KAYMAKAM ŞAHİNER, “YOL GÖSTERİCİ OLACAĞIZ”

Fethiye’de turizm sezonu olması dolayısıyla başta Kovid-19, hanutçuluk ve diğer konularda gerçekleşecek denetlemeler, Pazartesi günü başlıyor. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında yapılan toplantıda kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerinden oluşan Denetleme Kurulu ilk kez bir araya geldi. Kaymakam Şahiner, “Normalleşme sürecinde her işletmeye ayrı ayrı genelgeler gönderildi. İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı kurallar uygulanıyor. Amacımız turizm merkezi olan Fethiye’de, normalleşme sürecine hızlı bir şekilde geçebilmek” dedi.
Bu haber 2020-07-09 16:55:48 eklenmiş ve 262 kez görüntülenmiştir.

Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in yanı sıra denetlemelerde yer alacak görevliler katıldı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Turizm sezonunda denetlemeleri gerçekleştiren ekiplerimiz vardı. Normalleşme sürecinde her işletmeye ayrı ayrı genelgeler gönderildi. İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı kurallar uygulanıyor. Amacımız turizm merkezi olan Fethiye’de, normalleşme sürecine hızlı bir şekilde geçebilmek. Daha önce de ifade ettiğim gibi pandemi henüz geçmiş değil. Son 1,5 aydır vakamız yoktu ama son bir haftadır vakalarımız oldu. Bu dışarıdan gelenlerle bağlantılı. Bunun için yapılacak denetimlerin önemi daha da arttı. Sizin üzerinizde ciddi bir yük ve sorumluluk var. Denetim ekiplerinden bu olaya hassasiyetle yaklaşmalarını istiyorum. Birinizin yapacağı bir hata, genel bir sıkıntıya sebep olabilir. 8 Temmuz tarihi itibariyle Bakanlığımızın da bu konudaki genelgeleri doğrultusunda denetimlerimiz artacak. Denetlenmeyen hiçbir işletme kalmayacak. Uzun süredir işletmeler kapalı kaldı, işletmeciler zor durumda kaldı. Şu anda da turizmde istediğimiz seviyeye ulaşamadık. Biz insanlara hem yardımcı olacağız hem de yol göstereceğiz” şeklinde ifadeler kullandı. 


ETİKETLER : sedmedya kanalfrt frttv fethiye ölüdeniz seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç