Saatcı, “En büyük dileğim SED Medya’nın ulusal boyuta taşınması”

20 yıl Fethiye Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve son yerel seçimlerde bağımsız olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Behçet Saatcı, SED Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Basın, Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunulan ziyaret; sohbet havasında geçti.
Bu haber 2019-10-25 11:35:06 eklenmiş ve 313 kez görüntülenmiştir.

 

20 yıl Fethiye Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve son yerel seçimlerde bağımsız olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Behçet Saatcı, SED Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Basın, Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunulan ziyaret; sohbet havasında geçti.

FRT Televizyonu, Gerçek Fethiye Gazetesi, Dost Gazetesi ve FRT FM’i bünyesinde bulunduran SED Medya Sahibi Seda Köktener’i ziyaret eden geçen dönem Fethiye Belediye Başkanı ve bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, bir süreliğine mola verdiğini belirtti. Üzümlü’de tarlası ve arıları ile ilgilendiğini kaydeden Saatcı, 20 yıllık belediye başkanlığı anılarını kitap haline getireceğini ifade etti.

ÜLKEMİZDE MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Türkiye’de medyanın siyah ve beyaz olarak ikiye bölündüğüne dikkat çeken Behçet Saatcı, yerelde sıkıntılar yaşansan da FRT’nin halkın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunduğunu söyledi. Saatcı, “Seda Köktener bizim kardeşimiz, yeğenimiz. Uzun yıllar da sektörün içinde. FRT, 1994 yılında Fethiye’nin ilk televizyonuydu. O dönemde ilk canlı yayınıma belediye başkan adayları olarak katılmıştık. Şimdi bu kanalı Seda Köktener satın aldı. Burada 20 kişilik bir ekip olduklarını söyledi. Basın sektöründe ayakta durabilmek için ‘Bu işin bir parçasıyız’ anlayışıyla yaklaşılmalıdır. Zaten ekip de bu şekilde kurulmuş. Kişilerde, kurumlarda ve devlette vefa olmazsa başarı gelmez. Gecikmiş bir hayırlı olsun ziyareti oldu. Türkiye’de maalesef medya ikiye bölündü. Bu durum halkımızın serbest haber alma hakkını gasp eden bir husustur. Yerelde ufak tefek sıkıntılar yaşansa da bu siyah-beyaz medya işine girmediniz, tarafsız bir gözle halkımızın haber alma özgürlüğüne katkıda bulundunuz. Bu anlamda sizlere hem teşekkür ediyorum hem de kutluyorum. Seda kardeşimizin SED Medya’yı daha üst noktalara taşıyıp, ulusal boyuta taşıması en büyük dileğimdir” dedi.

SİYASETTE EMEKLİLİK OLMAZ

Günlük yaşantısında ulusal ve yerel gündem üzerine gözlem yaptığını söyleyen Saatcı, “Bizim hayatımızda, siyasette emeklilik olmaz. Mola verdik. Haddimizi bilen insanlarız. Çok yorucu bir seçim sürecinden ve 20 yıllık belediye başkanlığından sonra bize bu mola çok iyi geldi. Rahmetli Cahit Beğenç, ‘Hiçbir iş yapmasanız bile bir kafeteryaya oturun, çay için ve halkı gözlemleyin’ derdi. Şu anda bizler gözlemleme safhasını yerine getirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir ve Fethiye Belediyesi’nin çalışmalarının yanı sıra ülke gündemini takip ediyoruz. Artık gözümüzü oraya çevirdik. Notlar alıyoruz. 20 yıllık belediye başkanlığım süresindeki anılarımı kitap haline getirmek istiyorum. Bu kış bununla ilgili çalışmalara başlayacağım” ifadelerini kullandı.

YENİ SİYASİ OLUŞUMLAR GERÇEKLEŞECEKTİR

Saatcı, “Ülkemiz yeni siyasi oluşumlara gebe. Son Suriye operasyonundan sonra hakkını vermek lazım Sayın Cumhurbaşkanımız aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Parti Genel Başkanı daha da güçlendi. Bu hakkı teslim etmek lazım, benim görüşüm bu… Muhalefette iktidara talip olduğu düşüncesini halka taşıyamıyor. O yüzden ülkemizde yeni siyasi oluşumların gerçekleşeceğini tahmin ediyorum. Bu yönde belli çalışmalar da var. Üzümlü’de tarlam ve 2 kovan arım var. Onun dışında sürekli gözlem yapıyorum. İlerleyen dönemlerde memnuniyetle programlarınıza katılırım” diye konuştu.

ZİYARET İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Ziyaret için teşekkür eden SED Medya Sahibi Seda Köktener, “Fethiye’de bizim sektöre ilk adım atışımız, başkanımız ile aynı dönem içerisine denk geliyor. Kendilerinin 20 yıllık bir belediye başkanlığı oldu, bizim de 20 yıllık bir basın geçmişimiz var. Mola olduklarını ifade ettiler emin dinlenmişlerdir. Siyasi hayatında başarılar diliyorum” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç