Denize 15 metre mesafede rögar kapağı ve kanalizasyon çukuru ortaya çıktı

Yağmur nedeniyle geçtiğimiz hafta sel oluşan Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Kargıcak Koyu'nda, kumsalda denize 15 metre mesafede rögar kapağı ve kanalizasyon çukuru ortaya çıktı. Çıkan görüntü şaşkınlığa neden olurken durum ile ilgili soruşturma başlatıldı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Ortaca’da geçtiğimiz hafta meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle, dağdan gelen sel suları Kargıcak Koyu’nda sele neden oldu ve 5 araç mahsur kalmıştı.

Suların çekilmeye başlaması ile ortaya çıkan görüntüler ise şaşkınlığa neden oldu. Selin şiddeti ile sahildeki kum denize akarken, kumun altında kaldığı anlaşılan rögar kapağı ve buna bağlanan kanalizasyon borusu ortaya çıktı. Denize yaklaşık 15 metre mesafede bulunan kanalizasyon çukurunun ne zaman yapıldığı, hangi kurumlardan izin alındığı, ne derece korunaklı olduğu, topladığı atığın da ne kadarının denize karıştığı merak konusu oldu.

Özel firma tarafından işletiliyor
Ortaca ilçesine bağlı Kargıcak Koyu’nun bir bölümü, vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabilirken, bir bölümünü ise özel bir firma tarafından işletiyor.

Plajı işleten firma, yaz aylarında saat 22.00’de plajda bulunan vatandaşları dışarı çıkarması ile sık sık gündeme geliyordu. Normalde plajın bir bölümünü işleten firma, bu yaz plajın geri kalan bölümüne de şezlong ve şemsiye koymuş ayrıca büfe ve duş da yapması ile de gündeme gelmişti.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN