Tanıtım ve Sosyal Sorumluluk Projelerine Ağırlık Veriyorlar

Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Adem Camuz, SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’i ziyaret etti. Başkan Yıldırım, Türkiye’de alabalık üretiminde Muğla ve Seydikemer’in çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Bu haber 2020-03-13 12:14:53 eklenmiş ve 718 kez görüntülenmiştir.

Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Adem Camuz, SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’i ziyaret etti. Başkan Yıldırım, Türkiye’de alabalık üretiminde Muğla ve Seydikemer’in çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

FRT TV’de yayınlanan Gerçek Gündem programına konuk olarak gelen Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım program çekiminin ardından Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Adem Camuz ile birlikte SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener ve SED Medya Genel Müdürü Sıdıka Kölemen’i ziyaret etti.

Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Başta Seda Bey olmak üzere tüm çalışan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Görüşmemiz de çok güzel geçiyor. Bir program yaptık ve programda bize değer verip çağırdıkları için FRT TV ailesine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Muğla’nın ve Seydikemer’in alabalık üretimi hakkında bilgi beren Başkan Yıldırım, “Muğla Alabalık Yetiştirme Birliği, Muğla’daki tüm alabalık üreticilerinin üye olduğu bir birlik.  Çalışmalarımızı çoğunlukla Seydikemer bölgesinde yapıyoruz çünkü orada alabalık yetiştiriciliği daha fazla. Yeni üretim alanlarımız var. Mesela Dalaman Akköprü var. Orada da 5 bin 500 ton üretim var. Bu yıl 2 bin ton ilave üretim oradan bekliyoruz. Zaten Muğla üretimi 20 bin ton. 2 bin ton ve bir sonraki sene de 5 bin 500 ton olmak üzere en az 25 bin ton üretim sağlayacağımızı düşünüyoruz. Burası çok ciddi Türkiye’de üretim bölgesi. Seydikemer zaten dünyada alabalıkçılıkta en önemli yer. Çok yoğun çalışıyoruz. Türkiye’deki alabalıkta en büyük birliklerden bir tanesiyiz. Çalışmalarımız hem bölgesel olarak devam ediyor hem de ulusal anlamada çalışmalara katılıyoruz. En sonki faaliyetimiz Türkiye’ye “Balıkçı Gündemi” isimli bir dergi yayınlıyoruz. Tanıtım, sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veriyoruz. Diğer bilimsel çalışmalara, üniversitelere ve diğer araştırmacılara katkıda bulunuyoruz. Üyelerimizin eğitimi, onların bir arada tutulması ve su ürünleri politikası ile ilgili çalışmalara da yöne vermek için elimizden geldiği kadar katkıda bulunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hem televizyonumuza konuk oldular hem de yönetim kurulu ile birlikte ziyarette bulundular. Kamera arkalarında güzel bir sohbetimiz var. Bizimde alabalık hakkında birkaç fikrimiz oldu. Alabalığın yüksek oranda karşılandığı bölgemizde halka inmesi konusunda da fikirlerimizi yönelttik. Bu anlamda çalışmaları olacaklarını söylediler. Kendilerinin de söylediği gibi balığı halka indirildiği zaman oranlar daha da yükselecek. Bu anlamda çalışmalarını bekliyoruz. Geldikleri için teşekkür ediyorum” dedi. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç