini belirten Bulut, göreve geldiklerinde kadınlar ve engelliler için mevcut imkânları artıracaklarını ifade etti. Işıklar ülkesi olarak anılan Fethiye’nin tarihi eserlerini restore ederek Engelsiz Tarih projesini hayata geçireceklerini de sözlerine ekleyen Bulut, projelerinin ise hazır olduğunu söyledi.

 

Butik Kent Fethiye

“Turizmde ucuz kent değil; butik kent olacağız.” diyen Bulut, “Turizm kenti olan Fethiye’yi betonlaştırıp İspanya ve Yunanistan’da yapılan hatalara düşmeyeceğiz. Tüm dünyanın konuştuğu tarih ve kültür şehri haline getireceğiz. Gelir düzeyi yüksek misafirleri çekmenin gayretinde olacağız. İlçemizin tanıtımına destek vermeyi sürdüreceğiz. Kongre turizminin gelişmesini sağlamak amacıyla Kongre ve Kültür Sarayı yapacağız. Festivaller ve sosyal medya aracılığı ile Fethiye’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapacaklarını söyledi.

 

31 Mart’ta Sandıklar Hanımeli Açacak

Bulut, “31 Martta inşallah Fethiye’de sandıklar hanımeli açacak. Fethiye’nin tarihine bir sayfa daha eklenecek ve yazılmaya başlayacak. O sayfaya ne yazılacaksa birlikte yazacağız. Birlikte karar verecek birlikte hayata geçireceğiz. Görüştüğümüz insanların taleplerini dinliyoruz çünkü biz bu şehri ortak akılla yöneteceğiz. Karar alırken konunun paydaşları ile aynı masada karar vereceğiz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç