Proje tanıtım toplantısı yapıldı.

Seydikemer’de “Havza Bazlı Optimum Bitki Deseni ile Su İhtiyacının Teknik ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi" Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Bu haber 2019-04-25 12:31:58 eklenmiş ve 2719 kez görüntülenmiştir.

 

Seydikemer’de “Havza Bazlı Optimum Bitki Deseni ile Su İhtiyacının Teknik ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi" Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıda proje tanıtımını Ankara Üniversite Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Süleyman Kodal ve Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğünden Şule Küçükcoşkun yaptı. Toplantıda konuşmacılar;” Bakanlığımız Milli Tarım Projesi ile Havza Bazlı Destekleme Modeli Kapsamında ülkemizde arz açığı bulunan, stratejik öneme sahip, bölgesel ve yerel düzeyde önem arz eden ürünler desteklenmektedir. Havza bazlı yapılan planlamalarda su kısıtının göz önüne alınarak planlamanın yapılması ve karar destek sistemine katkı sağlanması bakımından Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünce ulusal düzeyde "Havza Bazlı Optimum Bitki Deseni ile Su İhtiyacının Teknik ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi" adlı  Projeyi tanıttı.

Projenin başarıyla yürütülebilmesi  bakımından, Seydikemer İlçemizin genel tarımsal durumu, üretim deseni ve sulama perspektifi değerlendirilmiş, İlçe Müdürlüğümüzce yapılacak planlama ve uygulamalar karşılıklı olarak değerlendirilerek görüş alış verişinde bulunulmuştur.” Dendi.

Projenin ilk toplantısı 17.04.2019 günü İl Tarım ve Orman  Müdürlüğüde yapılmış olup, projenin 18.04.2019 günü Seydikemer Ziraat Odası Başkanlığındaki tanıtım toplantısına da İlçe Müdürlüğünden Engin Maraşlı ile birlikte Ziraat Mühendisleri Övgü Özge İnce ve Mustafa Yur katıldı. Katılımcıların karşılıklı bölge için hayırlı olması temennisiyle toplantı sona erdi.

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç