21. YÖRÜK TÜRKMEN ŞENLİĞİ BAŞLADI

21’inci SeydikemerBeşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şenliği, coşkulu şekilde başladı. Beşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Kültür Derneği tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Uluslararası SeydikemerBeşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şenliği Cuma Namazı sonrası Oğuz Duası ile başladı. Uluslararası SeydikemerBeşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şenliği’nde 24 Oğuz boyu tamgası Türk Bayrağı ile göndere çekildi. 3 Ağustos Cumartesi günü sona erecek organizasyonda konserlerin yanı sıra çeşitli gösteriler sunuldu.
Bu haber 2019-08-03 12:37:46 eklenmiş ve 906 kez görüntülenmiştir.

21’inci SeydikemerBeşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şenliği, coşkulu şekilde başladı.

Beşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Kültür Derneği tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Uluslararası SeydikemerBeşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şenliği Cuma Namazı sonrası Oğuz Duası ile başladı. Uluslararası SeydikemerBeşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şenliği’nde 24 Oğuz boyu tamgası Türk Bayrağı ile göndere çekildi. 3 Ağustos Cumartesi günü sona erecek organizasyonda konserlerin yanı sıra çeşitli gösteriler sunuldu.

Seydikemer Boğalar Şölen Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Özbekistan, Kırım, Kerkük, Nogay, Kosova, Bosna ve Türkmenistan gelen ekipler, yöresel halk oyunları gösterileri ilgiyle izlendi. Misafir ülke ve Yörük folklor ekiplerinin gösterileri, yöresel ses ve söz sanatçılarının konserleri, Yörük çocuk oyunları ve Selçuklu okçularının gösterilerişölende renk kattı. 

Şölene; Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, Beşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Kültür Derneği Başkanı ve 24. Dönem Muğla Milletvekili Ali Boğa, Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu, Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak STK temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Şölenin ikinci ve son gününde yine gün boyunca yöresel halk oyunları, Yörük sokak oyunları, uçurtma şenliği, mahalli sanatçı konserleri ve konuk ülke gösterileri yer alacak. Yörük göçü ve Yörük gelin alma canlandırmasının ardından protokol konuşmalarına geçilecek. TRT’nin canlı yayında tüm dünyaya aktaracağı programın akşam bölümünde Türk Halk Müziği sanatçıları Ali Tunç, Ömer Çandır, Neslihan Yılmaz, İsmail Uzunoğlu ve Fatma Nur Göçmez sevilen türküleri seslendirecekler.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç