Yaşam

Son dakika Yaşam haberleri, en son Yaşam haberler,, Yaşam haberleri burada, haber oku | Yaşam

Yaşam Haberleri

Fethiye’de yaşam kalitesi artacak: Yol üstü otopark, alternatif yollar, feribot, yeni otogar

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yaptığı açıklamada Fethiye'nin trafik sorunlarını hafifletmek ve şehirdeki yaşam kalitesini artırmak adına önemli projeler hayata geçireceklerini duyurdu.

Menteşe Belediyesi 30 ton kireç dağıttı

Menteşe Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında kentsel sit alanındaki mahallelerde 30 ton kireç dağıttı.

Fethiye’de sıcaklıklar 10 dereceye kadar artacak

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Fethiye’de hava sıcaklıklarının Pazartesi gününden itibaren 6 ila 10 derece artacağını belirterek vatandaşları uyardı.

Köyceğiz’de öğretmen, öğrenci ve velilerin türkü klipi ses getirdi

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde öğretmen, öğrenci ve velilerin seslendirdiği ‘Deniz Üstü Köpürür’ türküsüne klip çekildi. Köyceğiz İlk-Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri Mavi Yeşil Okullar projesi çerçevesinde ‘Deniz Üstü Köpürür’ türküsünü Köyceğiz’in doğal ve tarihi güzelliklerinin gösterildiği klip eşliğinde söylemelerinin akabinde büyük beğeni topladı.

Köyceğiz’de 'Akdeniz Koruyucuları' eğitimi gerçekleştirildi

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mavi Yeşil Okullar Projesi ve Akdeniz Koruma Derneği (AKD) arasında imzalanan doğal ve kültürel mirası koruma ve gelecek nesillere aktarılmasına İlişkin protokol çerçevesinde Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Toparlar Ortaokulu 5.Sınıf öğrencileri ile 'Akdeniz Koruyucuları' eğitimi gerçekleştirildi.

Muğla'da temel mağaracılık ve SRT eğitimi gerçekleştirildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2024 yılı planlamaları doğrultusunda düzenlenen Temel Mağaracılık ve SRT (Tek İp) Eğitimi, Muğla'da gerçekleştirildi. Eğitim, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Hassas Alanlar Daire Başkanlığına bağlı Mağara Şube Müdürlüğü personeli ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü Mağara Çalışma Birimi personelinin katılımıyla yapıldı.

Muğla’da 31 Ekim’e kadar ormanlara giriş yasaklandı

Orman yangınlarına en hassas iller arasında ilk sırada yer alan Muğla’da yangın sezonu boyunca Muğla genelindeki 50 ormanlık alana girişler izne veya tamamen 31 Ekim tarihine kadar yasaklandı.

Yoğun bakım farkındalık ayı Muğla’da kutlanıyor

 Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1-31 Mayıs yoğun bakım farkındalık ayı kutlamaları gerçekleştirildi.

'Sakin Şehir'de Doğa Sporları Kulübü kuruldu

Muğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı mahallesi Akyaka'da, Doğa Sporları Kulübü kuruldu.

Bodrum-Kaş arası denizlerde fırtına uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Bodrum Antalya Kaş arasında denizlerde fırtına bekleniyor.

Bodrum’un su sorununun çözümü için çalışma başlatıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, yerel seçimler sonrası Muğla’nın en büyük sorunlarının çözümü için çalışmalara başlarken, ilk olarak Bodrum’daki su sorununun giderilmesi ve hatlarda yaşanan sıkıntıların çözülmesi için ekipleriyle birlikte yoğun mesai harcıyor.

511 hektar alanı doğaya geri kazandıracaklar

Zonguldak'ta düzenlenen, 'Uluslararası Madencilik Sonrası Faaliyetler Sempozyumu'nda konuşan Yeniköy Kemerköy Enerji Genel Müdür Yardımcısı Burak Işık, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği tarafından izlenen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük doğaya geri kazandırma projelerinden biri olan Hüsamlar Maden Ocağı Rehabilitasyon Çalışmaları kapsamında 2023 yılında 150 bin fidan ve bitki dikimi gerçekleştirdiklerini, hedeflerinin 2024'te 511 hektar devam eden yıllarda da toplamda bin 363 hektar alanın rehabilite edilmesi olduğunu söyledi.

Bodrum’u cadde, sokak gezerek temizlediler

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin başlattığı temizlik seferberliği kapsamından Bodrum Belediye personelleri ve vatandaşlar Bodrum’u köşe bucak elleriyle temizledi.

Son 53 yılın en sıcak nisan ayı

Küresel iklim değişikliğinin etkileri her geçen yıl artarken, hava sıcaklıklarındaki artış da her yıl yeni bir rekor kırıyor. Dünya genelinde 2024 yılı da 2023 gibi rekor sıcaklıkların yaşandığı bir yıl olurken, nisan ayı 4.3 derece artış ile son 50 yılın en sıcak nisanı olarak kayıtlara geçti.

İklim değişikliği, denizlerdeki biyoçeşitliliği karadan daha çok etkiledi

Her yıl 22 Mayıs’ta kutlanan Dünya Biyoçeşitlilik Günü’nü dünya, biyoçeşitlilikte yaşanan hızlı kayıp ile karşılıyor. Birçok canlı türünün ve içerisinde yaşadıkları habitatların giderek yok olmasının, dünyanın sağlıklı geleceği için büyük risk taşıdığına dikkat çekildi.

Başkan Tezcan, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

Ortaca Belediye Başkanı Evren Tezcan ilçeye bağlı mahallelerin muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Tezcan muhtarların istek ve taleplerini dinleyerek hizmet işbirliğinin önemini vurguladı.

İlkokul öğrencilerinin geri dönüşüm projesi engelli çocuklara umut oluyor

 Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Cengiz Topel İlkokulu’nun “Geri Dönüşüm Projesi” hem doğayı koruyor hem de engelli çocuklara umut oluyor.

Kavaklıdere'de vatandaşlara yangın bilgilendirme eğitimi verildi

Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü, orman köylerine yönelik yangın bilgilendirme toplantıları düzenlemeye başladı.

Büyükşehir, Datça’da içme suyu hatlarını yeniliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü Datça İskele Mahallesi Atatürk Caddesinde sürekli arızalanan içme suyu hattını modern borularla yeniliyor.

Toplam 623 haber.