SED MEDYA’dan Başkan Ulutaş’a Ziyaret

SED Medya sahibi Seda Köktener, Genel Müdür Sıdıka Zeybek Kölemen, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a ziyarette bulundu. Kalkan Belediye Hizmet Biriminde halk günü düzenleyen Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş vatandaşların sorunlarını dinlerken SED Medya ekibi de Ulutaş’a ziyarette bulundu.
Bu haber 2020-03-12 09:16:43 eklenmiş ve 160 kez görüntülenmiştir.

SED Medya sahibi Seda Köktener, Genel Müdür Sıdıka Zeybek Kölemen, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a ziyarette bulundu. Kalkan Belediye Hizmet Biriminde halk günü düzenleyen Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş vatandaşların sorunlarını dinlerken SED Medya ekibi de Ulutaş’a ziyarette bulundu. Vatandaşların dert ve isteklerini dinleyen Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş ve yöresinin turizm değerlerini korumak alternatif turizm hareketlerini arttırıp, yaygınlaştırmak için yöredeki STK’lar ve vatandaşlarla projeler üretiyor. Kalkan’da yamaç paraşütünü geliştirmek isteyen yöredeki paraşüt tutkunlarına destek vereceğini söyleyen Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bu yıl ki temasının Patara olması bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu anlamda destek olan milletvekillerimize, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Dışişleri bakanımıza ve sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Patara yılı turizmde Kaş’ın ivmesini arttıracaktır.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının bu yılki temasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Patara yılı olarak açıklanması Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın yanı sıra Kaş halkını da mutlu etti. Başkan Ulutaş’ın, Kalkan Belediye Hizmet Biriminde düzenlediği halk gününe yine yoğun ilgi olurken vatandaşlar gün boyu dert ve dileklerini iletip sorunlarının çözümlenmesini talep ettiler. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş “Fethiye’den Antalya’ya kadar olan bu yerlerde gerçekten ciddi anlamda turizm olarak artış olacaktır. Patara yılı hem tarihi hem de kültürel turizmin önünü açmış olacak. Dolayısıyla da biz çok sevinçli, mutluyuz. İnşallah hem turizm yoğunluğu açısından hem de buradaki eksiklerin giderilmesi ve ilave yatırımların gelmesi açısından bizim için çok avantajlı ve güzel olduğunu düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“MEDENİYETİN BEŞİĞİ”

Patara yılı ilan edilmesi ile bölgenin önemli yatırım alacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş “Antalya bizim için, ülkemiz için bir değer. Kaş’ta aynı şekilde farklı bir değer. Kalkan ve Patara buralar bizim göz bebeğimiz ve bakir bölgeler. Dolayısıyla bu güzelliklerin ortaya konulması, gelen misafirler ve tüm ülkeye dünyaya tanıtılması bizim için önemli. Çünkü medeniyetin beşiği bir nokta. Bunlarca yıl boyunca binlerce medeniyet gelmiş geçmiş. Ve bu güzelliklerin, tarihin, bakir yapının herkes tarafından görülmesi önemli. Bölgemizin hem de tarihi, turistik, arkeolojik değerlerin ülke gündemine oturması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu vesile ile Kalkan’ımız, Patara’mız, Kaş’ımız, Fethiye’miz, Elmalı, Finike ve birçok yerin ciddi ziyaretçi alacağını düşünüyorum. Memleketimize, milletimize inşallah hayırlı uğurlu olur.” dedi.

“REZERVASYONLAR İYİ”

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş turizm rezervasyonlarının son derece iyi gittiğini işaret ederek korono virüsünün herhangi bir etkisini görmüyoruz” dedi. Ulutaş “Turizm rezervasyonları gayet iyi gidiyor. Burada sadece İngiliz turizmi yok. Türk turizmi de burada. Bizim muhafazakâr kesime hitap eden villalarımız var. İslamlar, Üzümlü, Sarıbelen, Bezirgen bölgesinden. Ben bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla korono virüsü belli bir sıcaklığın üstünde yaşamıyor. Dolayısıyla da bölgemiz yaz dönemi sıcak olacağı için çok bir sorun olacağını düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.  

“BİRİNCİ ELDEN DİNLİYORUM”

Vatandaşların ayağına giderek sorunlarını halk günlerinde dinlemekten bu sıkıntıları çözmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Ulutaş “Biz vatandaşlarımızı her zaman seviyoruz ve yanında olmak istiyoruz. Onlar bize her daim ulaşabilirler. Kaş, Kalkan bu bölgeler bizim için çok önemli. Şu anda turizm sezonu yaklaşıyor. Esnafımız hazırlıklarını yapıyor. Bizde Belediye olarak yapmamız gereken çalışmaları hem yapıyoruz hem de yerinde görmüş oluyoruz. Hem vatandaşımızdan taleplerini, isteklerini birinci elden duymuş oluyoruz. Biz vatandaş odaklı hizmet yapma arzusundayız. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve aynı şekilde devam ettireceğiz.” dedi.

“KAŞ’IN ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ”

Fethiye’nin kendilerinin yarısı gibi olduğunu söyleyen Başkan Ulutaş “hep birlikte Kaş’ın çıtasını yükselteceğiz.” dedi. Ulutaş “Fethiye bizim yarımız gibi çünkü Kaş’taki birçok hemşerimizin bir ayağı Fethiye’de. Çocukları orada okuyor, ziyarete gidiyor, alışverişe gidiyor ya da orada da bir evi oluyor. Çeşitli vesilelerle Kaş, Kalkan, Fethiye buralar bir bütün gibi. Dolayısıyla ben bütün Fethiye’li dostlarımıza hemşerilerimize selamlarımı iletiyorum. Sizler de buna vesile olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. İnşallah el ele hem Patara yılını hem ülkemizin turizmini hem de tarımını daha ileriye götürmeye, çıtasını yükseltmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ”

Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır, Belediye başkanının ayın belirli günlerinde yöreye gelip halkın sorunlarını dinleyip çözümler üretmesinden memnun olduklarını ifade etti. Kayır, başkanımıza “Kalkan’ın alternatif turizmi ile alakalı kalkınma ile ilgili bir projemiz vardı onu ilettik. Kalkan bölgemizde amatör ve yarı profesyonel olarak yamaç paraşütü hizmeti veren arkadaşlarımız var. Bu hem kırsal bölgemizin kalkınması açısından hem de mevcut turizm açısından önemli bir faaliyet. Bununla ilgili istek ve düşüncelerimiz başkan beye ilettik. İnşallah doğru adımlar ile bu projenin bölgemize katkısı olacağını belirtti. Bununla ilgili biz çalışmalarımız yapıp Belediye’mize sunacağız. Kendilerinin destek olduklarını zaten belirttiler. Büyükşehir Belediyesi nedeni ile yıllarca insanların emekler harcayarak var etmiş oldukları yerel belediyelerin hakları Büyükşehir’e taşındı. Bizde ilçelere bağlanmış olduk. Bunun yaratmış olduğu çeşitli yönetimsel sıkıntılar oldu. Olaylara anlık müdahalelerde gecikmeler oluyordu. Kaldı ki durumumuzu arz etmek için araçları olan vatandaşlar kendi imkanları ile imkanları olamayan vatandaşlar ise iletemiyorlardı. Başkanın da bu sıkıntıları yerinde çözmek için Kalkan’a gelerek çözüm üretmiş oldu. Bu da bizi ziyadesiyle memnun etti. Yaşlılarımız var, hastalarımız var, ulaşım açısından zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu kişilerin yaşadıkları yerden gelmeleri 1 güne mal oluyor. Daha sonra burada iş insanları kurumsal bir yapıya sahip değiller.  Kendi iş yerlerini ya kapatıp gitmeleri ya da iş yerlerine başka birilerini bulmaları lazım. Bu açıdan başkanımızın Kalkan’a gelmesi yerinde bir çalışma oluyor.” dedi.  

“PARAŞÜT SPORUNU GELİŞTİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın halk günü uygulamasını çok takdir ettiğini söyleyen Emekli Jandarma Binbaşı Bülent Karaoğlu, Kalkan’da yamaç paraşütü sporunu geliştirmek istediklerini söyledi. Karaoğlu “Başkanın buraya toplantıya geldiği 1 ay önce falan duydum. Çok uygun bir davranış İnsanlar Kaş’a gidip kolaylıkla düşüncelerini sorunlarını anlatamıyorlar. Devamını dileriz. Yaklaşık Kalkan’da 10 yıldır paraşütle uçuyorum. Hobi olarak ve aynı zaman da tandem olarak da yaptık. Yani ticari olarak yapan bir arkadaşımıza da yardım etmiştim. Fakat biz bu işi bıraktıktan 2-3 yıl kadar sonra bu işi kimse yapmaz oldu. Biz bu işi burada yaparken İngiltere’den, Avrupa’dan, Rusya’dan birçok single paraşütü gelip bizimle birlikte uçuyorlardı. Ama biz bırakınca kimse gelmez oldu. Bunu belki Türkiye’nin birçok yerinde uçmuş birisi olarak Kalkan’ın coğrafyasını yamaç paraşütü açısından mükemmel buluyorum. Çok güzel bir yer. Yaklaşık bin 100 metre yüksekliğinde bir tepe var. Artı bir de Patara yılı birçok insan gelecek. Buranın sadece kendisini villası, denizi ile değil de diğer aktiviteleri ile de tutulmasını istiyoruz. Talebimizi ilettik. Basit birkaç pist düzenlenebilir. Aşağıdaki iniş pistini zaten düzenlediklerini beyan ettiler. Oraya paraşüt iniş alanımız var zaten. Resmi yazıları da var. Orası genişletilip güzel olursa uçmak için de birçok turist gelebileceğini ve aynı zamanda bu kadar insanın turizme ve halka katkıda bulunacağını düşünüyorum. Maddi anlamda da Türkiye’ye de katkıda bulunacağını düşündüğümüzden dolayı kendisine bunu ilettik. Başkanımız mutlaka değerlendirecektir.” diye konuştu.

 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç