İzolasyondaki Memurlardan Örnek Davranış

Fethiye'de 86 infaz koruma memuru, Kovid-19 tedbirleri kapsamında konakladıkları yurdun ve okulun başta boya ve badana olmak üzere tadilatı ile bahçe düzenlemesini yapıyorlar. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gönüllü olarak okulun tadilatını yapan memurları görüntülü arayıp fedakarlıklarından dolayı teşekkür etti.
Bu haber 2020-05-02 17:49:07 eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda görev yapan 86 infaz koruma memuru, 15 günlük karantinaya alındığı Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Yurdunda  "Devletimize bizim de bir katkımız olsun" diyerek okulun boya ve badana işleriyle çevre düzenlemesini yapıyorlar. 

Bilim Kurulunun tavsiye kararları üzerine Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından infaz koruma memurları, yurt genelinde olduğu gibi Fethiye'de de karantina süreci yaşarken kaldıkları yurda ait okulun çevre düzenlemesine kadar hemen her eksikliği gideriyorlar.

Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda çalışan 86 infaz koruma memuru, 15 Nisan'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında izolasyon amacıyla Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yurduna yerleştirildi.

İnfaz koruma memurları, bu süreçte okulda gördükleri bazı eksiklikleri gidermeye karar verince gönüllü olarak kolları sıvayıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ve okul idaresinin temin ettiği boyalarla sınıfları tek tek boyadılar. Ardından binalarda tadilat yapan infaz koruma memurları, sosyal mesafe kurallarına da uyarak bahçe düzenlemesine el atıp çimleri biçerek fidan diktiler. 

BAKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, infaz koruma memurlarını görüntülü arayarak izolasyon günlerinde bulundukları okulun tadilatını gönüllü olarak yapmalarından dolayı kutladı. İnfaz koruma memurlarından Murat Polat ve Selçuk Arslan ile görüşen Bakan Gül, “Büyük bir fedakarlık yapmışsınız. Kamuya hizmet ediyorsunuz. Bu özveriniz için çok teşekkür ederim” dedi. Polat ve Arslan da neler yaptıklarını Bakan Gül’e anlattılar. 

HER ŞEY ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN

6 senelik Koruma İnfaz memuru Murat Polat “İlk buraya geldiğimizde eksiklikleri gördük. Okulun korkuluk demirlerini kaynattık. Bahçe düzenlemesini yaptık. Dökülen mermerleri vardı, onların tamiratını yaptık. Sınıfları boyayalım dedik. Bu 15 günlük süreci değerlendirelim istedik. Sağ olsunlar her işten anlayan arkadaşlarımız var. Hepsi de elini taşın altına koyarak yardımcı oldu. Şu anda burada 86 kişiyiz. Yaklaşık 10-15 kişilik bir arkadaş gurubumuzla bu işleri hallettik. Diğer arkadaşlar da elinden geldiğince desteğini verdi yine. Öğrencilere güzel bir sınıf, güzel bir bahçe bırakmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Sayın Bakanımız Abdülhamit Gül Bey aradı. Yaptığımız bu işlerden dolayı teşekkürlerini sundu. Türkiye genelinde bulunan infaz korumalar, tüm cezaevi çalışanları şu anda izole durumdalar. Evlerinden, eşlerinden, çocuklarından uzak bir şekilde yurtlarda, pansiyonlarda kalıyorlar. Cezaevlerinde yatan arkadaşlarımız var. Bunlardan dolayı fedakarlık gösterdiğimizi ve bu süreçte hala kamuya hizmet ettiğimiz için bize teşekkürlerini sundu. Biz de kendisine yapmış olduğu bu davranıştan dolayı çok mutlu olduğumuzu ve onur duyduğumuzu belirttik ve teşekkürlerimizi sunduk tüm arkadaşlarımız adına. Ayrıca Sayın Başsavcımız da yakinen ilgileniyor. Gerekirse ziyaretimize geliyor. Telefonla arayarak gerekli bilgileri alıyor, gerekli desteklerini esirgemiyor sağ olsunlar. Malzemelerin boya kısmını okul idaresiyle görüştük. Okuldaki diğer bitkiler için imece usulü kendi aramızda para topladık, fideler aldık, çimleri biçtik. Bunları zaten okulun malzemeleriyle yaptık. 30 Nisan’da test yapıldı hepimize. 86 kişinin hepsi de negatif çıktı. Yani pozitif vakamız yok Allah’a şükür. Tüm öğrenciler, tüm vatandaşlarımız evinde kalsın. Biz gerekli fedakarlığı göstererek ailelerimizden uzak kalarak karantina sürecine devam ediyoruz. Tüm Türkiye’ye evde kal diyoruz. Bu süreci inşallah sağ salim bir şekilde atlatmayı umuyoruz” dedi.

25 senelik Koruma İnfaz memuru olan Orhan Deveci ise “Şu anda izolasyondayız. Biz de izolasyon sürecinde öğrencilerimiz evinde kalsın, millet evinde kalsın, okula faydamız olsun diye okulun boya badana işlerine, tamirat işlerine bakıyoruz. Elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İnşallah öğrencilerimiz de bir an önce okuluna döner, bu güzel sıralarda, sınıflarda ders yaparlar. Biz öğrencilerimizin tekrar bu tertemiz sınıflarda eğitime devam etmelerini istiyoruz. Amacımız bu, inşallah bu süreçte de olacak. Çok az kaldı, sabretsinler, evde kalsınlar. Biz onların yerine çalışıyoruz” diye konuştu.

26 senelik Koruma İnfaz memuru Zeki Doğan da “ İstanbul’dan buraya tayin oldum. Biz de okula bir katkımız olsun istedik. Burada kaldığımız süre içerisinde bazı eksikleri gördük. Bu eksiklikleri elimizden geldiğince tamamlamaya çalıştık. Bu fikir ben ve arkadaşlarımdan çıktı. Çevreye baktık, çevre düzenlemesiyle ilgili, bahçelerle ilgili, okulla ilgili neler eksik gördük ve kaldığımız süre içinde bunları tamamlamaya çalıştık. Boyaları bize okul yönetimi temin etti. Biz de işçiliğini yaptık. Bu işleri daha önce de yaptığımız için tecrübemiz var. Vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarını istemiyoruz. Evde kalsınlar. İnşallah kısa sürede bu dönemi atlatırız” dedi.

15 senelik Koruma İnfaz memuru Selçuk Arslan da “ Geçen ayın 15’inden beri burada karantinadayız. Buraya geldiğimiz gün okulun bahçesindeki çimlerin oldukça uzadığını gördük. Ağaçların budanması gerektiğini fark ettik. 15 gün boyunca okulumuza bir faydamızın dokunmasını istedik. Ne yapabiliriz diye düşündük. Bizden sonra gelecek öğrenci kardeşlerimize daha güzel bir şeyler bırakmak için uğraştık. Ağaçları budadık, çimleri biçtik. Toprak işlemesi yaptık. Ben zaten ziraat teknikeriyim. Toprak işlemesi yapıp fide falan diktik. Onlara bir şey bırakabildiysek ne mutlu bize. Adalet Bakanımız bizi arayarak teşekkür etti sağ olsun. Ayrıca bakanımız her fırsatta medya kanallarında da bizleri onure ediyor. Kendisine teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.


ETİKETLER : sed medya dost gazetesi güncel haberler frt tv kanal frt fethiye muğla seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç