'Fırınlar ve Marketler Her Gün Denetleniyor'

Gıda işletmelerinde Koronavirüsten korunmak için 10 altın kural belirlendi. Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü, her gün çıkardığı ekiplerle, fırınları ve marketleri denetleyerek, işletmelerin bu kurallara uyup uymadığını kontrol ediyor. Denetimler sonucunda şu ana kadar dezenfeksiyon konusunda kurallara uymayan işletme çıkmadı.
Bu haber 2020-04-03 10:35:32 eklenmiş ve 457 kez görüntülenmiştir.

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülkede olduğu gibi Fethiye’de de gıda üzerine birçok işletme kapandı. Açık kalan fırınlar ve marketler ise her gün Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor. İşletmeler için belirlenen 10 altın kurala uyup uyulmadığı konusunda kontrol edilen işletmeler, uygulanmayan maddeler için de uyarılıyor.

Fethiye İlçe Tarım Müdürü Şaban Sarıkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada işletmeler için belirlenen 10 altın kuraldan bahsederek, denetimlerde işletme sahiplerinden neler istediklerini de kendilerine anlattıklarını dile getirdi. Sarıkaya, “İşletmelerin girişlerine dezenfektan paspas konulmasını istiyoruz. Personelin hijyen kurallarına azami dikkatini istiyoruz. Alet ve edevat kullanmadan önce ellerini uygun dezenfektanla dezenfekte etmelerini istiyoruz. Lavabo ve tuvalet kullanımında dikkat etmelerini istiyoruz. Bulaşmayı önlemek için işlem görmüş görmemiş ürünleri ayrı yerde muhafaza etmelerini istiyoruz. Ateş, öksürük ve solunum sıkıntısı olan personellerine izin vermelerini istiyoruz. Kapalı alanları sıkça havalandırmalarını istiyoruz. Böyle kurallarımız var. Bunları kendilerine anlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Genelde toplumda iyi bir bilinç oluştuğunu açıklamasında vurgulayan Fethiye İlçe Tarım Müdürü Şaban Sarıkaya “Bildiklerini uyguluyorlar, bilmediklerini de öğretiyoruz. Biz denetimlere her gün bir ekip çıkartıyoruz. Denetliyoruz. Zaten şu an açık işletmeler çok az sayıda. Fırınlar ve marketler açık durumda. Ekmeklerin poşete girmesi konusunda uyarıda bulunduk ve çoğu işletmeler buna uydular. Bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER : sed medya dost gazetesi güncel haberler frt tv kanal frt fethiye muğla seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇEVRE - SAĞLIK haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç