15 Temmuz Şehitleri Anılacak

15 TEMMUZ RUHU YAŞAYACAK Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, ileri görüşlülüğü ülke ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda görülebiliyor. Öyle ki Atatürk’ün Kastamonu nutkunda geçen şu sözleri 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan ve milletimizin azim ve kararı ile geri püskürtülen hain darbe girişiyle bir kez daha haklılığını ortaya çıkardı: “Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.”
Bu haber 2019-07-18 16:53:59 eklenmiş ve 318 kez görüntülenmiştir.

 

15 Temmuz 2016… Türkiye o gece hafızalardan hiç silinmeyecek bir demokrasi mücadelesi verdi. Kendi topraklarından çıkmış yerli vatan hainleri, Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen’in başı olduğu FETÖ Terör Örgütü, hain darbe girişiminde bulundu. O gecenin izleri hala hafızalardaki yerini korurken Türkiye o gece 249 şehit verdi.

15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıldönümü anma törenleri15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 11:00’de Fethiye Şehir Mezarlığına düzenlenecek ziyaret ile başlayacak. 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü Merkez Yeni Camii bahçesinde öğle namazı öncesinde saat 12:30’da Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulup, ikramda bulunulacak. Yine aynı günün akşamı Beşkaza Meydanında saat 21:00’da anma programı düzenlenecek. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak programda; günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okunacak. Mehter Takımı Gösterisi yapılacak ve ardından meydana kurulan sinevizyon gösterisiyle 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrası yaşananlar izlettirilecek. 15 Temmuz gecesi verdiğimiz şehitler için Kuran-ı Kerim okunup ve Dualar edilecek. Anma programı saatler 00:13’te okunacak sela ile son bulacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete anma mesajı yayımladı.

VALİ CİVELEK; “15 TEMMUZ RUHU YAŞATILACAKTIR”

Muğla Valisi Esengül Civelek, “15 Temmuz 2016’da devletimize ve milletimize karşı Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır. Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek yürek olmuş, ülkesinin bekası ve aydınlık yarınları için destansı bir direniş sergilemiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi, asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Ülkemizin geleceğine kasteden hainlere karşı verilen onurlu mücadele aynı kararlılıkla devam edecek ve 15 Temmuz ruhu yaşatılacaktır. Ülkemiz, güçlü Türkiye yolunda hızla ilerlemesini sürdürecektir. 15 Temmuz’un yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizle birlikte vatan için, bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, saygıyla, minnetle anıyor, hayattaki gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

GÜRÜN: “HALKIMIZ HAİNLERE EN GÜZEL CEVABI VERMİŞ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yılında yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin darbelerden çok çektiğini, ülkemizin 15 Temmuz darbe sürecine nasıl getirildiğinin iyi araştırılması ve bu sürecin aydınlatılması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Gürün 15 Temmuz’da “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile canını hiçe sayan şehitlerimizi saygıyla andıklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti Kuvayi Milliye ruhuyla, tüm dünyanın örnek aldığı büyük asker, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde özgürlüğüne düşkün Türk Milleti tarafından kurulmuştur. Ülkemiz Atatürk ilke ve devrimleri ile çağdaş medeniyetler seviyesine kısa sürede ulaşmış ve diğer ülkelere örnek olmuştur. O günlerden bugünlere Türk Milleti’nin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyen iç ve dış parazitler ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişimi sürecine ülkemizi getirmiştir. Devletin en önemli kurum ve kadrolarına yerleştirilen hain Fetö terör örgütü mensuplarının darbe girişimi nedeni ile 249 vatandaşımız şehit olmuş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile 15 Temmuz darbe girişimini püskürten ve özgürlüğüne, demokrasisine, Cumhuriyeti’ne sahip çıkan halkımız hainlere en güzel cevabı vermiş, onlara sokakları, meydanları dar etmiştir. Atatürk’ün şu sözü asla unutulmamalıdır; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.” Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

METE; “TARİHİMİZDE GÖRÜLMEYEN BİR HAİNLİK”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Mete mesajında “Aklı devşirilmiş bir örgüt tarihimizde görülmeyen bir hainliği yapacak kadar ileri gitmiştir” dedi.

İl Başkanı Mete açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Tarihi;  şan, şeref ve eşsiz zaferlerle dolu aziz milletimiz, bundan tam 3 yıl önce, devlet içerisine yuvalanmış hainlerin, devletimize, demokrasimize ve milletimize karşı başlattığı alçak bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı.

Kendilerine milletimizin emanet ettiği silahları, yine milletimize doğrultarak onca insanımızı şehit eden hainyapılanma, 15 Temmuz 2016 tarihinde Marmaris ilçemizde bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderdiği suikast timi ile öldürmek istemiş, kahraman Muğlalı vatandaşlarımız, vatansever kamu görevlilerimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ve dik duruşu sayesinde amaçlarına ulaşamamışlardır. Akılları devşirilmiş olan bir örgüt, tarihimizde hiç görülmeyen bir hainliği yapacak kadar ileri gitmiş Gazi Meclisimizi bombalamış, 251 insanımızı şehit etmiştir.

Aziz milletimiz “ Ölümüne “ diyerek vatanımız ve demokrasimiz için çağrıda bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına sessiz kalmamış, meydanları, havalimanları doldurmuş tarihine bir destan daha eklemiştir. Bunun yanında hain kalkışmadan sonra günlerce meydanlarda demokrasi nöbetleri tutarak adli, idari ve kolluk kuvvetlerimizin yanında yer almış, ülkemizi işgale yeltenen hainlere fırsat vermemiştir. Bugün vesilesi ile necip milletimizin bir ferdi olmaktan ve Muğlalı hemşerilerimizle aynı şehirde yaşıyor olmaktan duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade ederken tüm vatandaşlarımızı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programlarına davet ediyorum.

Bu topraklar üzerinde yaşayan, 15 Temmuz gecesi meydanlarda olan, meydanlara çıkamadığı halde duaları ile aziz milletimizin yanında yer alan , gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bayrağımızı indirtmeyen, toprağımızı çiğnetmeyen kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlık sıhhat ve afiyetler diliyorum.  Rabbimden birliğimizi, beraberliğimizi daim eylemesini niyaz ediyor başta Muğlalı kardeşlerim olmak üzere milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü tebrik ediyorum.”

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç