SELMA BEKTAŞ “BARIŞ KATİL KURTLARIN ARASINDA ÖLDÜRÜLDÜ”DİYE AĞLADI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ayırmak istediği kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden eski Haber Türk Gazetesi grafikeri Barış Bektaş’ın katilleri hakim karşısına çıktı.
Bu haber 2020-01-22 11:32:49 eklenmiş ve 622 kez görüntülenmiştir.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ayırmak istediği kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden eski Haber Türk Gazetesi grafikeri Barış Bektaş’ın katilleri hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısının iddianamede müebbet hapis cezası istediği 2 sanık savunmalarını yaparken çevredeki iş yerlerinden elde edilen görüntülerde izlendi. Barış Bektaş’ın eşi Selma Bektaş “503 nolu sokağa daha birkaç ay önce gelip Kafe Seramik atölyesi açmıştık. Barış hep ismi gibi yaşadı. 15 yıllık eşimi daha küfrettiğini bir kişiyi incittiğini görmedim duymadım. O bu kurtların çakalların içinde kaldı. Oysa o kavgayı ayırmaya çalıştı. Bunlar kimi öldürdüklerinin farkında değiller. Niye midesine sapladınız? Koluna, bacağına vursaydınız. Bunlardan ve o sırada üçüncü kattan bağıran kadınlarda dahil hepsinden şikayetçiyim. En ağır ceza ile cezalandırılmalarını istiyorum” dedi. Tutuklu sanıklardan Hasan Hüseyin Ç. (23) cinayeti işlediğini ifade ederken maktulün üzerine geldiğini olaydan pişman olduğunu ifade etti. Tutuklu sanık Serhat K. ise olay yerine alkollü olarak 3 kişi geldiklerini Cem O.’nun çevreye ve karşı binaya bıçak salladığını maktulün Cem’in elindeki bıçağı aldığını bu bıçağı Hasan Hüseyin’in alıp fırlattığını o sırada yaşanan arbedede Hasan Hüseyin’in yanındaki komando bıçağı ile maktulü önce sırtından sonra da tekrar ayağa kalkınca midesinden bıçakladığını birlikte camiye doğru kaçtıklarını ve bıçağı kendisinin sakladığını söyledi.

Fethiye’nin Cumhuriyet Mahallesi Dispanser Sokak’ta 24 Ekim 2019 akşamı iş yerinin karşısında alkollü vaziyetteki Cem O. isimli şahsın elinde bıçakla gelişi güzel bağırmasını önlemeye çalışan Barış Bektaş yoldan geçmekte olan 3 kişinin daha bu kavgaya karışması ile kavganın ortasında kalıp bıçakla öldürülmüştü. Sırtından ve midesinden aldığı 2 bıçak darbesi ile kanlar içinde kalan Barış Bektaş kaldırıldığı Özel hastanede hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra göz altına alınan Hasan Hüseyin Ç. ve Serhat K.  (21) tutuklanarak cezaevine gönderilirken Cem O, ve F. E. ise serbest bırakılmıştı.

Gazeteci Barış Bektaş’ın taraflar arasındaki kavgayı ayırmak isterken bıçaklanarak öldürülmesi üzerine Fethiye Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada ilk duruşmada iddianame okunurken tutuklu sanıklar Hasan Hüseyin Ç. ve Serhat K. için müebbet hapis istendi. Maktul Barış Bektaş’ın eşi Selma Bektaş, annesi Fadime Bektaş babası Hasan Bektaş ile kız kardeşi Serap Söylemez’inde katılıp şikayetçi oldukları duruşmada iş yerlerine ait güvenlik kamerası görüntüleri de izlendi. 2 çocuk babası Barış Bektaş’ın Hasan Hüseyin Ç. tarafından bıçaklanarak ağır yaralandıktan sonra aynı şahsın tekme attığı saldırganların olay yerinden yakındaki camiye gidip bıçağı orada sakladıkları ve ellerini yıkadıkları da ortaya çıktı.

Tutuklu sanık Hasan Hüseyin Ç. Olay öncesi 3 arkadaş alkol aldıklarını daha sonra Dispanser caddesinde tartışma sesleri duyduklarını Cem O. Denilen kişinin elinde bıçakla yoldan geçenlere ve karşıdaki binaya doğru bağırdığını, bu binadan imdat kurtarın şeklinde kadın çığlığı duyduklarını oraya ulaştıklarında maktulün Cem O.’nun elinden bıçağı aldığını elinin havada olduğu sırada kendilerini vuracağını sanıp boğuştuklarını bıçağı sırtına sapladığını Cem O.’nun kaçtığını yere düşen maktulün ayağa kalktığı anda midesine ikinci kez sapladığını ardından Serhat ile koşarak camiye doğru kaçtıklarını anlattı. Telefonunu olay yerinde düşürdüğünü yoldan geçen bir kişinin telefonundan kendi telefonunu aradığını, bir kızın açtığını yerini öğrenince yine yoldan geçen bir gence telefonunu getirmesini istediğini, kendisinin olaya karışmasının nedeninin kadını kurtarmak amaçlı olduğunu, böyle bir olaya karışmaktan dolayı çok pişman olduğunu ifade etti. 

Tutuklu sanık Serhat K.’da marketten alkol alarak ara sokakta içtiklerini, Hasan Hüseyin, Fırat ve ben dolmuş durağına giderken kadın sesleri duyuldu. “Cem O. denilen şahıs elindeki bıçağı apartmana doğru sallıyordu. Bize de küfretti. Cem O.’nun elinden maktul bıçağı aldı. Bize doğru salladı. O sırada arbede çıktı. Maktulün elinden bıçağı alıp attım. Maktule fiziki müdahalede bulunmadım. Hasan Hüseyin önce sırtından maktulü bıçakladı. Maktul yere düştü. Tekrar kalkarken bu kez midesine sapladı. Onu çekmeye çalıştım. Elindeki bıçağı alıp camiye doğru kaçtık. Bıçakta kan vardı. Bıçağı tuvalete attım. Ellerimi yıkadım. Ben suçsuzum. Sürekli ayırmaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

Acılı eş Selma Bektaş göz yaşları içinde hıçkırıklarla ağlayarak “İstanbul’dan gazete kapanınca Fethiye’ye gelip yerleştik. Eşim mart ayında geldi. Kafe Seramik Atölyesi açtı. Cem O.‘nun dükkanı ile karşı karşıya bulunuyorduk. Eşimin adı Barış. Barış ismi gibi yaşadı. 15 yıllık eşimin bugüne kadar kürettiğini kimseyi incittiğini duymadım, görmedim. Onun idealleri vardı. Pırıl pırıl bir adamdı. 513 nolu sokağa da barış ve insanlık getirilmesi taraftarıydı. İnsanlara hayaller kurdururdu. Ama Barış kurtların, çakalların içinde kaldı. Canice öldürüldü. Ben olay anını görmedim. Cem O. içkili vaziyetteymiş. Bu kişiler ona söz söylerken Barış ayırmaya çalışıyor. Yüksek bir yerden bir kadın vur öldür diye bağırıyor. Barış Bektaş’ın tek gayesi Cem’i oradan uzaklaştırmaya alışmasıdır. Katil kurtların arasında eşim öldürüldü. Ömrü hayatında çakı bile taşımadı. Bu caniler kimi öldürdüklerinin hala farkında değiller. Yalan söylüyorlar. Niye koluna bacağına vurmadınız. Neden kanlar içinde yerde yatarken tekrar tekmelediniz. 3’üncü kattaki bağıran kadınlar da dahil bunların hepsi katil. Benim kocamın suçu neydi. Sadece isteği adı gibi barıştı. Barış sağlamak için çaba gösterirken öldürüldü. Sen kimi öldürdün biliyor musun?  (Katilin yüzüne ağlayıp bağırarak) Sokakta nasıl kasaturayla geziyorsun. Niye midesine vurdun? Ayağına koluna vursaydın” diye konuştu.

Acılı baba Hasan Bektaş’da şikayetçi olduğunu belirterek “bu cani bize bıçak savurdu diyor. Çocuğum sırtından bıçaklanıp yere düşüyor. Yerden kalkmak istiyor bir de midesine saplıyor. Olacak iş mi bu? O sokağın güvenliğini sağlayan caniler bunlar mı? Bir olay varsa polisi arar çağırırsınız. Benim oğlum kavgayı ayırmak isterken canice, hunharca öldürülüyor. En ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum. Burada pişmanım diyor. Pişmanlığı benim oğlumu geri getirecek mi?” diye sordu.

Yaklaşık 3 saat süren duruşma sırasında mahkeme heyeti görüntüleri izletirken salondaki izleyenler ve Bektaş ailesi büyük bir üzüntü yaşadı. Sanık avukatları olayda tahrik olduğunu öne sürerken, müşteki avukatları maktul hem darp ediliyor, hem 2 kez bıçaklanıyor, yerde yatarken görüntülerde de izlendiği gibi 2 kez de tekme atıyor. Bu olay canavarca hisle öldürmeyi ortaya koyuyor. Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanmalıdır” dediler.

Duruşmada tanık K. K, Hasan Hüseyin Ç’nin ben bıçakladım. Benim olduğum yerde kimse bağıramaz. Polis çağırın dediğini ifade ederken sanık Hasan Hüseyin Ç. ‘Böyle bir şey söylemedim’ dedi. Tanık Fatma İ. ise olayı gördüğünü Cem O.’nun sarhoş şekilde önüne gelene bıçak salladığını Barış’ın da ‘abi yapma’ diye bıçağı almaya çalıştığını anlattı. “O sırada bu gençler geçiyordu. Sarhoş adam sinkaflı cümleler kullandı. Barış bu kişinin elinden bıçağı aldı. Ben 112’yi aradım. Biz o sırada 3 kişiydik. Kadınlardan biri bu çocukların ikisine de ‘vur’ diye bağırıyordu. Barış, Cem ile bu gençlerin kavgasını ayırmak isterken bıçaklandı” dedi.

Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına karar verirken duruşmaya gelmeyen tanıkların zorla getirilmesine ve duruşmanın ileri tarihe ertelenmesine karar verdi.

BARIŞ İÇİN ADALET

Duruşmanın ardından acılı Bektaş ailesi ile arkadaşları Adliye binası çıkışında Barış Bektaş2ın fotoğrafını çıkarıp ‘Barış için adalet’ istediklerini söylediler. Yakalarında Barış Bektaş’ın fotoğrafı ile birlikte Barış için adalet yazısı dikkat çekerken duruşma salonuna da yakalarındaki fotoğraflarla girdiler. Acılı baba Hasan Bektaş oğlunun kavgayı ayırmak için canice öldürüldüğünü ifade etti. Acılı anne ise “adalet yerini bulacaktır. Bu canilerin ömür boyu içeride kalmalarını sağlayacaktır” diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç