'Fare Kapanı' Muğla'da İzleyici İle Buluşuyor

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün organize ettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Tiyatrosu'nun oynadığı 'Fare Kapanı' tiyatro oyunu Muğla'da izleyici ile buluşuyor.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

30-31 Ocak 2024 tarihlerinde, Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenecek olan, ‘Fare Kapanı’ adlı oyun bir polisiye. Agatha Christie’nin yazdığı 2018 yılında premierini yapan oyunun biletleri Muğla il Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden temin edilebilecek
Oyunun Yönetmenliğini ‘Ferhunde Hanımlar’ ve ‘Bizim Evin Halleri’ dizisindeki oyunuyla tanıdığımız usta oyuncu İpek Çeken yapıyor. Oyuncular; Pelin Şahin (Mollie Ralston), Özgür Deniz Kaya (Giles Ralton), Şevki Çepa (Christopher Wren), Gülçin Yaşaroğlu (Ms Boyle), Ercan Eker (Binbaşı Metcalf), Selver Kınık Onurlu ( Mıss Casewell, Kıvanç Değirmenci (Mr Paravicini), Çağrı Turan (Komiser Trotter ), Ahmet Erkut (Psikiatrist), Hakan Aslan(Haber Spikeri ).
Oyunun hikâyesi 1947’de kraliyet ailesi için yazılmış bir radyo oyunu olarak ‘Üç Kör Fare’den uyarlandı. İkinci dünya savaşından önce bu ismin kullanılmasından dolayı, Agatha Cristie’nın bizzat damadı tarafından, oyuna ‘Fare Kapanı’ ismi önerildi.
Aslında Shakespeare’nin Hamlet adlı oyununda, gizemli bir şekilde öldürülen kralın tuzağa düşürülüşü, bir ‘Fare Kapanı’na benzetilmesi, bu oyunun ismine esin kaynağı olmuştu. Soğuk bir kış günü, Londra'da işlenmiş bir cinayet sonrası, bir dağ motelinde mahsur kalan insanların gittikçe ilginçleşen, gizemli öyküleri anlatılmaktadır.
 

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN