Öğrenciler Harçlıkları İle Mama Aldılar

Fethiye’de bulunan Karagedik İlk ve Ortaokulu birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Doğa Eğitim Parkı Projesi kapsamında Fethiye Hayvan Eğitim Destek Derneği’ni ziyaret ettiler. Minik öğrenciler harçlıkları ile aldıkları kedi ve köpek mamalarını da dernek yöneticilerine teslim ettiler.
Bu haber 2019-10-18 10:16:05 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.

 

Fethiye’de bulunan Karagedik İlk ve Ortaokulu birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Doğa Eğitim Parkı Projesi kapsamında Fethiye Hayvan Eğitim Destek Derneği’ni ziyaret ettiler. Minik öğrenciler harçlıkları ile aldıkları kedi ve köpek mamalarını da dernek yöneticilerine teslim ettiler.

 Karagedik İlk ve Ortaokulu öğrencileri, HAYED ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Doğa Eğitim Parkı Projesi kapsamında; dernek merkezini ziyaret ettiler. Okul Müdürü İlkay Şumur ve öğretmenler gözetiminde yapılan etkinlikte ilk olarak öğrencilere hayvanların yaşamını konulu alan film izletildi. Bu esnada HAYED Başkanı Gökçen Bayram, öğrencilere yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar. Daha sonra Veteriner Hekim Kerem Özdemir, öğrencilere hayvanların gündelik yaşamı hakkında bilgi verdi. Özdemir, yönelttiği soruları cevaplandıran öğrencilere mama ve su kabı hediye ederken; eğlenceli anlar yaşandı.

 Minik öğrenciler yavru kedileri severken, yanlarında getirdikleri mamaları dernek görevlilerine teslim ettiler. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk’ün de yer aldığı programda öğrencilere hayvan sevgisinin yanı sıra doğa sevgisi de aşılanması amaçlandığı ifade edildi.  

 HAYVANLAR BİZİM SESSİZ DOSTLARIMIZ

Ziyaret hakkında bilgi veren Okul Müdürü İlkay Şumur, “Hayvanlar sevmeyen, insanları sevemez. Bu duyguyu küçük yaşlarda aşılamak gerekiyor. Hayvanlar bizim sessiz dostlarımızdır. Onları her zaman korumalı ve sevmeliyiz. Birinci sınıf ve beşinci sınıf öğrencilerimiz kendi harçlıkları ile mama aldılar. Öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak için buradayız” dedi.

 500’E YAKIN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ

HAYED Başkanı Gökçen Bayram yaptığı açıklamada, “Derneğimiz doğa ve hayvan sever bir nesil yetiştirmek için gönüllüler tarafından kuruldu. Öğrencilerimizin ziyaretlerinden dolayı çok memnunuz. Bu yıl 500’e yakın öğrenciye eğitim verdik. Hayvan sevgisinin yanı sıra fidan dikimi ve geri dönüşüm konularında da bilgiler aktarıyoruz. Katkılarından dolayı Karagedik İlk ve Ortaokulu’na ve bizi ziyaret eden tüm okullara çok teşekkür ediyoruz. Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından doğaya duyarlı, hayvan sever nesiller yetişecektir” ifadelerini kullandı.

 EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

 

Proje Koordinatörü Ebru Köktürk de “Geçen yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak HAYED ile birlikte bir protokol imzaladık. Birinci sınıftan, sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilerimize periyotlar halinde eğitimler düzenledik. Bu eğitimler Veteriner hekimler tarafından burada, dernek merkezinde verildi. Sokak hayvanları ve evcil hayvanlar konusunda bilinçlendirildiler. Milli Parklar Müdürlüğü de bu eğitimlere destek verdi. Bu öğretim yılında da eğitimlere devam etmek istiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmaları önemsiyoruz. Bugün de Karagedik İlk ve Ortaokulu ile eğitimlerimize devam ediyoruz. Öğrencilerimizin harçlıkları ile aldıkları mamaları da görevlilerimize teslim ettik” diye konuştu. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç