Mete Ay; “2019 Sezonu dolu dolu geçecek”

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (Çalış-Der) Başkanı Mete Ay, yaklaşan turizm sezonundan beklentilerini açıkladı. 2019 yaz turizminin Fethiye, Çalış ve bölgede dolu dolu geçeceğini ifade eden Ay, İngiltere’den bölgeye olan ilginin arttığına dikkat çekti. Mete Ay, geçtiğimiz yıllara göre İngiltere’den ilk defa Türkiye’ye gelen turist sayısında gözle görünür şekilde artış yaşandığını kaydetti. 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinin Çalış’ta tatil planı yapan misafirlerin rezervasyonlarını iptal ettirdiklerini ve bunu hoşgörüyle karşıladıklarını ifade eden Ay; “Seçimin iptali ve yeni seçim tarihi ile ilgili doğabilecek bütün rezervasyon iptallerini bütün otelciler hoş görülü olarak karşılıyor. FETOB’un geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu demecine Çalışlı turizmciler olarak tümüyle katılıyoruz. Tatile gelmeyecek kişilere paralarını iade ve rezervasyon iptallerinin kabulünü her zaman yapıyoruz. Biz de müşteri memnuniyeti önceliktir. Müşterilerimizi kötü bir duruma sokmak istemeyiz” dedi.
Bu haber 2019-05-14 11:29:51 eklenmiş ve 3556 kez görüntülenmiştir.

 

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (Çalış-Der) Başkanı Mete Ay, yaklaşan turizm sezonundan beklentilerini açıkladı. 2019 yaz turizminin Fethiye, Çalış ve bölgede dolu dolu geçeceğini ifade eden Ay, İngiltere’den bölgeye olan ilginin arttığına dikkat çekti. Mete Ay, geçtiğimiz yıllara göre İngiltere’den ilk defa Türkiye’ye gelen turist sayısında gözle görünür şekilde artış yaşandığını kaydetti. 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinin Çalış’ta tatil planı yapan misafirlerin rezervasyonlarını iptal ettirdiklerini ve bunu hoşgörüyle karşıladıklarını ifade eden Ay; “Seçimin iptali ve yeni seçim tarihi ile ilgili doğabilecek bütün rezervasyon iptallerini bütün otelciler hoş görülü olarak karşılıyor. FETOB’un geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu demecine Çalışlı turizmciler olarak tümüyle katılıyoruz. Tatile gelmeyecek kişilere paralarını iade ve rezervasyon iptallerinin kabulünü her zaman yapıyoruz. Biz de  müşteri memnuniyeti önceliktir. Müşterilerimizi kötü bir duruma sokmak istemeyiz” dedi.

“HOŞGÖRÜYLE KARŞILAMAMIZ GEREKİYOR”

Mete Ay; “Çalış’ta gün batımı konserleri de yapmayı düşünüyoruz. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarından çok umutluyum. Yeni gelen İngiltere pazarından çok umutluyum. Seçimlerin olması gelen bazı rezervasyonların iptallerine sebep verebilir. Bu da çok normal ama bizim otelciler olarak bunları hoş görüyle yaklaşmamız gerekiyor. Çünkü ülkenin bekası, İstanbullunun geleceği açısından bu böyle ön görüldüyse bunu hoşgörüyle karşılamamız gerekiyor” dedi. Çalış’ta yaz sezonunun başladığına işaret eden Ay, Çalış Plajına şezlong ve şemsiyelerin indiğini söyledi. Çalış bölgesinde yüzde 20-25 bir doluluk yaşandığını belirten Ay şunları söyledi; “Genelde İngiliz Müşteriler var. Bu sezon ilk defa Türkiye’ye gelmiş İngiliz sayısı geçen senelere oranla oldukça fazla. Bu bizim için büyük bir avantaj. Bunları bölgemizden çok memnun göndermemiz gerekiyor ki tekrar Türkiye’ye gelsinler. Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında genelde yabancı turistler ağırlıklı oluyor. Ama Haziran 15’ten itibaren yerli misafir sayısında inanılmaz bir artış oluyor. Bu senede temmuz ve ağustosta dolu olacağımıza inanıyorum. Çünkü temmuz ağustos rezervasyonları çok güzel. Artık bizim üzerimize düşen görev gelen müşteriyi bölgemizden memnun göndermek” dedi.

“TEZGAH SAYISINI 67’YE ÇIKARDIK”

Başkan Mete Ay; “Fethiye’de yıllarca yaptığımız çalışmaların semeresini görmeye başladık. Fethiye Belediyesi, Ticaret Odası ve STK’lar bölgenin sorunlarının çözümünde birlikte hareket ediyorlar. Fethiye Belediyesi de hemen seçim sonrasında çalışmalara çok hızlı başladı. Umut ediyorum bu böyle devam eder. Geçtiğimiz yıllarda Fethiye Belediyesi ile yaptığımız bir sosyal sorumluluk projemiz vardı. El işi ürünlerin satıldığı tezgahlarımız geçen sene 37 adetti. Bu sene bu sayıyı 67’ye çıkardık. Burada hem evinde bir şeyler üretmeye çalışan engelli kardeşlerimiz hem de tümüyle el işi olan ürünleri, vatandaşlarımız Çalış Plajında bulabilecek. Belediyenin buna hoşgörülü olması çok önemli. Çünkü tezgah açmak, ürünü tezgahta satmak herkese izin verilen bir şey değil. Bizim bu tezgahlarda dükkanlarda satılan hiçbir ürünü bulamayacaklar. Bulunduğunda da o tezgahı iptaline kadar giden yaptırımlarımız var” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TURİZM haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç