2020 Yılının İlk Belediye Meclis Toplantısı

Fethiye Belediye Meclisi 2020 yılının ilk belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi. 17 maddenin 15’i oy birliği ile geçerken 2 madde ise oy çokluğu ile geçti.
Bu haber 2020-01-03 11:47:14 eklenmiş ve 256 kez görüntülenmiştir.

 

Fethiye Belediye Meclisi 2020 yılının ilk belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi. 17 maddenin 15’i oy birliği ile geçerken 2 madde ise oy çokluğu ile geçti.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısına Kent Konseyi Başkanı Gülbahar Edik Kayhan ile Japon Deprem Uzmanı ve Yüksek Mimar Yoshinori Moriwaki’nin yanı sıra vatandaşlar da katılıp izledi. Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki ile Belediye Başkanı Karaca teknik konularda görüşme gerçekleştirdi.

KOMİSYONA SEÇİLDİLER

Gündemin dördüncü maddesinde Yazı İşleri Müdürlüğü’nün, 2020 Yılı Denetim Komisyonu Üyelikleri seçimi yapıldı. Komisyon üyeliklerine Ufuk Bildirici, Turgay Öztürk, Metin Sevinç, Sami Kemik, Yücer Börekçi seçildi. Gündemin beşinci maddesinde ise; Yazı İşleri Müdürlüğü’nün, Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı Fethiye Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün 6183 Sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkındaki Kanunun “Satış ve Satış Komisyonları” başlıklı 90’ıncı maddesindeki hükmüne göre oluşturulacak olan Taşınmaz Mal Kıymet Takdir ve Satış Komisyonuna Belediye Meclis Üyelerimiz arasından 1 Asil Üye ve 1 Yedek Üye seçiminin yapılması maddesinde ise asil üyeye Yücer Börekçi, yedek üyeye ise Sami Kemik seçildi. Gündemin altıncı maddesinde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım Esasları Yönetmeliği’nin Değiştirilmesine Dair Yönetmeliğin dördüncü bölüm onuncu maddesine istinaden Mali Hizmetler Müdürü ve ilgili birim Müdürüne ek Belediye Meclis Üyelerimizden 3 Üyenin seçilmesine yönelik maddede üyeler seçimi yapıldı. Meclis üyelerinden Turhan Kovancı, Sami Kemik ve Veli Papuşçu komisyona seçildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün,5393 Sayılı Belediye Kanununun 49.maddesinin 3.fıkrası uyarınca Belediyemizde Sözleşmeli statüde çalışan personellerin 2020 Yılı net ücretlerinin tespit edilmesi hakkındaki meclis gündemi oy birliği ile geçti. İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 4857 Sayılı İş Kanunu ve 30 Haziran 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca Belediyemizde kısmi zamanlı İşyeri Hekimi çalıştırılması ve sözleşme hükümleri gereğince çalışan personelimizle orantılı olarak Türk Tabipler Birliği’nin 2020 Yılı İşyeri Hekimliği Asgari Sözleşme Ücret Tarifesine göre geçerli olmak üzere ücretinin belirlenmesi hakkındaki gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49.maddesinin 3.fıkrası uyarınca 1 adet 9.derece Mühendisin tam zamanlı sözleşmeli personel olarak istihdam edilerek, ücretinin tespit edilmesiyle ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

İMAR PROGRAMI KABUL EDİLDİ

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 22 Şubat 2007 tarih ve 26442 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11.maddesi uyarınca; Genel İdari Hizmetler Sınıfında, Teknik Hizmetler Sınıfında ve Sağlık Hizmetleri Sınıfında bulunan kadro iptal ve ihdasların yapılması hakkındaki Meclise havaleli müzekkere oy birliği ile geçti. Zabıta Müdürlüğü’nün, Belediyemiz Zabıta Hizmetlerinde fiilen çalışan personele 2020 Yılında ödenecek olan Aylık Fazla Çalışma Ücretinin tespit edilmesi hakkındaki meclis gündemi de oy birliği ile geçti. 2019 Yılı Aralık Ayı Meclis Toplantısında gerekli inceleme ve araştırmanın yapılabilmesi için İmar Komisyonuna havale edilen 3194 Sayılı İmar Kanununun 10.maddesi gereği hazırlanan “5 Yıllık İmar Programı” ile ilgili hazırlanan İmar Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

KOMİSYON RAPORU OLUMSUZ

2019 Yılı Aralık Ayı Meclis Toplantısında gerekli inceleme ve araştırmanın yapılabilmesi için Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonuna havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait Cumhuriyet Mahallesi, 273 ada, 10 nolu parsel, 96.Sokak ve Belediye Caddesinde,

Sıra No:41, İşyeri No:6, Numarataj Kapı No:16/G-16/F-9-9 ile gösterilen 76 m2

’lik taşınmazın kiracısı Ergen Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Gıda ve Süt Ürünleri Satış İşletmesi (Faaliyet) tahsis konusuna Kafeterya İşletmeciliğinin Taşınmazın Kira Şartnamesinin 4.maddesine göre ilave yapılıp, yapılmayacağı ile ilgili hazırlanan Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonu Raporundan olumsuz gelmesi üzerine talep oy çokluğu ile red edildi.

EŞREF BİTLİS İSMİ BEKLEYECEK

Plan ve Proje Müdürlüğü’nün, Kargı Mahalle Muhtarı Cafer SÖĞÜT’ün 21/10/2019 tarih ve

27191 sayılı dilekçesindeki; İlçemiz, Kargı Mahallesi, 375 ada, 2 nolu parsel üzerinde bulunan Kargı Mahalle Konağına Orgeneral Eşref BİTLİS Mahalle Konağı ismi verilmesi talebi hakkındaki Meclise havaleli gündem maddesi oy çokluğu ile diğer işler komisyonuna gönderildi. CHP Grup Sözcüsü Veli Papuşçu, “Eşref Bitlis isminin daha güzel yerlere verilmesi düşüncesindeyiz. Komisyon kararını bekleyelim” dedi.

YEREL TOHUMLAR DERNEĞİ TALEBİ

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, Fethiye Yerel Tohumlar Derneği’nin 19/12/2019 tarihli dilekçesindeki; Tüzüklerinde yer alan çalışma konularının gerçekleştirilmesi doğrultusunda ortak proje yürütülmesi amacıyla 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 7’nci maddesinin ek fıkrası, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi, 15 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi, 75 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi, 5253 Sayılı Dernekler Kanununun 10 uncu maddesinin ikinci fıkrası, anılan Dernek Tüzüğünün 2/3 ve 2/31 nci maddesi hükümleri uyarınca işbirliği görüşmeleri ve mutabık kalınacak protokol neticesinde işbirliği yapılması talebi hakkındaki Meclise havaleli gündem maddesi de komisyona gönderildi.

SOSYAL KONUTLAR KONUSU

Gündemin son maddesinde ise Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz, Kesikkapı Mahallesi, 022d-13c1c, 022d-13c-1d pafta, 3010 ada 1 nolu parselde 29/09/2005 tarihli ve 25951 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Belediyelerin Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi, Kiralanması ve Satışına Dair Genel Yönetmelik uyarınca inşa edilen sosyal amaçlı konutların Fethiye 3.Noterliğinde 29/08/2007 tarihinde çekilen ve aynı tarih ve 15193 yevmiye numarası ile kayıt altına alınan kura sonucu tahsisleri yapılan ve halen mülkiyeti Belediyemiz adına tescilli bulunan sosyal konutlardan ödemeleri tamamlananların (veya ödemeleri tamamlandıkça) hak sahipleri adına mülkiyet tescillerini temin için 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15/h ve 18/e maddeleri uyarınca satışına karar verilmesi hakkındaki Meclise havaleli gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç