'Cumhuriyetimiz Emin Ellerdedir'

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına özel mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi -

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz yayımladığı mesajında, “Destansı bir Kurtuluş Savaşı zaferinin ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimiz emin ellerdedir ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”
29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'in ilanıyla Türk milletinin tarihinde yeni bir dönem başladı. "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" sözü, devlet yönetiminde en belirgin şekliyle yerini aldı.
Türkiye Cumhuriyeti; istiklal ve istikbalini kaybetmektense, ölmeyi yeğleyen Türk milletin şahlanışının, küllerinden adeta yeniden doğuşunun belgesidir.
Türk milleti, 29 Ekim 1923’te esir olmayacağını, hürriyetinden ve vatanından asla vazgeçmeyeceğini göstermiştir.
Varlığı, vatanı ve geleceği üzerinde hiçbir gücün söz sahibi olamayacağını canı ve kanı ile tarihe altın harflerle yazdırmıştır.
1919 yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, yakılan istiklal meşalesi, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet ile taçlanmıştır.
Dört bir yanından işgale uğrayan topraklarımız düşmandan temizlenmiştir.
İstiklal savasımızı zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, bugün de dimdik ayaktadır ve sonsuza kadar ayakta kalacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti içten ve dıştan yapılan tüm saldırılara hain FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine rağmen dimdik ayaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti için ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma’ hedefini gerçekleştirme yolunda azim ve kararlılıkla mücadelemize devam ediyoruz.
Bu kararlılık sayesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Ülkemiz büyümeye, gelişmeye devam etmektedir.
Nice 100 yıllara…
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Nice 100 yıllara.” İfadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN