Bodrum'un Gazileri Atanın İzinde

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan 'Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Bürosu' tarafından düzenlenen gezi kapsamında, gaziler Başkent Ankara'daydı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Bodrumlu Gaziler, Ankara’da ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’de çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Aslanlı yoldan Anıtkabir’e ulaşan gazilere, ziyarete gelen vatandaşların ilgisi yoğun oldu. 

Çelenk sunma töreni ve saygı duruşunun ardından, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkan Yardımcısı Gazi Kemal Berber tarafından Anıtkabir Özel Defterine yazı yazıldı. Gaziler, törenin ardından müzeyi gezdiler.
Birinci Meclis Binası (Kurtuluş Savaşı Müzesi), İkinci Meclis Binası (Cumhuriyet Müzesi), Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi ve Mehmet Akif Ersoy Evi’ni ziyaret eden gaziler, son olarak Büyük Taarruz’un başladığı topraklar olan Afyon Kocatepe’ye gitti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkan Yardımcısı Kemal Berber, “Bu güzel program için Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve belediye yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Anıtkabir’i ziyaret etmek, resmî törenle atamızın mezarına çelenk koymak bizler için onur ve gurur vericiydi. Bizler için çok anlamlı ve güzel bir anı oldu.” diye konuştu.

Önceki dönem Bodrum Kaymakamlarından Ankara Vali Yardımcısı Bekir Yılmaz ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, gazileri konakladıkları otelde ziyaret etti. Yılmaz, yıllar sonra Bodrumlu gazileri görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN