FETHİYE BELEDİYESİ SOKAK CANLARININ YANINDA  

Fethiye Belediyesi'nin gezici veteriner kliniği VETBUS saha çalışmalarına başladı. 

PAYLAŞ
Dost Gazetesi -

Geçtiğimiz günlerde araç içindeki teknik düzenlemeleri tamamlanan VETBUS ile Belediye ekipleri Fethiye’nin mahallelerine giderek sokak hayvanlarına yerinde hizmet verecek. 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Fethiye Belediyesi veteriner hekimleri Ahmet Demir ve İlay Öztürk “Fethiye en fazla sokak hayvanı yaşayan kentlerden biri durumunda bulunuyor. Bu yılın başlarında hizmete giren VETBUS ile ilçemizin tüm mahallelerini, özellikle kırsalını belirli bir takvim çerçevesinde ziyaret ederek, sokak hayvanlarının tedavilerini mümkün olduğunca yerinde yapacağız. Can dostlarımızın rutin kontrollerini yerinde gerçekleştireceğiz ve gerekli hallerde paraziter ilaçlarını vereceğiz, aşılamalarını ya da ilk müdahalelerini yapacağız. Trafik kazası geçiren, zehirlenme belirtileri gösteren ya da çeşitli sebeplerle yaralanan sokak hayvanlarına bu şekilde yardımcı olacağız. Durumu daha kapsamlı tedavi gerektiren can dostlarımızı ise tedavi edilmek üzere geçici hayvan bakımevimize nakledeceğiz. Tedavilerinin ardından yine aldığımız yerlere bırakacağız.” dediler.

Sahadaki ilk çalışmalarına geçtiğimiz günlerde Nif, İncirköy ve Koruköy’de başlayan VETBUS’ta sokak hayvanlarının sağlık sorunlarına müdahale edebilmek için gerekli teknik düzenlemeler yapıldı. Gezici klinik aracında çeşitli ilaçlar, ilk müdahale için gerekli alanlar ve ekipman bulunuyor.

VETBUS Nif, İncirköy ve Koruköy’deki saha çalışmalarının ardından bu hafta Çarşamba günü saat 10.00 - 11.00 arasında Kayaköy’de, 11.00 - 12.00 arasında Ovacık’ta, 13.30 - 15.00 arasında Ölüdeniz’de, 15.30 - 17.00 arasında Faralya’da saha çalışmalarını sürdürecek.
Fethiye Belediyesi geçici hayvan bakımevinin çalışmaları sosyal medyada @fbgecicihayvanbakim ( https://instagram.com/fbgecicihayvanbakim?igshid=YWJhMjlhZTc= ) adresinden takip edilebiliyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN