Tatilcilerin tercihi Ölüdeniz oldu

Türkiye'nin birçok yerinde serin ve yağışlı hava başlarken, Fethiye Ölüdeniz'de sıcaklar devam ediyor. Ekim ayında da tatilcilerin tercihi Ölüdeniz oldu.

PAYLAŞ

 Farklı ülkelerden Ölüdeniz'e gelen turistler, güneşlenip tatilin tadını çıkarıyor. Özellikle yamaç paraşütü tutkunlarının akın ettiği Ölüdeniz Babadağ'dan uçan turistler, adrenalin depoluyor.

Tatilcilerin tercihi Ölüdeniz oldu

Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağışlı ve serin hava etkili olurken, Fethiye Ölüdeniz’de turistler Ekim ayında tatilin tadını çıkarıyor. Daha çok Rusya ve Ukrayna’dan gelen turistler Ölüdeniz plajlarında Ekim güneşinde bronzlaşıyor. Gün boyu güneş ve denizin keyfini çıkaran tatilciler su sporlarının yanı sıra adrenalin sporu olan yamaç paraşütünü tercih ederek, Ölüdeniz’i gökyüzünden izleme fırsatı buluyor.

Tatilcilerin tercihi Ölüdeniz oldu

The Times Gazetesi’nin önerisi de Fethiye
Dünyanın en eski gazetelerinden biri olan The Times Gazetesi, Ekim ayında en iyi 10 tatil yeri arasında ikinci sırada Fethiye'yi göstermişti. Bu durumun İngiliz turistin yanı sıra dünyanın birçok bölgesinden daha çok turistin Ölüdeniz’i tercih etmesi bekleniyor.
Öte yandan, Ölüdeniz’de hava sıcaklığı 28-29 derece olarak ölçülürken; deniz suyu sıcaklığının ise 25-26 derece olduğu öğrenildi.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN