Kayabaş “Arkamızda Hükümet Desteği var”

Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, hafta sonu yapılacak yerel seçimlere sayılı saatler kala çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kayabaş, yat çekek yerinin taşınması sözünü verdi, Karaçulha Mahallesi’nde ise konuşmasında ise “Fethiye’nin sorunlarının çözümünün ancak merkezi hükümetin desteği ile olacağını vurguladı.
Bu haber 2019-03-29 17:28:54 eklenmiş ve 2993 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, hafta sonu yapılacak yerel seçimlere sayılı saatler kala çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kayabaş, yat çekek yerinin taşınması sözünü verdi, Karaçulha Mahallesi’nde ise konuşmasında ise “Fethiye’nin sorunlarının çözümünün ancak merkezi hükümetin desteği ile olacağını vurguladı.

Belediye Başkan Adayı Kayabaş, antik tiyatro, TOKİ, körfez temizliği ve yaşamaktan keyif alabileceğimiz bir Fethiye ancak sizlerin verebileceği destekle inşa edilebilir” derken, “Her mahallede bize gösterilen teveccüh 31 Mart akşamı Fethiye’nin hizmete ne kadar ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Tüm halkımızı kucaklamaya hazırız.  Meydanı dolduran coşkulu kalabalık, “Karaçulha seni Başkan yapacak” tezahüratları ile Kayabaş’a desteklerini bildirdiler.

 

Yaşanabilir bir Fethiye ve gelecek nesillere huzurlu bir şehir bırakabilmek adına tüm vatandaşlardan destek isteyen Cumhur İttifakı AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, gönül belediyeciliği anlayışıyla her mahalleye eşit hizmet verileceği taahhüdünde bulundu. 24. Dönem AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın katılımıyla gerçekleşen mahalle buluşmasında Kayabaş’a büyük teveccüh ve sevgi vardı.

 

BOĞA, “CUMHUR İTTİFAKI TARİH YAZACAK”

İlk olarak konuşan 24. Dönem AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Sizin kazanmaya azmettiğiniz bir seçime saatler kala aranızda olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. İl Başkanımız beni şu zamana kadar AK Parti’ye emeği geçenlerin katılacağı bir akşam yemeğine davet etti. Ancak İlçe Başkanımız Bekir Eser, Karaçulha’da miting olduğunu söyleyince burada kalmaya karar verdim. Bu seçim Türkiye demokrasi tarihinde yerini alacaktır. Cumhur İttifakı hem Fethiye’de hem de Muğla’da tarih yazacaktır. Muhittin Kayabaş’ın her zaman arkasındayım” ifadelerini kullandı.

 

KOVANCI, “CUMHUR İTTİFAKINA DESTEK OLUN”

2004-2009 yılları arasında Karaçulha Belediye Başkanlığı yapmış olan Belediye Meclis Üyesi ve Adayı Turhan Kovancı konuşmasında, “Siz halkımızın şu zamana kadar şahsıma tevdi ettiği bütün görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Eğer bu süre zarfında sizleri üzdüğüm, kırdığım, imkanım olmadığı için hizmet edemediğim nokta olduysa bundan dolayı af diliyorum. Adayımız Muhittin Kayabaş ağabeyimi uzun yıllardan bu yana tanırım. Sizlerin desteğiyle belediyeyi kazandığımızda turizm ve tarımdan elde ettiğimiz gelirleri iki katına çıkarabiliriz. Hafta sonu sandığa gidiyoruz. Fethiye’nin hak ettiği yerlere ulaşması için Cumhur İttifakı’na destek istiyoruz” dedi.

 

KAYABAŞ, “İMAR SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Vatandaşlar tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş konuşmasında, “Bölgemizin en önemlisi sorunlarından birisi imar… Hemen her mahallemizde bu konuda mağdur olan vatandaşlarımız var. İlgili kurumların yetkilileri ve halkımızın görüşleri alınarak, hakkaniyet ölçüsünde bu sorunu ortadan kaldıracağız. Karaçulha’da imarsız bir yer kalmayacak. Böylelikle vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla ev yaptırabilecekler. Bu çalışmanın ardından yeni ara yollarımız ortaya çıkacak. Böylelikle trafiğin rahatlaması adına ara yollar ve bulvarlar açılabilecek” şeklinde konuştu.

 

OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Konuşmasını sürdüren Kayabaş, “Şehir girişlerimizi, dünyanın gözde turizm merkezlerinden birisi olan Fethiye’ye yakışır hale getireceğiz. Körfezi temizleyip, yüzülebilir bir hale getireceğiz. Kruvaziyer gemi limanı, kongre merkezi, spor tesisleri ve antik tiyatronun restorasyonu ile turizme katma değer sağlayacağız. Kangren haline dönüşmüş olan trafik ve otopark sorununu hazırladığımız projeler ile ortadan kaldıracağız. Her mahalleye kazandıracağımız sosyal tesisler ile çocuk parkları hem yaşlılarımızın hem de çocuklarımızın hoşça vakit geçirmesini sağlayacak. Bisiklet yolları projemiz ile Fethiye’yi bisiklet şehri haline getireceğiz. Fethiye Belediyesi’nin bütçesi belli… Bu projeleri devletimizin desteği ile sizlerin hizmetine sunacağız. Şu zamana kadar yapılanlara ve bunlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Fakat biz daha fazlasını yapmak için yola çıktık” dedi.

 

SORUNLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE ÇÖZÜLECEK

“Fethiye’nin sorunlarını biliyoruz” diyen Kayabaş, “Yıllardır biriken sorunları gönül belediyeciliği ile çözeceğiz. Seçim süreci boyunca Sayın Cumhurbaşkanımız,  Bakanlarımız ve Milletvekillerimiz; Fethiye’yi mega kent haline getirecek projelerimizin arkasında olduklarını bildirdiler. İlçemizi ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız, restorasyonu yarım kalan dünyada denize en yakın antik tiyatro olan Telmessos Antik Tiyatrosu’nun restorasyonunun tamamlanacağının sözünü verdi. 180 dairelik TOKİ için başvuruları almaya devam ediyoruz. Mevcut devlet hastanemizin ek hizmet binası için 4,5 milyon TL ödenek ayrıldı. Bölge hastanesi projemizi de sizlerin desteği ile hayata geçireceğiz. Fethiye’yi hizmet ve iktidarla buluşturma adına sizlerden destek ve oy istiyoruz. Bunun yanında koyları halkın hizmetine kazandıracağız. Halkımız rahatça denize girebilecek. Halk koylarının sayısını arttıracağız. Semt pazarlarımızın üzerini kapatacağız ve modern bir görünüme kavuşturacağız. Üreticilerimize gereken desteği sağlayıp, organik tarımın merkezi olacağız. Ekolojik turizm ile hem hizmet çeşitliliğimizi arttıracağız hem de turizmi 12 aya çıkarma adına önemli bir adım atacağız. Festival günlerimiz ile kültürümüzü ve geleneklerimizi dünyaya tanıtacağız. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına projelerimiz var. Önemli bir değerimiz olan Fethiyespor’a kalıcı gelir getirecek tesisler oluşturacağız. Yönetimini anonim şirkete çevireceğiz, böylelikle kimsenin tekelinde olmayacak. Tüm sivil toplum kuruluşları elini taşın altına sokacak. Ardından takımımızı Süper Lig’e çıkaracağız. Tüm amatör spor kulüplerine gereken destekler sağlanacak. Fethiye Üniversitesi ve bin kişilik öğrenci yurdu ile önde gelen bir üniversite şehri olacağız. Sizlerin teveccühü ile göreve geldiğimiz zaman şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz. Elektronik ortamda belgelerinizin takibini yapabileceksiniz. Belediye ihaleleri de kameralar önünde yapılacak” şeklinde ifadeler kullandı.

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç