Karaca; “Hiçbir beklentim yok”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleşti. Toplantıda konuşan Alim Karaca, “Herkesin camileri, sinagogları vardır. Bizimde belediye meclisimiz var. Bizim için burası çok kutsaldır. Burada alacağımız kararlar çok kutsal. Onun için çok dikkatli olmak zorundayız. Kendime bir istikbal veya gelecek beklentisi içerisinde değilim. Şahsım adıma da hiçbir beklentim yok” dedi.
Bu haber 2019-04-17 14:40:14 eklenmiş ve 577 kez görüntülenmiştir.

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleşti. Toplantıda konuşan Alim Karaca, “Herkesin camileri, sinagogları vardır. Bizimde belediye meclisimiz var. Bizim için burası çok kutsaldır. Burada alacağımız kararlar çok kutsal. Onun için çok dikkatli olmak zorundayız. Kendime bir istikbal veya gelecek beklentisi içerisinde değilim. Şahsım adıma da hiçbir beklentim yok” dedi.

31 Mart 2019  yerel seçimlerinden sonra  Fethiye Belediyesi yeni  meclisinin  ilk  toplantısı yoğun bir katılım ile encümen salonunda  gerçekleşti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleşti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında gerçekleşen  meclis toplantısında;  16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısında; geçen dönemin  2018 yılı  faaliyet raporu da  görüşüldü. 2018 yılı faaliyet raporu okunduktan sonra CHP’li Meclis üyeleri 2018 yılı faaliyet raporuna ret oyu verdiler. AK Partili meclis üyeleri de çekimser oy kullandılar. Ret oyları 4/3 çoğunluğu bulamadığı için 2018 yılı faaliyet raporu onaylandı.

 “HEP BERABER BURADA ORTAK PROJELER GELİŞTİRİP HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleşti. Fethiye Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı ilk oturumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alim Karaca’nın mazbatasını almasının ardından ilk belediye meclisi olma özelliğini taşıyan toplantının başlangıcında Alim Karaca, tüm meclis üyeleri ile tek tek tokalaştı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Amacımız herkesimle diyalog halinde olup Fethiye’yi ortak akılla yönetmek. Biz burada bireysel çıkarlarımız için değil, toplumsal çıkarlar için 5 yıl boyunca hizmet edeceğiz. Herkesin camileri, sinagogları vardır. Bizimde belediye meclisimiz var. Bizim için burası çok kutsaldır. Burada alacağımız kararlar çok kutsal. Onun için çok dikkatli olmak zorundayız. Kendime bir istikbal veya gelecek beklentisi içerisinde değilim. Şahsım adıma da hiçbir beklentim yok. Fethiye’mize 5 yıl ama iktidarımızla ama büyükşehirimizle ama hibe fonlarımızdan alacağımız hibelerle birlikte burada güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Tek hedefimiz budur. Bunu da ispatlayacağız. Hepinizin fikri benim için çok önemli. Hep beraber burada ortak projeler geliştirip hayata geçireceğiz. Meclisimiz ve yeni yönetimimiz Fethiye’miza hayırlı olsun” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Daha sonra mecliste 16 madde görüşülüp meclise sunuldu. Meclis toplantısında encümen üyeleri, meclis başkan vekilleri, katip üyeler, Akdeniz Belediyeler Birliği, Ege Belediyeler Birliği’nde temsil edecek üyeler, Tarihi Kentler Birliği, Taşınmaz Mal Kıymet Takdir ve Satış Komisyon’unda temsil edecek üyeler ve imar, plan ve bütçe, tarife, Diğer İşler ve Yönetmelikler, Denizcilik, Turizm, Çevre ve Sağlık, Eğitim, Gençlik ve Spor, Engelliler, Tarım ve Kardeş Şehir İlişkileri komisyonlarına üye seçimi yapıldı. Toplantıda 15’inci gündem maddesi olan Faaliyet raporunun görüşülmesinin ardından oylamaya gidildi. CHP’liler 18 oy ile faaliyet raporuna ret oyu verirken AK Partililer ise çekimser kaldı. Faaliyet raporu onaylandı. Toplantıda belediye başkan vekilliklerine; CHP’nin önerisi olan Ayşe Devrim Öztürk ve Muharrem Akalın gizli oylama ile seçildi. Meclis katip asil üyeliğine;  CHP’den Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, Miraç Efe Doğan seçilirken yedek üyeliğine; Sami Kemik ve Fatih Ugan seçildi. Encümen üyeliklerine CHP’den Ali Karaisaoğlu, Taner Boz ve Mehmet Uysal seçilirken AK Parti’den encümenliğe aday gösterilecek olan Cengiz Çay’ın adaylığı geri çekildi. AK parti grubu ihtisas komisyonları hariç Akdeniz  ve Ege  Belediyeler  ile Tarihi  Kentler birliği  komisyon üyeliklerine de aday göstermediler. Toplantıda 5 kişiden oluşan ihtisas komisyonları da belirlendi. Belediye Meclis toplantısının 8. Maddesinde ise komisyonlar ve komisyon üyeleri seçildi. Buna göre İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Tarife Komisyonu, Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonu,  Denizcilik Komisyonu, Turizm Komisyonu, Çevre Sağlık Komisyonu, Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu, Engelliler Komisyonu, Tarım Komisyonu, Kardeş Şehir İlişkisi talepleri komisyonu üyeleri de seçildi. Akdeniz Belediyeleri Birliği’ne belediye meclis üyeleri arasından Mehmet Uysal, Ali Karaisaoğlu, Aytekin Aras asil üye olarak seçildi. Tarihi Kentler Birliği’ne ise belediye meclis üyelerinin arasından Melek Gözde Hoşafçı, Mürüvet Başıhoş, Ege Belediyeler Birliği’ne ise Fatih Ugan asil üye olarak seçildi. 6183 Sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkındaki Kanunun “Satış ve Satış Komisyonları” başlıklı 90.maddesindeki hükmüne göre oluşturulacak olan Taşınmaz Mal Kıymet Takdir ve Satış Komisyonu’na Yücer Börekçi asil üye olarak seçildi. 11 Nisan 2012 tarih ve 28261 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6289 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca Belediyemizde Sözleşmeli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olarak çalışan personellerin ücretlerinde iyileştirme yapılması amacıyla Sosyal Denge Sözleşmesi imzalanması için Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesine dair gündem maddesi oy birliği ile geçti.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç