İlman “Spor tesislerimizde faaliyetleri kontrollü olarak başlattık”

Kovid-19 tedbirleri nedeniyle yaklaşık 3 ay önce ara verdiğimiz sportif çalışmalara Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu “Kontrollü Sosyal Hayat Rehberi” ve İl Hıfzıssıhha Kurulu talimatları doğrultusunda Sosyal Mesafe ve sağlık kurallarına dikkat ederek kurslara ve çalışmalara yeniden başlandı.
Bu haber 2020-06-11 14:18:37 eklenmiş ve 62 kez görüntülenmiştir.

Gençler ve halkımız sporu özlediği için tesislere ilginin büyük olduğu kaydedildi. Öncelikle Gençlik Merkezlerimize ve Spor Tesislerine gelen tüm herkesin görevliler tarafından ateş ölçümleri yapılıyor. Normal olanlar tesislere alınıyor. 38 derece ve üstünde çıkması durumunda sağlık kuruluşları ile irtibata geçilerek vatandaşlar yönlendiriliyor. Tüm tesislerde dezenfektan makinaları kuruldu.

 

Tesisler ve antrenman alanları her gün dezenfekte edilip Antrenman alanları ve soyunma odalarında kişi başına 6 metre kare alan düşecek şekilde planlandı. Antrenman ekipmanları kişiye özel olarak bireysel kullanılacak. Antrenör, sporcu ve tesis çalışanları arasındaki fiziksel mesafenin (en az 2 metre) korunmasına dikkat edilecek. Soyunma odaları ve duşlar mümkün olduğunca kullanılmayacaktır. 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın belirlediği 27 maddelik önlemlerin yanı sıra, federasyonlarca belirlenen branşa özgü özel kurallarında göz önünde bulundurulacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ülkemizde ilk ortaya çıktığı andan itibaren çok önemli tedbirler alındı. Gençlik faaliyetleri, spor faaliyetlerimiz ve yurt hizmetlerimiz bu süreçte normal rutininin dışına çıktı. Biz daha çok etkinliklerimizi dijital ortama taşıdık. Birçok proje ile gençlerimize ulaştık. Yurtlarımızda karantinaya alınan vatandaşlarımızı, Sağlık ve Adalet Bakanlıkları personelini misafir ettik. Gençlik Merkezlerimizde 8000 siperlik maske üreterek sağlık, emniyet ve diğer kurumların çalışanlarına destek olmaya çalıştık” dedi. 

 

Açıklamasını sürdüren İlman, “Ayrıca tesislerimizde birçok bakım onarım çalışmaları yaparak Pandemi dönemini en aktif şekilde değerlendirmeye gayret ettik. Ülkemizde alınan tedbirlerin başarıyla uygulanması ve vatandaşlarımızın çok büyük çoğunlukla belirlenen kurallara uymaları nedeniyle kontrollü normalleşme sürecine geçmiş bulunmaktayız. Bu nedenle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizde Gençlik Merkezlerimizde, Nöbetçi Öğrenci Yurtlarımızda ve Spor Tesislerimizde Kovid-19 tedbirlerine dikkat ederek kurallara sıkı şekilde uyarak hizmet vermeye başladık. Bakanlığımız talimatı gereği şimdilik 45 spor branşında faaliyet izni verildi. Antrenörlerimiz yönetiminde tüm kurallara uyularak çalışmalarımız başlamıştır. Bu süreçte büyük sabır ve fedakârlık gösteren çocuklarımıza, gençlerimize, sporcularımıza ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Tesislerimize bekliyoruz ancak tüm tedbirlere ve kurallara sıkı şekilde uymalarını özellikle istirham ediyorum” ifadelerini kullandı. 


ETİKETLER : sedmedya kanalfrt frttv fethiye ölüdeniz seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç