"Bal Dediğin Donar" Sloganıyla Şeker Tadında Eğitim

Kadıköy Ortaokulu Öğrencileriyle "Bal Dediğin Donar" Sloganıyla Şeker Tadında Eğitim Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Eğitim ve Yayım Birimi, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği ve Kadıköy Ortaokulu ve Kadıköy Muhtarlığı, öğrencileriyle “Sağlığım İçin Doğayı Seçtim Projemiz“ kapsamında Kovan Başı Eğitim gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-10-26 16:35:12 eklenmiş ve 594 kez görüntülenmiştir.

 

Kadıköy Ortaokulu Öğrencileriyle "Bal Dediğin Donar" Sloganıyla Şeker Tadında Eğitim

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Eğitim ve Yayım Birimi, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği ve Kadıköy Ortaokulu ve Kadıköy Muhtarlığı, öğrencileriyle “Sağlığım İçin Doğayı Seçtim Projemiz“ kapsamında Kovan Başı Eğitim gerçekleştirdi.

Etkinlik hakkında bilgi veren İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı yaptığı açıklamada; “Teknolojinin her yaştan insan ve özellikle çocuklar için oldukça faydası bulunmaktadır. Fakat fazlası insanlarda ve özellikle çocuklarda teknoloji bağımlılığına neden olabilmektedir. Okul çağı çocuklarımızla yaptığımız etkinliklerin esas amacı, doğadan ve topraktan gittikçe uzaklaşan teknolojiye bağımlı hale gelen çocuklarımıza tekrar doğayı sevdirmek, toprağa dokunmalarını sağlamak, tarımı tanıtmak, doğa bilinci oluşturmak, tarladan sofraya gıda güvenliğini anlatarak daha duyarlı olmalarını sağlamaktır. Zamanının büyük kısmını evde ya da okulda teknolojinin sunduğu imkânlarla geçiren çocukların hareketsizlikten kaynaklanan bedensel ve ruhsal sorunlarının önüne geçmek ve hayatı doğayı çevresindeki objelerle kendisi veya diğer objeler arasındaki ilişkiyi internet veya televizyon aracılığı ile değil bizzat doğada yaşayarak öğrenmesini amaçlamaktadır.

Bu amaçla yola çıkarak Seydikemer İlçesi Kadıköy Mahallesinde 18 öğrenciyle gerçekleştirilen kovan başı eğitimde öğrencilerimiz, arılar ile bitkiler arasındaki ilişkileri gözlemleyerek insan, bitki ve böceklerin birbiri ile uyumunu, bitkinin rengi ile böcek arasındaki ilişki, doğadaki biyolojik dengenin ve türler arasındaki sürekliliğin önemini bizzat gözlemleyerek öğrendi. İleride edineceği meslek ve sosyal yaşamındaki ilişkiler konusunda en güzel öğretmen olan doğanın nasıl bizlere rehberlik edebileceği bilincine erişti. Kovan başında uygulamalı yapılan eğitimde; ” hayatın devamlılığı için arıların önemi, arı korkusunu yenme, sağlıklı beslenmede arı ürünlerinin yeri” gibi konular işlendi. 18 öğrencinin katıldığı etkinlikte Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından diktirilen arıcı kıyafetlerini giymek öğrencilere çok farklı ve güzel anlar yaşattı. Kadıköy Ortaokulu Fen Bilgisi öğretmenimiz Göksel VATANSEVER’ in öğrencilerimizi etkinlik öncesi arılar hakkında araştırma yapmaları konusunda yönlendirmesi sonucu çocuklar kafalarına takılan tüm soruları uzmanlarına sorup cevap aldı. Aynı etkinlikte arıların uçabildikleri alanın hesaplanmasında çok keyifli anlar yaşandı. Etkinliğimiz; Öğrencilerimizin bizden, bizim öğrencilerimizden dilek ve temennileriyle sona erdi.Kadıköy Muhtarlığımıza, Kadıköy Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmenimiz Göksel VatanseveR’e ve MAYBİR çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.” Dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç