ORGANİK GÜBRE KULLAN, TOPRAĞINI KORU, DESTEĞİNİ AL

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Çiftçilere “ Organik gübre kullan, toprağını koru, desteğini al” dedi.
Bu haber 2020-06-03 15:50:19 eklenmiş ve 124 kez görüntülenmiştir.

Destekleme hakkında bilgi veren ve destek başvuru şartlarını anlatan İlçe Müdürlüğü şunları kaydetti; “Katı organik-organomineral ürünleri, katı organik toprak düzenleyici ürünler ile kaplama gübre ve fermantasyon sonucu elde edilen organik gübreleri “Gübre Takip Sistemi” üzerinde tedarik eden ÇKS'ye kayıtlı çiftçilere ÇKS'deki arazi varlığı ile orantılı olarak dekar başına 10 TL Katı organik-organomineral gübre desteği destekleme ödemesi yapılmaktadır.

                 Bakanlıktan tescil belgeli olan katı organik-organomineral ürünler, katı organik toprak düzenleyici ürünler ile kaplama gübre ve fermantasyon sonucu elde edilen organik gübreler destekleme kapsamındadır. 2019 yılı uygulama tebliğine göre Katı organik ürünler için 150 kg/da, katı organik toprak düzenleyici ürünler için 100 kg/da, katı organomineral ürünler ve kaplama gübre için 20 kg/da, fermantasyon sonucu elde edilen organik gübre için 150 kg/da asgari kullanım olmalıdır. 2020 üretim yılında katı organik-organomineral gübre desteğinden yararlanmak istemeyen çiftçilerin ise bu taleplerini 31/12/2020 tarihi mesai bitimine kadar il/ilçe müdürlüklerine yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir.

 

Ülkemiz  topraklarının  organik  madde  kapsamının  yükseltilmesi,  kimyevi  gübre kullanım etkinliğinin artırılması ve ülkesel kaynaklardan topraklarımızın ihtiyacı olan bitki besin maddelerinin karşılanması amacıyla ilk defa 2019 yılında organik ve organomineral gübre  kullanan  çiftçilerimize  gübre  desteğine  ilave  dekara  10  TL  destekleme  ödenmeye başlanmıştır.  Önümüzdeki  dönem  için  de  katı  organik,  organomineral  gübre  destekleme uygulaması devam edecektir.


ETİKETLER : sedmedya kanalfrt frttv fethiye ölüdeniz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç