Dost Gazetesi Haberleri

Dost Gazetesi Haberleri

Dost Gazetesi haberleri, haber editörü Dost Gazetesi tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

"Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi yılsonu etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde hayata geçirilen "ÇEDES" (Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum) Projesi'nin yıl sonu etkinliği Menteşe Bayır'da gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında gönüllü gençler, çocuklarla bir araya gelerek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenledi.

Muğla'da anonslu yangın uyarısı

Meteorolojik değerlendirmelere göre hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar 40 dereceye kadar çıkacağı uyarısı üzerine, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde yangın uyarısında bulundu.

Vekil Otgöz, Bakan Koca ile görüştü

Muğla Milletvekilli Yakup Otgöz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Muğla’ya yapılacak sağlık yatırımları ve sağlık personeli ihtiyacı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Muğla'da, Ezan ve Hutbe yarışması düzenlendi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Muğla'da Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe ve Hadis Yarışması İl Finali gerçekleştirildi. Muğla İmam Hatip Lisesi Tatbikat Camii'nde düzenlenen etkinlikte, katılımcılar hünerlerini sergiledi.

Milli Kanocular Köyceğiz’de kamp yapıyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Milli Kanocular Slovakya’da yapılacak olan Kano U23 ve Gençler Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.

Survivor Poyraz'dan Mozole tepkisi

Bir televizyon kanalında yayınlanan Survivor programı ile ünlenen Yiğit Alp Poyraz'ın, Bodrum'dan İngiltere'ye kaçırılan tarihi eserler ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma binlerce beğeni ile destek geldi. Poyraz, Anadolu'dan götürülen eserlerin ait olduğu yerlerde sergilenmesi gerektiğini vurguladı.

Datça’da 13 düzensiz göçmen yakalandı

Muğla’nın Datça ilçesi Çiftlik koyunda 13 düzensiz göçmen ile birlikte 8 çocuk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

MSKÜ'de mezuniyet sevinci

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni Muğla Atatürk stadyumunda yapıldı. Törende 10 bin öğrenci mezun olurken, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde 6 kurulduğu günden bu güne kadar mezun oyan öğrenci sayısının 124 bin 709 olduğu açıklandı.

Büyükşehir Geleceğin Sanatçılarını Yetiştiriyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro bölümü öğrencisi Kumsal Ünal “Burada benim diksiyonum düzeldi. Kelimeleri daha düzgün ve yerinde kullanmaya başladım” dedi.

Atık Tesislerini İncelediler

Fethiye Belediyesi Çevre Haftası dolayısıyla “Atıkların İzinden Gidiyoruz” etkinliği gerçekleştirdi. Bu kapsamda öğrenci ve STK temsilcilerinin katılımıyla Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi ve Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’ne ziyaretler gerçekleştirildi.

Otgöz, ‘Eylül- Ekim aylarında doğalgaz verilecek’

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz yazılı açıklama yaparak, Muğla’nın ilçelerine doğalgaz verilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Kupanın Sahibi Seydikemer Belediyesi

Merhum Adem Türk Anısına 2024 Hareketlilik Yılında Düzenlenen Kurum ve Kuruluşlar Arası Voleybol Turnuvası'nda Seydikemer Belediyesi Şampiyon Oldu

4. Uluslararası Halikarnas Halk Dansları ve Müzik Festivali Coşkuyla Kutlandı

Çanakkale Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü (ÇAFAD) tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Halikarnas Halk Dansları ve Müzik Festivali, Muğla’nın Bodrum ve Menteşe ilçesinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen festivale 430 dansçı katıldı.

Muğla'da Uyuşturucu Operasyonu:4 Tutuklama

Muğla'da narkotik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda yakalanan 5 şüpheli şahıstan 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başkan Aras Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’yü Ziyarette Konuştu; “Hiç Kimse Kaçak Yapım Legalleşecek Ümidinde Olmamalı”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’yü ziyaret etti.

Dünya Okyanus Günü’nde Datça’da sualtı ve kıyı temizliği

8 Haziran Dünya Okyanus Günü kapsamında Datça’da hem karada hem de su altında temizlik gerçekleştirildi. Akdeniz Koruma Derneği’nin önderliğinde Belediye ve dalış okulunun destekleriyle uzman dalış ekibi su altındaki atıkları deniz yaşamından uzaklaştırırken, gönüllülerin katılımıyla kıyıda eş zamanlı temizlik yapıldı.

Toplam 18820 haber.