Destek Haberleri

Destek Haberleri

MUĞLA'DAN 21 ÖĞRETMEN DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda 21 öğretmen depremzede öğrencilerin LGS ve YKS sınavlarına hazırlık süreçlerine destek vermek için İskenderun'a gitti.

BALIK ÜRETİMİ 7 MİLYON TON AZALACAK

Türkiye’de 17 milyon ton ile alabalık üretiminde ilk sırada olan ve 54 ülkeye ihracat yapan Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin çok sayıda tesise zarar vermesi ve toplu balık ölümlerine neden olması nedeniyle yüzde 40 oranında düşüş beklendiği bildirildi. Bakanlığın destek vermesi ile tekrar ayağa kalkmayı hedefleyen balıkçılık sektörü ise umudunu kaybetmeyerek 2024 yılı için hedefine 20 milyon ton üretimi koydu

MARMARİS’TE GÖKYÜZÜ RENGARENK OLDU

Marmaris Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Marmaris Şubesi, Eğitim-Sen Marmaris Temsilciliği, Veli-Der Marmaris Temsilciliği ve CHP Marmaris İlçe Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen Marmaris Çocuk Şenliği’nin ikinci günü de neşe ve eğlenceyle geçti.

ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI KERMES

Altınokta Körler Derneği Fethiye Şubesi tarafından Cafe Altınokta’da depremde zarar gören engelli vatandaşlara destek olmak için kermes yapıldı. Kermesten elde edilen gelirin ise bağışlanacağı belirtildi.

HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ’NDE TURİZM FUARI

Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Bodrum Otel Satın Alma Gastronomi Platformu (BOSGAP) ve Niko Turizm tarafından “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Turizmi ve Tedarik Zincirinde Markalaşma” teması ile düzenlenen “5.Turizm Tedarikçileri Buluşması” Herodot Kültür Merkezi’nde açıldı.

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER ORTAK TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

TOBB Muğla Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları düzenlenen ortak toplantıda bir araya geldi. Toplantıda ortak yapılabilecek çalışmalar değerlendirilirken, toplantıya katılan Halkbank Muğla Şube Müdürü Bahri Tuncay, destek programları hakkında bilgi verdi.

BELEDİYENİN ZİRAİ DRONE ÇİFTÇİLERİN HİZMETİNDE

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından tarımda teknoloji destekli kalkınma ve gelişme çalışmaları kapsamında zirai ilaçlama ve gübreleme için envantere alınan drone çiftçilerin hizmetinde. Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü envanterine alınan zirai drone ile doğru ilaçlama ve gübreleme uygulaması gerçekleştirilerek çevreci bir yöntemle üreticilere kolaylık sağlanacak.

BAŞKAN OTGÖZ, DAVA ARKADAŞI GÜMÜŞ’E HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, geçtiğimiz günlerde AK Parti Seydikemer İlçe Başkanlığından istifa ederek AK Parti Muğla Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklayan Salih Gümüş’e bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, her zaman destekçisi olacağını söyledi.

MUĞLA'DA AİLE VE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ

Muğla'da psikososyal destek hizmetinde görevli personellere ilk yardım eğitimleri veriliyor.

DEPREM MAĞDURU ÜRETİCİYE EL UZATTI

Bodrum Belediyesi, depremde zarar gören üreticiye destek olmak amacıyla Malatya’da kayısı üreticisi olan vatandaşın elinde kalan iki ton kuru kayısıyı satın aldı

FTSO, MAG-AME İLE STRATEJİK İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekipleri (MAG AME) Fethiye Temsilciliği ile stratejik işbirliğin giderek Fethiye’nin mahalleler bazında afetlere hazırlanması için çalışma başlattı. FTSO, Fethiye MAG AME Eğitim ve Koordinasyon Merkezi’nin güçlendirilmesi aynı zamanda MAG AME gönüllülerinin kişisel ve acil müdahale ekipmanlarının tedariki ile mahalle acil müdahale konteynerlerinin oluşturulması konusunda faaliyetlere destek verecek.

EĞİTİM YÖNETİCİLERİ AFET SONRASI YAPILAN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Asrın felaketinin sebep olduğu yaraların sarılması için ülke genelinde çalışmalar sürüyor. Muğla’dan afet bölgesine giden eğitim neferleri deprem sonrasında bölgede yürütülen destek ve eğitim faaliyetlerine katkı vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda deprem bölgesinden Muğla’ya gelerek okullara nakil kayıt işlemleri gerçekleştirilen 6 bin 637 öğrencinin eğitim öğretim ve psikososyal destek süreçleri devam ediyor.

KIRMIZI YELEKLİLERİN PSİKOSOSYAL DESTEK HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürlüğü tarafından 31 bin 153 depremzede vatandaşa psiko-sosyal destek hizmeti verildi.

KIRMIZI YELEKLİLER AFET BÖLGESİNDEKİ VATANDAŞLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR  

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde etkili olan depremlerin yaralarını sarmak amacıyla Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce görevlendirilen 5 kişilik psikososyal destek ekibi psikososyal destek hizmeti vermek üzere Osmaniye iline hareket etti.

BODRUM’UN BELEDİYESİ, MALATYA’NIN DA YANINDA

Bodrum Belediyesi, Hatay-Arsuz Dostluk Kenti’nde çalışmalarını aralıksız sürdürürken Malatya’da da deprem mağdurları için kurulan çadır ve konteyner kentlerdeki çalışmalara destek veriyor. Başkan Aras ve Meclis Üyeleri Malatya’da deprem mağdurlarını ziyaret etti.

İYİ PARTİLİ ERGUN, DEPREM BÖLGESİNDEKİ KAMU PERSONELİNE DEPREM TAZMİNATI VERİLMESİNİ İSTEDİ

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, 6 Şubat 2022 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen depremlerden etkilenen 11 ilimizdeki görev yapan veya yapacak olan kamu personeli ile sanayi çalışanlarının desteklenmesini istedi. OHAL kapsamında tazminat ödenmesi için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

DEPREMZEDE KADINLAR İÇİN KEŞKEK GÜNÜ

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Yörük Çadırı’nda ilçe Sivil Toplum Kuruluşları destekleriyle keşkek günü etkinliği yapıldı.

İYİ PARTİ MUĞLA’DAN DEPREMZEDE KADINLARA ULUSAL DESTEK ÇAĞRISI

İYİ Parti Muğla İl Kadın Politikaları Başkanlığı; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yaptığı açıklamayla, deprem bölgesinde zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışan kadın ve çocukların ihtiyaçlarını gidermek için “Siyaset üstü Ulusal Birlik Destek çağrısı yaptı. İYİ Parti Muğla İl Kadın Politikaları Başkanı Gülgün Çolakoğlu imzalı yapılan,” Depremden Etkilenen Tüm Kadınlar ve Çocuklar İçin Ulusal Destek Çağrısı” başlıklı yazılı açıklamada: “Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İYİ PARTİ olarak yaptığımız faaliyetlerle farkındalık yaratmaya çalışırken bu yıl maalesef 6 Şubat 2023 tarihinde deprem felaketiyle büyük acılar yaşadık ve yaşıyoruz.

ÖĞRETMENLER, MUĞLA’DAN DEPREM BÖLGESİNE PSİKOSOSYAL DESTEK İÇİN GİTTİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan rehberlik öğretmeni ve psikolojik danışmanlar, deprem bölgesinde çocuklara ve ailelere psikososyal destek veriyor. Bu çerçevede Adıyaman iline gidecek olan 12 kişilik yeni psikososyal destek ekibi, yolculuk öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile bir araya geldi.

YAKINLARINI KAYBEDENLERE “YAS DANIŞMANLIĞI” YAPILMALI

Psikolog Ebru Özer Özkul, yakınların kaybeden depremzedelerin yaslarını sağlıklı bir şekilde yaşamaları için kendilerine “Yas Danışmanlığı” desteği verilmesi gerektiğini söyledi. Özkul, özellikle çocuklarını kaybetmiş, yas sürecinde destekten yoksun olan çiftlerin ortak anıları yok olmuş gibi hissedebilecekleri için evlik dinamiğinin olumsuz etkilenebileceği uyarısında bulundu.

DATÇA BELEDİYE’SİNDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA DESTEK

Datça Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelen afetzede çocuklar için hafta sonunda bir etkinlik düzenledi

NARKOTİK KÖPEK ‘KONT' DESTEKLİ UYUŞTURUCU OPERASYONU

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbari çalışmalar sonucu, Menteşe İlçesi Karamehmet Mahallesinde ikamet eden M.A. isimli şahsın ikametinde uyuşturucu madde bulundurduğu bilgisinin alındı.

SAHA ÇALIŞANLARINA PSİKOLOJİK İLK YARDIM DESTEK EĞİTİMİ

6 Şubat’ta 11 ilde yaşanan depremin ardından deprem mağdurlarıyla kurulacak iletişim ve yapılacak saha çalışmalarında, Bodrum Belediye personelinin güçlendirilmesine yönelik “Saha Çalışanları için Psikolojik İlk Yardım Atölyesi” gerçekleştirildi.

ASKIDA SEBZE KAMPANYASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde gerçekleşen depremler nedeniyle ilçemize gelen vatandaşlara kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri tarafından çeşitli destekler verilmeye devam ediyor. İhtiyaçlar dahilinde de farklı kampanyalar başlatılıyor ve yürütülüyor.

MUĞLA YEŞİLAY BAŞKANI UYAN: “YEŞİLAY HAFTASI İÇİN HAZIRLANAN TÜM İMKANLAR, DEPREMZEDELER İÇİN KULLANILACAK”

Yeşilay Muğla Şube Başkanı Ebru Uyan, 1-7 Mart Yeşilay Haftası için hazırlanan tüm imkanların depremden etkilenen vatandaşlar için kullanılacağını ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi Psikososyal Destek Hattında depremzedeler için psikolojik ilk yardım sağlandığını söyledi.

İZMİRLİ, “BİR ASIRLIK DEVRİM YASALARI KUTLU OLSUN” 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Fethiye Şube Başkanı Canan İzmirli, devrim yasalarının 99. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

CLUB TUANA’DA KALAN DEPREMZEDELERE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Fethiye Club Tuana Otel’de kalan depremzede vatandaşlarımıza manevi destek olmak amacıyla, İlçe Müftüsü Kamil Oktay geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 

TÜRK EĞİTİM VAKFI, AFETZEDE 1.000 YENİ ÖĞRENCİYE DAHA UMUT OLACAK

Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı, depremden etkilenen eğitim çağındaki gençler için tüm imkanlarını seferber ediyor. Deprem bölgesindeki 2.500’ten fazla bursiyerine ek barınma burs desteği için 3 milyon TL, burs için başvurmuş ancak kontenjan sınırlaması nedeniyle kabul alamamış ve afet bölgesinde olduğu tespit edilen 1.300 öğrenciye ise acil destek için yaklaşık 2 milyon TL yardımda bulunan TEV, bunların yanı sıra depremden etkilenen 1.000 yeni üniversite öğrencisine daha 4 aylık burs verecek.  

ÜRETİMİ, ÜRETİCİYİ DESTEKLİYORUZ...

Milas Belediyesi, tarımsal alanda yaptığı desteklemeler kapsamında yüzde 50 hibeli zeytin, incir, mandalina, portakal, erik, badem, ceviz, kiraz fidanı dağıtımı gerçekleştirdi.