Öğrenci Haberleri

Öğrenci Haberleri

ARAZİDE BULUNAN KEMİK, KAYIP OLARAK ARANAN GENCE AİT ÇIKTI

Yaz aylarında çalışmak için geldiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaybolan hukuk fakültesi öğrencisi Vedat Altun'un hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

TRAFİKÇİLERDEN ASAYİŞ DESTEKLİ ALKOL UYGULAMASI

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu Kötekli Mahallesinde Asayiş ve Karakol bekçileri takviyeli alkol uygulaması gerçekleştirdi.

FARKINDALIK YARATMAK ADINA BASKETBOL OYNADILAR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık yaratmak adına Fethiye Kapalı Spor Salonu’nda öğrenciler ve öğretmenler basketbol maçı oynadılar.

MENTEŞE’DE DİJİTAL OYUN KODLAMA VE TASARIM EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Menteşe Belediyesi'ne ait Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi'nde Dijital Oyun Kodlama ve Tasarım Eğitimi başlıyor. 2 ay sürecek eğitime 2 grup halinde toplam 20 kursiyer öğrenci katılacak.

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ ZENTARA’DA EĞLENDİ

Fethiye Üzümlü Borsa İstanbul Anadolu Lisesinin “Creating a School Environment for Active Participation” isimli Erasmus+ KA2 projesinin Polonya, Yunanistan, Portekiz ve Romanya ortaklarının katılımlarıyla gerçekleştirdiği proje etkinliğinin son durağı Zentara Beach Kitchen oldu. Öğrenciler programın son gününde doyasıya dans ederek birbirinden lezzetli Türk yemeklerini tattılar.

ÖĞRENCİLER TOHUMLARI ORMANLA BULUŞTURDU

Mavi Yeşil Okullar Projesi kapsamında öğrenciler, mavi ve yeşil renkli kurdeleleri takarak ellerindeki tohumları ormanla buluşturdu.

BODRUM’DA ÖĞRENCİLER, EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde eğitim öğretim gören öğrenciler, olumsuz hava koşulları nedeniyle tedbir amacıyla evlerine gönderildi. İlçede etkili olan yağış nedeniyle yollar göle döndü.

MUĞLA’DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ KEŞFETTİ

Muğla Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında kalan öğrenciler tarih ve doğanın buluştuğu Ortaca ve Köyceğiz ilçelerini gezme şansı buldu.

MUĞLA’DA OKULLARIN BASKETBOL POTALARINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜRETİYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesinde yer alan il genelindeki 22 ilkokul için basketbol potası ve pinpon masası üretiyor.

ÖĞRENCİLERİN PROJESİ 3'ÜNCÜ OLDU

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Atatürk İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı proje Muğla’da düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” yarışmasında 3’üncü oldu.

ÖĞRENCİLERDEN GERİ DÖNÜŞÜM MESAJI

Fethiye Merkez Atatürk İlkokulu öğrencileri verdikleri mesajla geri dönüşümün önemine değindiler.

MUĞLALI ÖĞRENCİLER TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, Muğla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümü öğrencileri, kimya alanında Türkiye 2'incisi oldu.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ

Fethiye Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu öğrencileri, ilk fidanlarını toprakla buluşturdular.

TURİZM ÖĞRENCİLERİDEN AŞURE ETKİNLİĞİ

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman MYO öğrencileri tarafından okul bahçesinde aşure etkinliği yapıldı.

10 YAŞINDAKİ ENES, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, sabah okula giderken kamyonetin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybeden 10 yaşındaki ilkokul öğrencisi Enes Düldül, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

İSTANBUL'DAKİ MUĞLALILARDAN ‘MUĞLA DÜĞÜN YEMEKLERİ' ETKİNLİĞİ

İstanbul'daki Muğlalıların birbirleri ile bağlantılarını sağlamak, Muğla'nın kültürünü İstanbul'da yaşatmak ve tanıtmak, Muğla'dan öğrenim için İstanbul'a gelen öğrencilere rehberlik yapmak için çalışan Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği hafta sonunda Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı'nda ‘Muğla Düğün Yemekleri' etkinliği düzenledi.

10 YAŞINDAKİ ENES OKUL YOLUNDA HAYATINI KAYBETTİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, sabah okula gitmek için yola çıkan ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Enes Düldül, yolun karşısına geçerken kamyonetin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

ÖĞRENCİLER PAZAR KAHVALTISINDA BULUŞTU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, pazar kahvaltısında bir araya geldi. Prenses Serap Gezi Teknesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ FUHŞA SÜRÜKLEYEN 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Muğla'da polis ekipleri tarafından fuhşa aracılık ve yer temin etme, insan ticareti suçu ile ilgili gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 7 kişiden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. İçlerinde üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 7 mağdur kurtarıldı.

ÖDÜLLÜ ÖĞRENCİLERDEN KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET

Gastro Afyon yemek yarışmasında yemek dalında ödül alan öğrenciler Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı ziyaret etti.

ÖĞRENCİ VELİLERİNE UYUŞTURUCUYA KARŞI EĞİTİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Muğla genelinde sorumluluk bölgelerindeki okullarda öğrenci velilerine yönelik uyuşturucu konularında eğitim veriyor.

FETHİYE'DE ÖĞRENCİLER “TRAFİK DEDEKTİFİ” OLUYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde trafik dedektifleri projesi ile öğrencilere yönelik trafik bilgilendirme eğitimleri sürüyor.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇAY İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'nde Türkiye üçüncülüğü kazanan ve 425 proje arasından ilk 50 proje arasına girerek projelerini sergilemeye hak kazanan Muğla İmam Hatip Okullarının başarılı öğrencileri, danışman öğretmenleri ve idarecileri, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay'ı ziyaret etti.

BELEDİYEDEN, ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Bodrum Belediyesi tarafından öğrencilere verilen eğitim öğretim destekleri yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlerde servis hizmeti de başladı. Son olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, servis hizmeti getirildi.

DATÇA’DA ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Muğla'nın Datça ilçesinde ilkokul öğrencilere yönelik trafik eğitimi düzenlendi.

ÖĞRENCİLERE SINIF İÇİ TRAFİK KURAL İHLALLERİ EĞİTİMİ

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda Şehit Jandarma Kıvanç Cesur Ortaokulu ve Muğla Turgut Reis Lisesinde bulunan toplam 264 öğrenciye trafik kural ihlallerine ilişkin sınıf içi uygulamalı ve teorik eğitim verildi.

ÖĞRENCİ SERVİSİNDE YANGIN ÇIKTI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir öğrenci servisinde çıkan yangında, servis alevlere teslim oldu.

ÇOCUKLAR PARKTA HEM EĞLENDİ, HEM DE TRAFİK EĞİTİMİ ALDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Trafik Eğitim Parkı'nda ilköğretim öğrencileri trafik polislerinden uygulamalı olarak trafik dersleri alarak hem eğlendi, hem de öğrendi.

MUĞLA POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü tarafından 2021-2030 Karayolları Trafik Güvenliği Strateji Belgesi doğrultusunda trafik eğitimin güçlendirilerek gelecekteki kazaların önlenmesi amacıyla öğrencilere eğitim verildi.

JANDARMADAN ÖĞRENCİLERE 'TRAFİK GÜVENLİĞİ' SEMİNERİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde jandarma ekiplerince öğrencilere trafik güvenliği seminerleri veriliyor. Seminer sonunda boyama kitapları hediye ediliyor.