Sağlık

Son dakika Sağlık haberleri, en son Sağlık haberler,, Sağlık haberleri burada, haber oku | Sağlık

Sağlık Haberleri

Özel Teknede Rahatsızlanan Çocuğa Sahil Güvenlikten Tıbbi Tahliye

Muğla’nın Fethiye ilçesi açıklarında seyreden özel teknede rahatsızlanan küçük yaştaki çocuk Sahil Güvenlik ekiplerince tıbbi tahliyesi gerçekleştirildi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kurban Bayramı Töreni Düzenlendi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kurban Bayramı vesilesiyle bayramlaşma töreni düzenlendi.

MUSKİ’den Marmaris Orhaniye’ye ilave su

MUSKİ Genel Müdürlüğü yedi mahalleye ek su sağlayacak olan Marmaris Bozburun projesine Orhaniye Mahallesi’ni de dahil ediyor.

Tarım İl Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramında sahada olacak

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşları ve yetiştiricileri bilgilendirmek amacıyla hazırladığı ‘Kurban Rehberi’ni il genelinde dağıtıma çıkardı. Rehberde, kurbanlık seçimi, kesimi ve et saklama şartları hakkında ihtiyaç duyulan tüm bilgiler yer alıyor. İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde görevli veteriner hekimlerin görev alacağı Kurban Danışma Masaları da 14 ve 15 Haziran tarihlerinde vatandaşlar için kurulacak.

'Mavi Bebek' hastalığı teşhisi konan bebek Ambulans Helikopter ile Ankara'ya sevk edildi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğan bebeğe sık görülen doğumsal kalp hastalığı olan Fallot Teyroloji (Mavi Bebek Hastalığı) tanısı sonrası yapılan görüşmeler neticesinde ambulans helikopter ile Ankara'ya sevk edildi.

Vekil Otgöz, Bakan Koca ile görüştü

Muğla Milletvekilli Yakup Otgöz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Muğla’ya yapılacak sağlık yatırımları ve sağlık personeli ihtiyacı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Fethiye Devlet Hastanesi’nde 2 ayda 235 hastaya anjiyo yapıldı

Fethiye’de yaklaşık iki ay önce Fethiye Devlet Hastanesi’nde kurulan anjiyo ünitesi sayesinde tam 235 acil hastaya anjiyo yapıldı.

3 günde 3 kilo verdiren inanılmaz diyet! Fethiye’de Uzman Diyetisyen Arsal açıkladı..

Son dönemde birçok kişinin başvurduğu diyetlerden biri olan sıvı diyeti etkisiyle çok konuşuluyor.

Fethiye’de Dünya Tütünsüz Günü’nde Halk Bilgilendirildi

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından esnaf ziyaretleri ve halkı bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Kurulan stantta sağlık çalışanları tarafından vatandaşlara sigara bağımlılığı hakkında bilgi verildi.

Muğla Büyükşehir hekimleri ‘Reçete’ yazmaya başladı

Evde Bakım Hizmeti ile vatandaşların yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, gerekli izinleri alarak hekimleri ile reçete yazma dönemini de başlattı. Uygulama ile Büyükşehir Belediyesi hekimleri, vatandaşların raporlu ilaçlarını medula sistemi üzerinden yazarak eczanelerden ücretsiz bir şekilde ilaçlarını almalarını sağlamaya başladı.

Muğla'da Çölyak farkındalık haftası etkinlikleri düzenlendi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çölyak Farkındalık Haftası kapsamında eğitim programı gerçekleştirdi.

Erken Teşhis hayat kurtarır, Geç kalma erken gel

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi Patlangıç Mahallesi’nde kanser taraması yaptı. Doktor, ebe ve hemşireler; Patlangıç Mahallesi 3 No’lu Aile Sağlı Merkezinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının yönlendirmesiyle toplanan vatandaşlara kanserde erken teşhisin önemini anlattı.

MSKÜ’de Hemşirelik Haftası kutlandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi (MEAH) Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Öğrenci Hemşirelik Topluluğu iş birliğinde Hemşirelik Haftası Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Lenfödem hastası Nesrin Ayral'dan Lenfödem hastalarına tavsiye

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Altıparmak meme cerrahisi olan her iki kişiden birinde rastlanan lenfödem hastalığının ameliyatla yüzde 80'lere varan başarı oranıyla tedavi edildiğini söyledi. Lenfödem hastası Nesrin Ayral da ameliyat sonrası kolunu eskisi gibi kullanmaya başladığını belirterek tüm lenfödem hastalarına bu ameliyatı tavsiye etti.

Ata tohumdan üretilen 20 bin fidan ücretsiz dağıtıldı

Menteşe Belediye tarafından ata tohumlardan üretimi yapılan domates, biber ve patlıcan fidanları, Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Aras ve Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Hemşirelik Haftası etkinlikleri başladı

12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından açılan stantta boy, kilo, tansiyon ve ateş ölçümü yapılıyor.

28 yıl önce sevgisini, şimdi de böbreğini verdi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Hatice Öztürk böbrek yetmezliği teşhisi sonrası, 28 yıl önce kendisine sevgisini veren eşi Mesut Öztürk, bu defa böbreğini verdi.

Başarılı hekimlere belgeleri teslim edildi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan, hastanenin başarılı hekimlerine yaptıkları bilimsel ve akademik çalışmalarla görevlerinde yükselme başarısını takdir ederek başarı belgelerini takdim etti.

Fethiye’de 33 Kişi Hijyen Sertifikası Aldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Fethiye Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Güzellik Salonlarında Hijyen Eğitimi’ne katılan 33 kişi sertifika aldı. 

Toplam 463 haber.