Başkan Gürün, 'Cumhuriyeti İkinci Yüzyıla Siz Gençler Taşıyacaksınız'

Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ve grup Gripin konserine binlerce Muğla vatandaş katıldı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ve grup Gripin konserine binlerce Muğla vatandaş katıldı. 100. yıl kutlamalarında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “ Cumhuriyeti ikinci yüzyıla siz gençler taşıyacaksınız” dedi.

Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı Muğla’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü ile kutlandı. Yürüyüşe, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve binlerce kişi katıldı.

Fener Alayının ardından Cumhuriyet Meydanında grup Gripin konseri düzenlendi. Kutlamalara katılan vatandaşlara binlerce Türk Bayrağı ve meşale dağıtılırken vatandaşlar konser ile birlikte doyasıya eğlendi.

Gürün; “Muğla Cumhuriyetin Aydınlık Yüzü”
Atamızın yolundan ne zaman ayrılsak çamura battığımızı söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Muğla, Cumhuriyetin aydınlık yüzünün olduğunu, Muğlalı gençlerin geleceğe aydınlık bir şekilde baktığını, Atasının yolunda yürüdüğünü ve yürüyeceğini gösteriyor. 100 yıl geçti. 100 yılda çok şeyler yaşadık. 100 yılda yapılanları, yapılmayanları yanlış yapılanları siz gençler tespit edeceksiniz. Sizler ikinci 100 yıla başlayan ve ülkeyi yönetecek nesillersiniz. Geçmişi iyi irdeleyip, Atamızın yolundan ne zaman ayrıldıysak çamura battığımızı tespit edeceksiniz. Yeni yüz yılda hep birlikte kol kola, yan yana yürüyüşe devam edeceğiz. Atamızın bize gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne sizler çıkartacaksınız. Kadınların, gençlerin, çiftçilerin, işçinin, memurun tüm insanların huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye’yi özlüyoruz. Bunu sağlayacak olan sizlersiniz. Cumhuriyet hepimize emanettir. Bu emaneti sonsuza kadar taşıyacağız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yolumuz açık, rehberimiz Mustafa Kemal Atatürk olsun” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN