Yaşam

Son dakika Yaşam haberleri, en son Yaşam haberler,, Yaşam haberleri burada, haber oku | Yaşam

Yaşam Haberleri

MUĞLA’DA YUNUSLARDAN GÖRSEL ŞÖLEN

Muğla'nın Gökova Körfezi'nde denizde tekne ile gezintiye çıkan vatandaşlar tarafından yunusların denizdeki gösterileri saniye saniye görüntülenirken, yunusların sudan fırlayıp adeta uçarak tekrar denize dalması görenleri şaşırttı.

KIZIYLA BERABER AYNI ÜNİVERSİTEDE EĞİTİM GÖRÜYOR

Muğla'nın Fethiye'nin ilçesinde turizm işletmeciliği yapan 51 yaşındaki Tarkan Sapmaz, hayalini kurduğu üniversite eğitimini,18 yaşındaki kızı Mine ile birlikte gerçekleştiriyor.

KÖYCEĞİZ’DE ZİRAİ AMBALAJ ATIKLARI KONTEYNIRLARI KONTROL EDİLDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bitki koruma ürünleri ve gübre ürünleri ambalaj atıklarının atıldığı konteynırların doluluk oranları kontrol edildi.

TÜRKİYE’NİN İLK DENİZ KADIN KORUYUCULARI

Türkiye'de ilk kez 2013 yılında Akdeniz Koruma Derneği (AKD) tarafından deniz koruma alanlarında geliştirilen Deniz Koruyuculuğu Sistemi bünyesinde ilk kadın deniz koruyucuları Gökova Körfezi ve Fethiye-Göcek'te göreve başladı.

MARMARİS’TE HEDEF SIFIR ATIK

Atık Getirme Merkezi kuran Marmaris Belediyesi tarafından, ilçenin üç noktasına mobil atık getirme merkezi konuşlandırıldı.

MUĞLA’DA TÜRKER UĞUR GÖREVE BAŞLADI

Muğla Orman İşletme Müdürlüğüne İşletme Müdürü olarak atanan Mehmet Türker Uğur yeni görevine başladı.

KAVAKLIDERE’DE YANAN ALANLARDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kavaklıdere ilçesinde geçtiğimiz yıl zarar gören alanlar drone ile havadan görüntülendi.

KÖYCEĞİZ’DE ARONYA HASADI GERÇEKLEŞTİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Aronya hasadı yapıldı.

CENNET KOYU’NU PIRIL PIRIL YAPTILAR

Bodrum Belediyesi, Dünya Temizlik Günü'nde çeşitli sivil toplum örgütleri ile birlikte Cennet Koyu'nda temizlik etkinliği gerçekleştirdi.

RİXOS OLİVE FEST İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Rixos Olive Fest için geri sayım başladı.

1 SAATTE 91 KİLO ÇÖP TOPLADILAR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Kızılada'da Uluslararası Kıyı Temizleme Günü dolayısıyla çevre temizliği yapıldı, 1 saatte 91 kilo çöp toplandı.

BODRUM SAHİLLERİNDE YOĞUNLUK SÜRÜYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yerli ve yabancı turistler; deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmaya devam ediyor. İlçede sahillerde yoğunluk yaşanıyor.

YANGINDAN KURTULAN YAVRU KARAKULAK MARMARİS-DATÇA ARASINDA BULUNDU

Muğla'nın Marmaris ilçesi Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Bördübet mevkiinde 21 Haziran'da çıkan orman yangınında doğal yaşam alanının yüzde 90'ı yanarken, bölgede yaşayan yavru karakulak, Datça Balıkaşıran mevkiindeki bir tesisin yakınlarında bulundu.

KÖYCEĞİZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ SELÇUK ÖZDEMİR’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Muğla'nın Köyceğiz ilçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir örnek davranışı ile halkın takdirini kazandı.

MUĞLA KÖYCEĞİZ’DE VİDEOKAPANLA İLK DEFA BOZAYI GÖRÜNTÜLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Milli Parklar Müdürlüğü tarafından kurulan videokapanlar ilk kez bir bozayı görüntüledi.

MARMARİS’TE BİSİKLET KULLANICILARI YOLDA KALMAYACAK

Marmaris Belediyesi bisiklet kullanıcılarına yönelik yeni bir hizmeti hayata geçirdi. 5 ayrı noktaya bisiklet bakım istasyonu yapıldı.

UZMAN DİYETİSYEN ARSAL’DAN ÖDEM ATMA TÜYOLARI

Birçok farklı nedene bağlı olarak özellikle kadınlarda daha sık görülen ödem, vücutta sıvı birikmesiyle oluşan yaygın bir sorundur. Yanlış beslenme, az su içmek, magnezyum eksikliği, fazla karbonhidrat tüketimi, bol tuzlu beslenme gibi birçok nedene bağlı olarak ödem yaşanabilir. Peki, bu ödemden nasıl kurtulabiliriz? Uzman Diyetisyen Gamze Arsal vücuttan ödemi atmanın yolları anlattı.

ORTACA’DA DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

Muğla'nın dünyaca ünlü Ortaca Dalyan mahallesinde Ortaca Belediyesi tarafından yürütülen Dalyan çevre düzenleme ve alt yapı çalışmaları devam ediyor.

BODRUM’DA FIRTINA BEKLENİYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında bugün fırtına bekleniyor.

Toplam 226 haber.