Eski Fethiyeliler 8. Kez buluştular

Fethiye’nin ilk turizmcilerinden Fatin Ergen'in yıllar önce başlattığı eski Fethiyeliler buluşmasında eski Fethiye ruhu ve özlemi; yoğun bir katılımla bir kez daha paylaşıldı. Duygu dolu Eski Fethiyeliler platformu 8. buluşması Liberty Hotel'de gerçekleştirildi. Fethiyeli turizmci Fatin Ergen'in yıllar önce başlattığı eski Fethiyeliler platformu buluşmasına katılım yoğun oldu. ''İnsanlar anıldıkça yaşarlar'' teması ile hazırlanan eski Fethiyeliler platformu 8. buluşmasına Türkiye'nin değişik yörelerinde yaşayan Fethiyeliler ile Fethiye'de 40 yaş üzeri Fethiyeliler de davet edildi. 400'ün üzerinde davetlinin katıldığı geceye Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı şehir dışında olmaları nedeniyle katılamadılar. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı belediye başkan yardımcısı Oğuz Bolelli temsil etti.
Bu haber 2019-05-08 12:11:26 eklenmiş ve 3243 kez görüntülenmiştir.

 

Fethiye’nin ilk turizmcilerinden  Fatin Ergen'in yıllar önce başlattığı eski Fethiyeliler  buluşmasında eski  Fethiye ruhu  ve  özlemi;  yoğun bir katılımla bir kez daha paylaşıldı. Duygu dolu Eski Fethiyeliler platformu 8. buluşması Liberty Hotel'de gerçekleştirildi. Fethiyeli turizmci Fatin Ergen'in yıllar önce başlattığı eski Fethiyeliler platformu buluşmasına katılım yoğun oldu. ''İnsanlar anıldıkça yaşarlar'' teması ile hazırlanan eski Fethiyeliler platformu 8. buluşmasına Türkiye'nin değişik yörelerinde yaşayan Fethiyeliler ile Fethiye'de 40 yaş üzeri Fethiyeliler de davet edildi.  400'ün üzerinde davetlinin katıldığı geceye Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı şehir dışında olmaları nedeniyle katılamadılar. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı belediye başkan yardımcısı Oğuz Bolelli temsil etti. 

 

“Foto Kandiye ailesine teşekkür plaketi verildi”

 

Eski  Fethiyelilerin  Buluşmasına katkı sağlayan Fethiye’nin ilk ve en eski fotoğraf stüdyosu  Foto Kandiye ailesine teşekkür plaketi verildi.  Eski Fethiyeliler Buluşmasına katılan eski Fethiyelilerden Birol Fedai, Yusuf Çakır ve Ayşen Gürbüz; İzmir Fethiyeliler Derneği yönetimi olarak Fethiye’nin kültürüne, tarihine ve değerlerine olan katkılarından dolayı Fethiye’min ilk ve en eski  Fotoğrafçısı  Foto Kandiye’nin 4. Kuşak sahibi ve temsilcisi Şükrü Gürel  ile ailesine teşekkür plaketi verildi.  Şükrü Gürel’de İzmir Fethiyeliler Derneği yönetim kurulu başkanı Birol Fedai’ye  özel olarak hazırlanmış “Atatürk” tablosu hediye etti.

 

Geceye Fethiyeli emekli Tuğgeneral Özcan Nalbantoğlu, Hava Pilot Korgeneral Erdoğan Karakuş, Yargıtay 8. ceza dairesi üyesi Fevzi Argıç, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Fethiye'deki sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Gecede İsrail'de yaşayan Cako Roberto isimli Fethiyeli vatandaş, telefonla katılıp duyduğu Fethiye hasretini dile getirip; herkese selam söyledi. Daha sonra geceye katılamayan İstanbul'da yaşayan Dr. Zahit Platin'in kızı Yaprak Platin ile de telefonla bağlantı kurarak selam ve sevgilerini iletti. İzmir'dekiFethiyeliler Derneği Başkanı Birol Fedai de başta Fatin Ergen olmak üzere Fethiyeli paşalar Özcan Nalbantoğlu ve Erdoğan Karakuş'a günün anısına birer plaket sundu.  Burada yapılan konuşmalarda Fethiye hasreti dile getirildi. Ayrıca Fethiyeli fotoğrafçı Kandiye Şükrü Gürel gecede Atatürk fotoğrafı armağan etti.
Gecede açılış konuşmasını yapan Turizmci Fatin Ergen, eski Fethiye dönemini çeşitli örneklerle anlatıp; ''Bu geceyi 8 yıl önce düzenlediğimizde 44 kişiydik. 6 kişi kaldık. Hemen hepimiz Fethiye ile gurur duymalıyız. Fethiye Muğla'da elektriği olan tek yerdi. Rodoslular 1. ve 2. Dünya Savaşı sırasında İzmir ve Fethiye'ye gelmişler, kültür ve yaşam tarzını getirmişler. Burada gördüğünüz fotoğraflarda olduğu gibi o dönem çok güzel anlatılıyor. Ustalarını da getirdiler. Fethiye'de sosyal hayatı ve eğlenceyi yine Rodoslular hayata soktu. O dönemin izleri hala durmaktadır. Fethiyeliler gecesini önümüzdeki yıllarda Mustafa Şıkman'ın hazırlamasını öneriyorum'' dedi.  Eski Fethiye ile ilgili pek çok hatırasını anlatan Fatin Ergen ''Bu hatıraları pek çok kişi bilmez'' diye konuştu. Gecede Fethiyeli sanatçı Bayram Salman, birbirinden güzel türküleri kemane çalıp söyledi. Piste fırlayan bazı davetliler bol bol oynadı. Gece sonunda davetliler Fatin Ergen'e böylesine güzel bir gece yaşattığı için teşekkür edip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.


ETİKETLER : Eski Fethiyeliler 8. Kez buluştular Birol Fedai
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç