MUĞLA İGD YENİ ÜYELERİYLE BÜYÜYOR

Muğla'da geçtiğimiz aylarda kurulan Muğla İnternet Gazetecileri Derneğine (Muğla İGD), Marmaris ve Datça'dan yeni üye katılımı oldu. Muğla İnternet Gazetecileri Derneği (Muğla İGD) yeni üye katılımı ile büyümeye devam ediyor. Marmaris ve Datça'da üye katılımına Muğla İGD Başkanı Seda Köktener, Muğla İGD Başkan Vekili Sıdıka Zeybek Kölemen, Muğla İGD yönetim kurulu üyesi Ersin Dal katıldı.
Bu haber 2020-06-25 17:26:09 eklenmiş ve 167 kez görüntülenmiştir.

 

Muğla İGD Marmaris temsilcisi Arzu Sarıtaş'ın çalışmalarıyla derneğe Marmaris'te çalışan yerel ve ulusal basın temsilcilerinden Netonline TV Sahibi Vural Efecik, ulusal kanal ve haber ajansı temsilcisi Demet Kızıl, Enyy Dergisi ve Haberci Gazetesi Sahibi Selda Kırdemir üye olurken Datça'dan da Datça Haber gazetesi ve İnternet sitesinde Genel Yayın ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sebiha Arslan üye oldu.

 

Muğla İGD Başkanı  Seda Köktener, üye alımlarının devam edeceğini belirterek, "Muğla İnternet Gazetecileri Derneği 14 Mart itibariyle kurulmuştu. Ancak pandemi nedeniyle üye alımlarını ileri bir tarihe ertelemiştik. Pandemi dönemi bitmedi ama yavaşladığı için bizde turlarımıza başladık. Derneğimizin her ilçede bir temsilcisi var. Marmaris'te de Yeni Sayfa Gazetesi sahibi Arzu hanımın yanındayız. Marmaris'teki İnternet Gazeteciliği ile ilgili üyelerimizin kayıtlarını yapmak için geldik. Hepsine hayırlı olsun diyorum. Yolumuz uzun, daha yeni başladık. Önümüzdeki dönemlerde olacak internet yasası dijital medya yasasının çıkması için federasyonumuzun çatısı altında çalışmalar devam ediyor. Çünkü internet sitesi açmak çok basit bir durum. Ama biz hakikaten bu işi yapan insanlarla yürüme yolundayız. Bunun içinde üye alımlarında biraz sert şartlarımız oluyor.  Gerçekten bu işi yapan, sokakta haber yapan insanlarla yürümek istiyoruz. Bu anlamda yeni üyelerimize katıldıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

 

Muğla İGD Marmaris temsilcisi ve Marmaris Yeni Sayfa Gazetesi Sahibi Arzu Sarıtaş, "Çok mutluyum. Gerçekten doğru şeyler yaptığımıza eminim. Dijital ortamda birçok üye alımlarımız gerçekleşecek ve güzel yol kat edeceğimize de inanıyorum" dedi.

 

Türkiye'nin ilk canlı sosyal medya televizyon kurucusu Netonline TV Sahibi Vural Efecik, "Meslek örgütleri içerisinde emek verip hakkını alamayan tek örgüt gazetecilerdir. Bu her platformda böyle oluyor. Dünya hızla dijital teknolojiye doğru ilerliyor. Bence gazetecilikte etik değiştiriyor. Bundan sonra önümüzdeki 10 yıllık dönemde dijital medyanın ben sosyal medya ile birlikte en büyük basın gücü olacağı inancındayım. Muğla İnternet Gazetecileri Derneği'nin de attığı adımlar gerçekten gurur verici. Bu anlamda bende Arzu Sarıtaş'ın tavsiyesi üzerine Seda Beyle görüştük ve çalışmaları hoşumuza gitti. Diğer gazeteci arkadaşımızla birlikte üye olduk. Ümit ediyorum ki dijital medya adına Muğla'da güzel işler yapacağız üyeler ve yönetim olarak.  Buna inancımız tam. Muğla İnternet Gazetecileri Derneğine başarılar diliyorum, üye olmaktan da gurur duyuyorum" diye konuştu.

Marmaris'te ulusal kanal ve haber ajansı temsilcisi Demet Kızıl, "Sokak muhabiriyim ve dijitalde bizimde haberlerimiz yayınlanıyor. Arzu Hanım dernek hakkında bilgiler verdikten sonra bizimde çok hoşumuza gitti. Artık sadece yazılı ve görsel basında değil dijital ortamda da haklarımızın savunulacağı bir platform kurulduğu için çok mutluyuz. Düşündükleri için ve bizleri de bu oluşuma ekledikleri için teşekkür ederiz" dedi.

 

Enyy Dergisi ve Haberci Gazetesi Sahibi Selda Kırdemir,  "Zaman artık dijitale kaydı. Birçok meslek artık dijitalde olacak. Bu anlamda bizim de bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Seda Bey'de sağolsun buna gönüllü olmuş. Güzel bir şeye adım atmış, bizde kendi haklarımız için Seda Bey'in yanındayız" diye konuştu.


ETİKETLER : sedmedya kanalfrt frttv fethiye ölüdeniz seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç