MUÇEV, O HABERLERE ASILSIZ DEDİ

MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi tarafından son günlerde yerel basında yer alan haberlere yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada MUÇEV'e ait sorumluluk alanlarının yeni kurulan "Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş."ye devredildiği yolundaki haberlerin asılsız olduğu ifadelerini yer verildi.
Bu haber 2020-07-13 14:03:36 eklenmiş ve 644 kez görüntülenmiştir.

MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi yazılı bir açıklama yaparak MUÇEV'e ait sorumluluk alanlarının yeni kurulan "Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş."ye devredildiği yolundaki haberlerin asılsız olduğu ve MUÇEV’i karalama kampanyası yürütüldüğü kaydedildi.  

MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Son günlerde çeşitli yerel gazetelerde kurumumuzun adını da dahil eder şekilde, MUÇEV'e ait sorumluluk alanlarının yeni kurulan "Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş."ye devredildiği yolundaki asılsız haberler üzerinden kurumumuz hakkında bir karalama kampanyası yürütülmekte olduğu gözlemlendiğinden gerekli düzeltmeyi yaparak kamuoyunu bilgilendirmek zarureti doğmuştur.

Söz konusu haber ilk ve asıl olarak 22 Mayıs 2017 tarihinde Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Fatih Çekirge'nin "Sahillere Yeni Düzen Geliyor" başlıklı köşe yazısında yayımlanmıştır. Mezkur haberde, Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş.'nin 16 Mayıs tarihinde kuruluşunun ticaret sicil gazetesinde ilan edildiği belirtilmektedir. Adı geçen şirketin varlığı ve kuruluşu 4 yıl öncesine dayanmakta olup, maksadı hasıl olmayan bu şirket bahsi geçen işlevleri hiçbir zaman üstlenmemiştir ve üstlenmeyecektir. MUÇEV, eskiden olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da sorumluluk sahalarında vazifelerini aynı şekilde yerine getirmeye devam edecektir. 

Aynı konuya ilişkin olarak IMEAK Deniz Ticaret Odası'nın 09/07/2020 tarihli açıklamasında da yukarıda belirtilen hususlar teyit edilmiş, hiçbir güncelliği olmayan söz konusu asılsız haberleri yapanlar ve yayanlar eleştirilmiştir. 

Olguların doğruluğu ve adı geçen şirket bakımından kuruluş tarihi olarak belirtilen tarihin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı, tüm vatandaşların erişimine açık şekilde ilanen yayınlanan ticaret sicil gazetesinde tahkik ve teyit edilebilecekken, gazeteci sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekilde bu gerçeğe aykırı haberi yayınlamanın basın etiğine uyar bir tarafı bulunmamaktadır. 

Tüm bu hukuka aykırı fiillere ilişkin olarak tekzip haklarımız ile hukuki ve cezai anlamda yasal müracaat haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.”


ETİKETLER : sed medya dost gazetesi güncel haberler frt tv kanal frt fethiye muğla seydikemer
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇEVRE - SAĞLIK haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2020 Fethiye Dost Gazetesi ©2020. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Sayaç
click counter
Sayaç