Akmaz Plajı için imza kampanyası başlatıldı

Fethiye’nin Kargı Mahallesi’ndeki Akmaz Plajı’nın ihaleye çıkarılarak, çevresinin tel örgülerle kapatılıp; halkın ücretsiz yararlanamayacağı öğrenilince, halk imza kampanyası başlattı. Kargı Mahalle sakinlerinin yanı sıra Çiftlik, Yanıklar ve Fethiye merkezinden çok sayıda vatandaşın; faydalandığı plajın halka kapatılacağını öğrenen vatandaşlar, imza kampanyası sırasında “Denizler şahıs malı değil, halkındır; Akmaz Plajı halkındır halkın kalacak” şeklinde sloganlar attılar.
Bu haber 2020-06-25 17:30:52 eklenmiş ve 294 kez görüntülenmiştir.

Kargı Mahalle sakinleri, Çiftlik Mahallesi’nde kurulan pazar yerinde Akmaz Plajı için imza kampanyası başlattı. Kargı Güzelleştirme Derneği Başkanı Şerif Yörük, Kargı Mahalle Muhtarı Cafer Söğüt, MHP Fethiye Belediye Meclis Üyesi Cengiz Çay’ın da destek verdiği imza kampanyasında; Akmaz Plajı’nın ihaleye çıkarılmaması ve Kargı Güzelleştirme Derneği tarafından işletilmesi istendi. İmza kampanyasına mahalle sakinlerinin yanı sıra yörede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar da katıldı. Vatandaşlar, “Akmaz Plajı halkındır, Denizler şahıs malı değil halkındır, Denizlerimizi vermeyiz haydi başka kapıya” yazılı afişler açarken; sık sık da plajın kendilerine ait olduğunu belirten slogan attı. 

 

AKMAZ PLAJI SON KALEMİZ 

Kargı Güzelleştirme Derneği Başkanı Şerif Yörük yaptığı açıklamada, “Halkımızın yıllardır denize girdiği Akmaz Plajı, şu anda vatandaşlarımız tarafından kullanılamıyor. Fethiye genelinde çok fazla halk plajı yok. Günden güne de azalıyor. Halkımız burada günübirlik piknik yapıp, denize girebiliyor. Deyim yerindeyse son kalemiz burası. Buradaki duruma halk olarak karşı çıkıyoruz. Burada hükümet yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini bekliyoruz” dedi. 

 

80 YILDIR HALKIMIZ BURADA DENİZE GİRİYOR 

Kargı Mahallesi Muhtarı Cafer Söğüt açıklamasında, “Akmaz Plajı, Orman tarafından mesire alanlığından çıkarıldı. Halkımız buna tepki gösteriyor, muhtar olarak ben de halkımızın yanındayım. Bu yönde bir imza kampanyası başlattık. Topladığımız imzaları Cumhurbaşkanlığına göndereceğiz. Yaklaşık 70-80 yıldır halkımız bu plajda denize giriyor. Şu anda burası ihaleye çıkacak. Biz buranın ihaleye çıkmamasını ve halkımızda kalmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

KONUYU İLGİLİ YERLERE AKTARACAĞIZ 

Bölgede yaşayan MHP Fethiye Belediye Meclis Üyesi Cengiz Çay, “Sahillerimiz hızlı bir şekilde belki bilerek ya da bilmeyerek ihalelere veriliyor. Böyle olunca halkın denizi ve sahili kullanması adına zorluklar ortaya çıkıyor. Akmaz Plajı; Çiftlik, Kargı, Yanıklar halkının yanı sıra tüm Fethiye’de yaşayanların ve tatilcilerin rahatça denize girdiği bir yer. Buranın ihaleye verilmesi, halkın sahilden uzaklaşması anlamına gelir. Muhtarlarımız, Kargı Güzelleştirme Derneği ve vatandaşlarımız; Akmaz Plajı’nın halka açık kalmasını sağlamak için imza topluyorlar. İhale ile değil de tercih usulü ile plaj işletmeye verilirse, bu toplanan imzaların netice verdiği anlamına gelir. Ben de bu bölgede yaşayan bir insan olarak, bir çalışma yaptık. Bu anlamda arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. İl ve İlçe Başkanımız ile görüşmeler yaptım. Bildiğiniz gibi bölgede bizim milletvekilimiz yok. En azından konuyu genel merkeze taşıyıp, halkımızın rahat bir şekilde denize girmesi adına elimizden geleni yapacağız. Fethiye Belediyesi’nden de temizlik konusunda destek isteyeceğiz” diye konuştu. 

 

PLAJ BİZİMDİR 

Vatandaşlar, “Akmaz Plajı halkındır. Uzun yıllardan bu yana hepimiz orada piknik yapıp, denize giriyoruz. Plajın etrafı beton yığını ile doldu ve biz buraya giremiyoruz. Biz plajın kimseye verilmesini istemiyoruz” şeklinde konuştular. 

 


ETİKETLER : sedmedya kanalfrt frttv fethiye ölüdeniz seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç