“Seydikemer’de Cumhur İttifakı Coşkusu”

Muğla'nın Seydikemer İlçesi'ndeki Cumhur İttifakı Büyük Mitingi coşkulu geçti. Cumhur İttifakına destek olmak için yüzlerce vatandaş sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet Meydanındaki mitinge akın etti. Ellerinde Türk bayrağı ve AK Parti bayrakları ile miting alanını dolduran vatandaşlar, Cumhur İttifakı Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz’e hem sevgilerini gösterdi, hem de büyük destek sağladı. Başkan Otgöz, sahneye davet edildiğinde ''En büyük Başkan, bizim Başkan Onlar çamur atarlar, Ak Parti hizmet yapar'' sloganları atıldı.
Bu haber 2019-03-29 17:57:11 eklenmiş ve 2903 kez görüntülenmiştir.

 

Muğla'nın Seydikemer İlçesi'ndeki Cumhur İttifakı Büyük Mitingi coşkulu geçti. Cumhur İttifakına destek olmak için yüzlerce vatandaş sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet Meydanındaki mitinge akın etti. Ellerinde Türk bayrağı ve AK Parti bayrakları ile miting alanını dolduran vatandaşlar, Cumhur İttifakı Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz’e hem sevgilerini gösterdi, hem de büyük destek sağladı. Başkan Otgöz, sahneye davet edildiğinde ''En büyük Başkan, bizim Başkan Onlar çamur atarlar, Ak Parti hizmet yapar'' sloganları atıldı.

Seydikemer’de Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük Mitingi, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Mitinge Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, AK Parti Muğla geçmiş dönem milletvekillerinden Hasan Özyer ve Ali Boğa, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, MHP İlçe Başkanı Mehmet Arıç, AK Parti Seydikemer Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri, ilçe teşkilatı üyeleri, Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi adayları, partililer ve 7'den 70'e kadın erkek çok sayıda vatandaş katıldı.

DESTEK İSTEDİ

Cumhur İttifakının Seydikemer mitinginin açılış konuşmasını AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş yaptı. Kısa bir konuşma yapan Gümüş, hem Seydikemer’de Yakup Otgöz hem de Muğla’da Mehmet Nil Hıdır için Seydikemerlilerin desteğini beklediğini söyledi.

''BİRLİKTE SEYDİKEMER''

MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç ise Cumhur ittifakının doğuşunu anlatıp, ''Biz birlikte Seydikemer olduk. Biz birlikte Türkiye'yiz'' dedi.

''İLÇE OLMASINA KARŞI ÇIKANLAR''

AK Parti Muğla eski Milletvekili Ali Boğa, “Bugün Seydikemer’i bir yerden bir yere hoplatacağını zıplatacağını söyleyenler bir zamanlar Seydikemer’in ilçe olmaması için oy verenler. Biz Seydikemer’in potansiyeline inandığımız için o gün milletvekili olan biri olarak elimizden gelen her şeyi Ankara’da yaptık ama benim arzum Fethiye’nin il, Seydikemer’in ilçe olması idi. İl yapma projesi olursa da ilk olarak il yapılacak yer de Fethiye’dir. Hiç şüpheniz olmasın” dedi.

''YAKUP BAŞKAN 1 NİSAN'DA YİNE BAŞKAN''

Boğa, “Bazı arkadaşlar diyor ki; Seydikemer’de Yakup Başkanı seçelim de Muğla’da başka birine oy verelim. Bu tür sözlere aldanmayın. Nasıl Seydikemer iktidarın desteğini arkasına alacaksa Muğla’nın da iktidar desteğini alması gerekiyor. 1 Nisan’da Yakup Başkanım yine Seydikemer’in belediye başkanı olacaktır. Ben şimdiden kendisine hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Bu dava öyle bir şey ki hizmetten emekli olabiliyorsunuz ama davadan emekli olamıyorsunuz. Allah ne zaman isterse o zaman emekli olursun. Allah sizleri verdiğiniz oydan pişman etmesin” diye konuştu.

''YAKUP OTGÖZ'ÜN EMEĞİ''

AK Parti 21.,22., 25., ve 26. dönem Muğla Milletvekili Hasan Özyer de “Seydikemer Yakup Otgöz ile kararını vermiş, inşallah hayırlı olur. Seydikemer’de daha yapılacak çok şey var. Yakup Bey’i ben geçmişten tanırım, birlikte çalıştım. Yeni ilçe olan bir yerin sorumlulukları da fazla. Bugün 5 yılda bir ilçenin ihtiyaç duyduğu yatırımların yapılması sadece para ile olmuyor, belli bir süre de gerekiyor. Ben başkanımı da buradan kutluyorum. Seydikemer’e yapılan her şey bir emeğin sonudur. Siyasetin amacı hizmet etmektir'' dedi.

''İMAR PLANI MÜCADELESİ VERDİ''

Özyer, ''Bizim bölgemizin geneli orman. Bu bölgenin gelişmesini sağlamak için en önemli şey imar planlarıdır. Seydikemer büyük bir potansiyeli olan ilçe. Bölge insanının refahını artmasında en önemli etken imar planıdır. Başkan Otgöz, başa geçtiği günden beri imar planı mücadelesi verdi. 1075 dönüm arazi üretimde, hizmette halka sunulması demek. Onun için bir dönem daha desteği Yakup Otgöz’e vermenizi istiyorum. Diğer ilçeleri de biliyoruz. Bugün bütün mahallerimizin ihtiyaçları iktidar desteği ile sağlanabilir'' dedi.

''HİZMET YAKUP OTGÖZ'ÜN İŞİ''

Özyer, ''Bizler her zaman destek olduk ama belediye başkanının da projeleri takip etmesi gerekiyor. Yakup Başkana teşekkür ediyorum. Bütün projeleri yakından takip etti. Hizmetleri kesintiye uğratmadan, güçlü bir şekilde yoluma devam edelim. Mehmet Nil Hıdır arkadaşımızın da Muğla’ya büyük bir vizyon getireceğine inanıyorum. Bugün Muğla’ya baktığımızda sadece öğrenci gelirleriyle geçiniyor. Çünkü vizyon o kadar. Oysa Muğla ticaret merkezi olabilir. Muğla’yı geliştirecek, değiştirecek ve dönüşümü sağlayacak belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Durmamız mümkün değil, mutlaka ileriye doğru gitmemiz, gelişmemiz lazım. Biz Muğla’yı, Seydikemer’i kalkındıracağız. Muğla’nın bir tek şansızlığı var. Ama bazı ilçelerine gittiğimizde en ufak hizmetler yapılmamış. O yüzden hizmet AK Parti’nin işi, Yakup Otgöz’ün işi. ” diye konuştu.

''TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAYA GELİYORUZ''

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da “Seydikemer yeni kurulan bir ilçe ama 5 yılda çok güzel hizmetler aldı. Daha bizim Seydikemer’e yapacak çok yatırımımız var. Ama bunun için cumhur İttifakı adayı Yakup Otgöz’e yetki istiyorum. Yakup Başkan yüreği de kalbi de Seydikemer için atıyor. Ortaya çıkan belediye başkanları konuşuyor. Biz laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koymaya geliyoruz. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatı. Doğru kararı Seydikemer’de vereceksiniz ama Muğla’nın da AK Partiyle buluşmasını istiyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi borçlu belediyeler arasında 5’inci sırada. AK Parti olmazsa vay halimize! İktidar partisi olmadan büyük yatırımları yapabilme imkanımız yok. Allah’ın izniyle Seydikemer kararını vermiş ama istiyorum ki aradaki farkı 10 bin çıkartın. 31 Mart’ta sandıkları patlatalım” şeklinde konuştu.

ADAYLAR TANITILDI

Mitingde Seydikemer Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan adayı Yakup Otgöz'ün yol arkadaşları olan Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi adayları bir bir tanıtıldı. 3 kadın adayın da yer aldığı belediye meclisine yoğun alkış yağdı.

OTGÖZ'E HEDİYE

Bu arada Seydikemer İlçesi'nde Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı yapan ve Belediye Meclis üyesi adayı olan Zeynep Yalçınsoy Belediye Başkanı Yakup Otgöz'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilmiş bir fotoğrafını hediye etti.

''SEYDİKEMER BİR SEVDADIR''

Cumhur İttifakı Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz, “Sizler kararınızı çoktan vermişsiniz. 5 yıl önce bizlere görev verdiniz. Bizlerde sizin güveninizi kırmamak için gece gündüz çalıştık. Geçen seçimlerde de yine en son mitingi biz yaptık. O zaman yolları yapacağım diye söz vermiştim, sözlerimi yerine getirdim. İlk önce yolla başladık. Seydikemer kararını çoktan vermiş. Seydikemer bu iş tamam diyor. Seydikemer sevdalıları işte görmek istediğim tablo bu. Allah hepinizden razı olsun sağ olun var olun. Değerli kardeşlerim böyle bereketli bir günde tüm Seydikemer buraya toplanmıştır. Bunun bir anlamı var: Bu bir sevdadır, bu bir sevgidir, bu bir Seydikemer aşkıdır. Hiç merak etmeyin, her şey daha güzel olacak. Bu bahar başka güzel olacak Seydikemer’de. Arkanda iktidar olduğu zaman hizmetlerin hepsi bir bir yerine geliyor. Yol yaptık, parke yaptık ama bana sorarsanız en iyi yaptığınız hizmet nedir diye 1075 dönümlük alanın imar planına açılmasıdır'' dedi.

 

''ÇOK ŞEY YAPACAĞIZ''

 

Otgöz, ''Hepimiz çok iyi biliyoruz ki söz verip de hayata geçiremediğimiz bir çok projenin asıl sebebi imar planında Kamuya ve Belediyeye ait yerlerin olmasıdır. Mevcut planlar yapılırken Seydikemer’in bir gün İlçe olacağı hiç düşünülmemiştir. Önümüzde ki beş yılda nasip olursa sizlerde destek verirseniz Seydikemerimiz’e en büyük müjde Menekşe Mahallesine yapılması düşünülen TOKİ konutlarıdır. Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum da açıkladığı gibi yaklaşık olarak 600 konut yapılacağıdır. Bu Konutlar Seydikemerimizin tüm mahallemizde ikamet eden evi olmayan ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz yararlanacaktır. Ve yine ıslah çalışmaları devam eden Eşen Çayının kenarındaki 46 Dönümlük rekreasyon alanında halkımızın ihtiyaç duyduğu piknik alanları bisiklet ve yürüyüş yolları çocuklarıyla hoşça vakit geçirebilecekleri spor alanları Engelsiz Parkıyla canları pahasına bu vatanı bizlere emanet eden Şehitlerimiz için onlara yakışır Şehitler Anıtını’’ yine biz yapacağız. İlçe merkezinde çift minareli camiyi yine sizlerle beraber yapacağız'' dedi.

''İKTİDAR OLMASA OLMAZDI''

Otgöz, “2014 Mart ayına bir gidelim bizim bütçemiz; 2014 yılında 14 Milyon, 2015 yılında 25 Milyon, 2016 yılında 28 Milyon, 2017 yılında 34 Milyon, 2018 yılında 40 Milyon. Yani toplam beş yılda 143 Milyon bütçemiz. Araç parkımızla 52 Adet aracımızla toplam 2032 km2 yüz ölçümü ile Muğla’nın en büyük ilçesine hizmet vermek mümkün değildir. 13 Adet greyder, 3 adet silindir, 3 adet ekskavatör 12 adet kamyon 4 adet çöp kamyonu 2 adet cenaze nakil aracı 1 adet yol süpürme, 1 adet vidanjör, 2 adet minibüs, 4 adet kamyonet, 5 adet binek olmak üzere yaklaşık 25 Milyon Türk Lirası değerinde yeni araç aldık. Sadece araçlarımızın yıllık yakıt maliyeti 4 Milyon TL olduğunu düşünürsek 5 yılda 20 milyon yapar” diye konuştu.

PROJELERİ SIRALADI

Otgöz, “İlçemiz ve İlimizin sınırında bulunan Türkiye’de bir ilk olarak ilçe Belediyemizin öncülüğünde Muğla ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılan Karaçay köprümüz yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yine merkezde Belediyemiz tarafından sıcak asfaltı yapılarak 18 Mart’ta hizmete açılmıştır. Uğurlu Mahallemiz sınırları içinde 22 bin m2'lik alanda imar planı yapılan ''Engelsiz Yaşam Merkezi ve Huzurevi'' Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla birlikte hayata geçireceğiz.Şuanda 17'sini tamamladığımız Çok amaçlı salonları 65 mahallemizin tamamında yapıp, halkımızın kullanımına sunacağız. Bölgemizdeki sahipsiz sokak hayvanlarını barındırmak ve rehabilite edebilmek üzere çalışmalarda ise Sokak hayvanları Bakımevinin son aşamasına gelinmiştir.Yapımı devam eden Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet Binamız arasında kalan alan Kent Meydanı olarak düzenlenecek, resmi tören ve programların merkezi olacaktır. Ayrıca bu meydanda ücretsiz internet sağlanacaktır. İlçemiz merkezinde kültürel, bilimsel, Sanatsal birçokorganizasyona ev sahipliği yapacak Seydikemer Kültür Merkezi Belediyemiz tarafından inşa edilecektir” dedi.

''ALLAH'A HESAP VERECEĞİM''

“Saklıkent’i dillerine dolayanlara sesleniyorum. Buranın işletmesinin Belediyemize alınması İktidarımız sayesinde olmuştur” diyen Otgöz, “Dönemin Orman Bakanı Sn. Veysel Eroğlu ve Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim. Saklıkent Milli Parkımız 5 yılda işletme giderleri ve vergiler düşürüldükten sonra toplamda 9 Milyon 100 Bin TL gelir elde edilmiştir. Şunu çok iyi biliyorum. Bugün size, yarın Allah'a hesap vereceğim. Sevgili kardeşlerim ben 30 yıldır siyaset yapıyorum. Bu zaman içinde kimseye çamur atmadım, iftirada bulunmadım. Bu seçim kampanyasında atılan çamur ve iftiralar bizleri üzse de kimseye çamur atmayacağız. Saklıkent şirketimiz Bağımsız Denetçiler tarafından, Belediyemiz Sayıştay Denetçilerin incelemesi sonucu bunların yalan ve iftira olduğu tespit edilmiştir. Hesabını veremeyeceğimiz tek bir kuruş bile yoktur” ifadelerini kullandı.

''GELİŞİM VE DEĞİŞİM İÇİN DESTEK''

Otgöz, “Pek çok uygarlığa Başkentlik etmiş bir yörede bulunan ilçemiz doğal, kültürel zenginliklerinin açığa çıkması, gelişiminin devam edebilmesi için yeni hedeflerle, yeni projelerle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Seydikemer'in çehresi değişiyor. Seydikemer değişmeye, güzelleşmeye devam edecek. Ben Seydikemer'imiz için her partiye gönül vermiş hemşerilerimin oyuna talibim” diye konuştu.

Miting sonrası vatandaşlar Başkan Otgöz'ü yeniden seçilmiş gibi coşkuyla kutlayıp bol bol fotoğraf çektirmek için yarıştılar.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç