Yüksekokul Müdüründen Kaymakam’a Ziyaret

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık hizmetleri meslek yüksekokuluna müdür olarak atanan Prof. Dr. Sabri Sidekli’nin Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaretinde kısa bir açıklama yapan Kaymakam Şahiner “Fethiye’nin bin kişilik öğrenci yurduna kavuşması için yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz” dedi.
Bu haber 2020-02-14 10:42:51 eklenmiş ve 194 kez görüntülenmiştir.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık hizmetleri meslek yüksekokuluna müdür olarak atanan Prof. Dr. Sabri Sidekli’nin Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaretinde kısa bir açıklama yapan Kaymakam Şahiner “Fethiye’nin bin kişilik öğrenci yurduna kavuşması için yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz” dedi.

Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu müdürlüğüne atanan Prof. Dr. Sabri Sidekli Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile diğer yetkililere ziyaretlerde bulundu. Sabah saatlerinde Kaymakam Muzaffer Şahiner’i ziyaret eden Prof. Dr. Sabri Sidekli “Fethiye’ye iyi bir hizmet sunmak için tüm öğretim görevlileri ve çalışanlarımızla yoğun bir mesai vereceğiz” ifadelerini kullandı. Göreve başlarken Fethiye KaymakamI Muzaffer Şahiner’i ziyaret ederek başlamak istediğini söyleyen Prof. Dr. Sabri Sidekli “Her faaliyette yanınızda olacağız, destek vereceğiz. Bizim bilgimiz deneyimimiz doğrultusunda yüksek okulumuzdaki bütün hocalarımız devlete hizmet sunacaktır. Önceliğimiz Fethiye’de iyi bir hizmet sunmak tabi ki genelde de Türkiye’miz için iyi işler yapmak. Bu konuda da sizlerin şimdiden vereceği desteği biliyoruz, teşekkür ediyoruz. Biz de arkadaşlarımızla hizmet etmeye canı gönülden varız diyoruz. Göreve başlarken cv’lerini incelediğimde öğretim görevlilerimizin hepsinin çok başarılı olduğunu gördüm. Avrupa birliği projeleri, akademik çalışmalar, bilimsel çalışmalara hakimler. Biz enerjimizi tüm ekiple Fethiye’miz için kullanmak istiyoruz. Sizinle de birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’ de Fethiye’deki ilk, orta ve lise eğitim öğretim durumları ve yüksekokul ve fakülte durumları hakkında bilgiler aktarıp barınma sorununa dikkat çekti. Öğrencilerin barınmaları için yurt yapımı çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyen Kaymakam Muzaffer Şahiner “bin kişilik yurt yapımı çalışmalarını yakından izliyoruz” dedi. Şahiner “Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Fethiye’de 29 bin öğrencimiz normal Milli Eğitim’e bağlı okullarımızda eğitim-öğretim görüyor. Fakültelerimizde 4 bin 300’e yakın yüksek öğrenim gören öğrencilerimiz bulunmaktadır. Fakültedeki öğrencilerimiz Fethiye için çok önemli. Cumhurbaşkanımızın buraya geldiğinde ifade ettiği gibi bizde takip ediyoruz, şu anda bin kişilik bir yurdun yapılma süreci devam ediyor. İlçemizin en büyük sıkıntılarından birisi öğrencilerimizin barınma sorunudur.  Yine geçtiğimiz günlerde Mustafa Saatçi hocamızla değerlendirdik. Ziraat Fakültemiz açıldı. Ancak öğrencisi yok. Canlandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Fethiye her ne kadar yaz dönemi hareketliliği olsa da kışın da tatlı hareketli bir yaşamı var. O yüzden bizde üniversite öğrencilerimize hem Fethiye’nin gönüllü elçileri olarak ağırlamak tanıtmak ve ilçeyle bütünleşmesi anlamında zaten Belediyemiz, hem Ticaret ve Sanayi Odamız, İşletme fakültesinin yapılmasında Fethiye’lilerin gayretini biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde sağ olsunlar rektörümüz tekrar Fethiye’ye teşrif ettiler. Eksik binaların tamamlanmasında özellikle Ziraat Fakültesinin faaliyete geçmesi için Belediye başkanımız, Ziraat Odası başkanımız bir toplantı yaptık. Tabi bununla birlikte eğitimin kalitesini arttırmak için çaba sarf ediliyor. Hocalarımızla birlikte gelen öğrencilerimizin özellikle emniyetinin sağlanması açısından en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Bu konu ile ilgilide şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk duymadık. Bundan sonraki süreçte de biz hocalarımızın emrindeyiz. Tekrar hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç