Kadın Kolları Başkanı Seçimle Belirlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları seçimi ilçe örgütünde yapıldı. Teslime Özşahinler, Leyla Koç ve Gülümser Oymak’ın aday olduğu genel kurula yoğun bir katılım oldu. Teslime Özşahinler mavi, Leyla Koç pembe ve Gülümser Oymak ise beyaz liste ile seçime girdi. 81 oy alan Oymak başkan seçildi.
Bu haber 2020-02-20 09:42:40 eklenmiş ve 306 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları seçimi ilçe örgütünde yapıldı. Teslime Özşahinler, Leyla Koç ve Gülümser Oymak’ın aday olduğu genel kurula yoğun bir katılım oldu. Teslime Özşahinler mavi, Leyla Koç pembe ve Gülümser Oymak ise beyaz liste ile seçime girdi. 81 oy alan Oymak başkan seçildi.

CHP Fethiye Kadın Kolları olağan kongresinde Divan Başkanlığına Pelin Özbozdağ, üyeliklere ise Halime Ekiz ve Şerife Dikmen getirildi. CHP Fethiye Kadın Kollarının olağan kongresi CHP Muğla Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Başarır Sandıkçı’nın konuşmasıyla başladı.

YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLERİM

CHP Fethiye Kadın Kolları geçen dönem Başkanı Ayşe Kestep iktidarı eleştirerek, “Demokratik olduğunu düşündüğümüz Cumhuriyet Halk Partisi’nde bile kadın milletvekiline sahip değiliz. Yıllar sonra kazandığımız Fethiye Belediyesi’nde partimizden 3 kadın belediye meclis üyemiz var. 41 mahalleden sadece birinde kadın muhtarımız var. Bugün yapılacak seçim ile birlikte bayrağı yeni arkadaşlarımıza devredeceğiz. Büyük bir özveri ile biz bu görevi yürüttük. Yeni seçilecek yönetime başarılar diliyorum” dedi.   

DEMOKRASİDEN YANAYIZ

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Tarihimizde ilk defa bu kadar geniş bir katılımla kadın kollarımızı seçiyoruz. 3 adayımız var ve hepsi birbirinden değerli. Kim seçilirse kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Ben birlik beraberlik içinde partimizi bir adım daha yukarıya taşımak adına aday olmuştum. Bu birlikteliği sağladığımızı da görüyorum. Demokrasiden yanayız. İl yönetiminde yer alacak 2 arkadaşımızı da seçimle belirledik. Bundan böyle belediye başkanı, belediye meclisi ve diğer görevler için de sandık koyacağız” diye konuştu.

ADAYLAR KENDİNİ TANITTI

CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanı Adaylarından Gülümser Oymak konuşmasında, “Emekli eğitimciyim. Uzun yıllar eğitim hayatımda çeşitli kademelerde görevler yaptım. Kendi alanımda yurtiçinde ve yurtdışında çalışmalar yaptım. Kadın Kolları Başkanı seçildiğim takdirde fikirlerimizi birlikte oluşturacağız. Hep birlikte olursak daha güçlü olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.  

Başkan Adaylarından Teslime Özşahinler, “Kadınlarımız siyasetin merkezinde ve en önemli yerindedir. Özellikle seçim çalışmalarında kadınlarımızın girmediği ev, gitmediği mahalle yoktur. Kadınlarımızın aktif siyasetteki başarılarını asla küçümseyemeyiz. Bundan sonraki süreçte de Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmak için çalışmalarımıza aynı özverili bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Adaylarından Leyla Koç, “Bütün sivil toplum kuruluşları ile halkın arasındayım. Sosyal medya üzerinden halkımızı bilgilendirmek için çalışmalar yapmaktayım. Bütün fikirlere ve inançlara saygılıyım. Demokrasi ve kadın dayanışmasına önem vermekteyim” dedi.

Konuşmaların ardından sandık kurulu belirlendi. Bazı isimlerin birden fazla listede yer alması üzerine düzenleme yapıldı. Daha sonra seçime geçildi. 81 oy alan Gülümser Oymak, CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. Adaylardan Leyla Koç 40, Teslime Özşahinler ise 25 oy aldı.

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç