Yangın Haberleri

Yangın Haberleri

ARICILARA YANGIN TÜPÜ ZORUNLULUĞU

Orman yangınına en hassas iller arasında ilk sırada yer alan Muğla'da Ağustos-Kasım arasında konaklayan gezgin ve yerli arıcılara yangın tüpü bulundurma zorunluluğu getirildi.

SEYDİKEMERLİ RESSAMIN YANAN ORMANLARI RESMETTİĞİ TABLOLAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydikemer Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla, orman yangınlarına farkındalık oluşturması amacıyla “Ali Rıza Başarır Resim Sergisi” düzenledi. Ressam ve Heykeltraş Ali Rıza Başarır’ın gelirini depremzedelere bağışladığı birbirinden güzel resimler büyük beğeni topladı.

MARMARİS’TE FİDAN DİKİM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Muğla’nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz yaz dönemlerinde çıkan büyük orman yangınlarının ardından, yanan alanların temizlenmesi ile birlikte fidan dikim seferberlikleri devam ediyor.

YANGIN MADDİ HASARA YOL AÇTI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir evde klimadan çıkan yangın, maddi hasarla atlatıldı

FETHİYE’DE BETON DEPOSUNUN ANA SANTRALİNDE YANGIN ÇIKTI

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki bir beton deposunun ana santralinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

YANAN ALANLARA MOTORLARI İLE ÇIKIP TOHUM TOPLARI ATIYORLAR

Muğla’nın Marmaris ilçesinde büyük orman yangınlarının ardından fidan dikim seferberliği devam ediyor. Orman İşletme Müdürlüğü bilgileri dahilinde ilçede faaliyet gösteren Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği üyeleri akşamları işyerlerinde oturup kil ve solucan gübresinden oluşan çamura ağaç tohumlarını katıp tohum topları yapıyorlar. Tohum toplarını hem trekking (yürüyüş) yapanlara hem de arabaların gidemediği yerlere giden Cross motosikletleri olan gönüllülere verip zirvelerin yeşillenmesi için çalışıyorlar.

OKUL SERVİSİ ALEV ALEV YANDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sürücüsünün çalıştırmak için kontağı çevirdiği okul servisi bir anda alevalırken, minibüs tamamen yandı.

DALAMAN’DA İŞYERİ YANGININA KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ

Muğla’nın Dalaman ilçesinde bir işyerinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

AYHAN: “2023 YILINDA BEREKETLİ BİR TURİZM YILI BİZİ BEKLİYOR”

Muğla Odaları ve Borsa Ortak Toplantısı’nda konuşma yapan Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan, “Ülke olarak son 3 yılda salgın, yangın, sel, deprem gibi peş peşe yaşadığımız afetlerin ardından nihayet 2023 yılında bereketli bir turizm yılı bizi bekliyor” dedi.

OCAKTAKİ ATEŞ, EVİ YAKIYORDU

Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki katlı bir evde çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Yangın ekiplerce söndürülürken büyük çapta hasar medyana geldi.

"DÜNYA YÜZÜNDE GÖRDÜĞÜMÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR.”

8 Mart 1857'de ABD'de 40 bin dokuma işçisi kadın çalışma saatlerinin 16 saatten 10 saate indirilmesi, ücretlerinin ve çalışma koşullarının düzeltilerek insan onuruna yakışır hale getirilmesi talebiyle bir grev başlattılar. Polisin saldırması, işçilerin fabrikaya kilitlenmesi ve ardından çıkarılan yangında fabrika önüne kurulan barikatlar nedeniyle kaçamamaları sonucu 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kadın katıldı.

MUĞLA'DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü personelleri tarafından öğretmen ve öğrencilere orman yangınları ile mücadele eğitimi verildi. Muğla’nın merkez ilçesi Yerkesik mahallesinde engelli öğrencilere yönelik eğitim öğretim veren Özel Meslek Eğitim Okulu’nun öğretmen ve öğrencilerine yangın eğitimi verildi.

DOÇ. DR. ÖZÇELİK: "AFET YÖNETİMİNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ŞART"

MSKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, deprem, sel, taşkın ve orman yangını gibi afetlerde AFAD veya kurulması düşünülen Afet Bakanlığında dijital dönüşüm ile kamu-özel sektör ve STK'ların tüm verilerini tek noktada toplanması ile hem dezenformasyonun önüne geçileceğini hem de etkin mücadele yapılacağını açıkladı. 

ÇİZDİĞİ RESİMLERDEN ELDE EDECEĞİ GELİRİ DEPREMZEDELER İÇİN BAĞIŞLAYACAK

Seydikemer’in ünlü ressam ve heykeltraşı Ali Rıza Başarır, Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarını resmettiği tabloları satışa çıkardı. Başarır, resimlerden elde edeceği geliri, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen depremzedeler için bağışlayacak.

BODRUM’DA MEYDANA GELEN YANGINDA İKİ TEKNENİN KAMARALARI ZARAR GÖRDÜ 

Bodrum Bitez Limanı’nda bulunan bir teknede yangın çıktı

MARMARİS'TE PREFABRİK EV TAMAMEN YANDI 

Muğla'nın Marmaris ilçesi Orhaniye Mahallesi Asparan mevkiinde çıkan prefabrik ev yangını Marmaris İtfaiye grup amirliği tarafından söndürüldü. 

ELEKTRİK AKSAMINDAN YANGIN ÇIKTI

Milas Ekinambarı Mahallesi Merkez Sokak’ta gece saatlerinde elektrik aksamından dolayı bir evde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangın maddi hasar meydana getirdi.

ELEKTRİK TELLERİNDEN ÇIKAN YANGIN EVİ KULLANILAMAZ HALE GETİRDİ

Fethiye’de bir iş makinesi elektrik tellerini fark etmeyince telleri kopardı. Kopan teller bir evin üzerine düşünce kıvılcımlar yangına neden oldu.

KLİMA YANGINA SEBEP OLDU

Bodrum’da bir evde klimadan dolayı yangın çıktı. Meydana gelen yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken can kaybı olmadı.

AKYAKA'DA EV YANGINI 

Muğla'nın Ula ilçesi Akyaka mahallesinde elektrik aksamından çıktığı tahmin edilen ev yangınında hasar oluştu. 

ELEKTRİKTEN YANGIN ÇIKTI EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Fethiye’de tek katlı bir evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, ekipler tarafından söndürüldü. Yangın sonucunda evin kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

MARMARİS'TE EV YANGININDA BİR KİŞİ ÖLDÜ

Muğla'nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde akşam saatlerinde çıkan yangında 76 yaşındaki Birgül Şahin hayatını kaybetti.

KÖYCEĞİZ-ORTACA KARAYOLUNDA ARAÇ YANGINI

Muğla'da seyir halinde ve havuz kimyasalı taşıyan araçta çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

MUĞLA’DA KORKUTAN YANGIN

Muğla'nın Menteşe ilçesinde kazan dairesinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü.

İSKENDERUN LİMANI 3. GÜNDÜR YANMAYA DEVAM EDİYOR

Hatay'da, İskenderun Limanı'nda konteyner deposunda depremden sonra çıkan yangına Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Beriev yangın söndürme uçağı, T79 yangın söndürme helikopteri ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

ATEŞ SAVAŞÇILARI DEPREM BÖLGESİNDE HAYAT KURTARIYOR

Yaz aylarında orman yangınlarında yeşil vatanı kurtarmak için alevler ile savaşan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Orman Arama Kurtarma Timleri (ORKUT) 10 ilde etkili olan deprem bölgesinde de can kurtarmak için mücadele ediyor.

MUĞLA'DA KORKUTAN EV YANGINI

Muğla'nın Menteşe ilçesine bağlı Yeşilyurt mahallesinde kalorifer kazanından çıkan yangın ekiplerin zamanında müdahalesi ile söndürüldü.

KÖYCEĞİZ'DE AHŞAP EV TAMAMEN YANDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çıkan ev yangınında tek katlı tavanı ve tabanı ahşap olan bina tamamen yandı.

SEYYAH ÖMER, KÖPEĞİ YOLDAŞ İLE FETHİYE’DE

2 yıl önceki Ege ve Akdeniz’deki yangın felaketlerinin ardından doğa ve yeşil için uzun bir yürüyüş başlatan ‘Seyyah Ömer’ lakaplı Ömer Özer, geldiği Muğla Fethiye’den sonra Uşak ve İç Anadolu’ya doğru yürüyecek.  “81 İl 81 Fidan Ormanlar İçin Yürüyorum” diyerek yollara düşen ‘Seyyah Ömer’ lakaplı Ömer Özer, macerasına ortak olan ‘Yoldaş’ adlı köpeği ile birlikte geldiği Antalya’dan Antik Likya Yolu’nu yaklaşık 2 ayda tamamlayıp, Muğla Fethiye’ye geldi. 

ULA'DA EV YANGINI

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesinde meydana gelen ev yangınında F.E isimli Alzheimer hastası vatandaş tarafından kendi evini yaktığı iddia edildi.