Ekonomi

Son dakika Ekonomi haberler, en son Ekonomi haberler, Ekonomi haberler burada, haber oku | Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Milas-Bodrum Havalimanı 6 ayda 1 milyon 574 bin yolcuya hizmet verdi

Dünyanın en önemli turizm merkezleri arasında gösterilen Muğla’nın Bodrum ilçesi başta olmak üzere bölgeye hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı Haziran ayında 639 bin 99 yolcuya hizmet verdi.

Benzin ve motorin güncel fiyatları 14 Temmuz 2024

Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki hareketlilik ile vergilere yapılan zamlar akaryakıt fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. 14 Temmuz 2024 benzin motorin (mazot) fiyatları ne kadar, güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para?

Büyükşehir Distilasyon tesisi çalışıyor, üretici kazanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında hizmete açılan Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi Distilasyon Tesisi ile de üreticiye kazandırmaya devam ediyor.

Marmaris bu proje ile dünyaya açılacak

Dünyanın en önemli termal kaynaklarına sahip Türkiye'de turizmin rotası değişiyor. Bugüne kadar güneş, kum ve doğal güzelliklere yönelik devam eden turizmin önümüzdeki süreçte sağlık ve termal turizmiyle taçlandırılmasının hedeflendiği belirtildi. Marmaris'te devam eden Kızılbük GYO'nun yatırımlarını inceleyen dünyaca ünlü termal uzmanı Prof. Dr. Karl Ludwig Resch, “Türkiye termal sularını değerlendirirse bu alanda dünyanın merkezi olur” dedi.

Büyükşehir’den sahilleri birleştiren ulaşım hattı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe İlçesinde ikamet eden vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak adına önemli bir adım attı. 8 Temmuz 2024 Pazartesi gününden itibaren MUTTAŞ araçları, Menteşe’den Akyaka Mahallesi sahil bandı üzerinden devam ederek Turnalı, Kıran, Akbük, Kultak, Alatepe ve Milas İlçesi Ören Mahallesi arasındaki ulaşımları sağlamaya başladı.

Bodrum'da yerli turistte düşüş, yabancı turistte artış görüldü

Turizm cenneti Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl yerli turistte azalma, yabancı turistte ise artış görüldü.

Muğla’nın Haziran ayı ihracatı 79 milyon dolar

Ege İhracatçı Birlikleri’nden Haziran ayında 1 milyar 329 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirirken, Muğla’nın Ege Bölgesi ihracatına katkısı 79 milyon dolar olarak gerçekleşti

GEKA, 2024 yılı SOGEP ‘Anadoludakiler’ programını açıkladı

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2024 yılında ülke genelinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP)-Anadoludakiler programının ilan edildiğini açıkladı.

Narenciye İhracatına Büyükşehir Desteği

Muğla’nın en önemli ihracat ürünlerinden biri olan narenciyede yaşanan Akdeniz Meyve sineği sorununu Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri sahada yaptığı çalışmalarla çözerek üreticileri büyük bir ilaçlama maliyetinden kurtarıyor ve narenciyenin ihracatında önemli bir katkı sağlıyor. Büyükşehir ekipleri Köyceğiz ilçesinde narenciye üretiminin yüzde 70’inin yapıldığı 35 bin dekar arazide 3 bin ara konukçuda Akdeniz meyve sineğine karşı biyoteknolojik yöntemlerle tuzaklama çalışması başlattı.

Menteşe’de ‘Karakılçık Buğday’ hasadı

Menteşe Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Yerkesik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığında yürütülen çalışma kapsamında Yerkesik Mahallesi’ndeki 20 dönümlük alanda 5 ton karakılçık buğdayı hasat edildi.

Başkan Aras “Vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmıyoruz”

Bodrum’a diğer ilçeler ve havalimanlarından toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayan yolcuların doğrudan şehir merkezine ulaşmaları amacıyla, vatandaşların talebine karşılık veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, eski otogarı yeniden faaliyete aldı.

Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyelerinden deniz ulaşımında işbirliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi, karayollarında yaşanan trafik yoğunluğuna çözüm olarak deniz yolu toplu taşıma hatları oluşturuyor. Daha önce deniz ulaşımında sadece Datça-Bodrum feribot seferleri yapılırken, deniz otobüsü seferleri ile vatandaşlar Marmaris-Fethiye ile Bodrum-Turgutreis-Didim güzergahlarında seyahat edebilecekler.

MUSKİ’den fatura ödeme tarihi açıklaması

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından yapılan açıklamada, su faturalarının aynı ayda iki defa tahsil edildiğine yönelik sosyal medya paylaşımlarına açıklık getirildi.

Temmuz’da yüzde 25 tavan zam uygulaması kalkacak mı? Fethiye’de kiracı konuştu

Mayıs ayı enflasyon verileri üzerinden yapılan hesaplamaya göre Haziran ayında işyerleri kiralarında uygulanabilecek tavan zam oranı yüzde 62,51 olarak gerçekleşti. . Konut kiralarında ise yüzde 25’lik tavan zam uygulaması bir ay daha devam edecek. 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 25'lik tavan uygulamasına son verileceği bekleniyor.

Çiftçi Buğday Fiyatlarının Açıklanmasını Bekliyor

Küresel iklim değişikliğinin en fazla hissedildiği tarım sektöründe çiftçiler her geçen gün artan kuraklık nedeniyle tarladaki ürünlerini daha erken almaya başladı. Özellikle arpa, buğday, yulaf gibi ürünler daha erken ürün verirken, fiyat konusundaki belirsizlik nedeniyle hasat edilen ürün çiftçinin elinde bekliyor.

Ayat, ‘Fiyatları arttırmıyoruz’

Salı pazarı esnaflarından Halil Ayat, hava sıcaklıklarının artmasının ardından pazarda satılan meyve ve sebze ile ilgili açıklamada bulundu.

Fethiye’de Emekliler İkramiyeden Memnun Değil, ‘Almanya Bizi Kıskanıyor’

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine Kurban Bayramı’ndan önce ikramiyeleri yatacak. 3 Bin liralık ikramiyelerin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesabına geçmesi bekleniyor. Fethiye’de emekli vatandaşlara bu sene kurban kesebilecek misiniz? Diye sorduk. Bakın ne cevap verdiler.

Emeklilere şehirlerarası otobüste yüzde 20 indirim! Fethiye’de Aslı Olgun açıklamalarda bulundu

Resmi Gazete’de yayımlanan bugünkü karara göre şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan gerçek ve tüzel kişilerce emekli olduğunu belgeleyenlere tarife üzerinden yüzde 20 indirim uygulanacak.

İnternetten altın alacak olanlar dikkat!

Altın fiyatları yükselirken vatandaşların altın alma taleplerinde de artış yaşanıyor. İnternetten alışveriş yapmaya yönelen vatandaşlar, internetten altın alınır mı sorusuna yanıt arıyor. Kuyumcular ise vatandaşları internetten yapılacak altın alışverişinin risklerine dair uyarıyor. 

Toplam 827 haber.